МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До 80-річчя створення Організації Українських Націоналістів

03/02/2009 | Київська міська організація Спілки Української Молоді

(Інформаційне повідомлення Проводу ОУН та Проводу ОУН(р))

З-поміж ювілейних дат, які припадають на 2009 рік, яскраво вирізняється 80-річчя Організації Українських Націоналістів. ОУН пройшла довгий і важкий шлях боротьби за право українців на власну державність. А з 1991 року члени ОУН стали на захист Незалежності України, до праці над розбудовою держави і наповненням її справжнім українським національним змістом.

У цей ювілейний рік українські націоналісти демонструють всьому українському народові – ОУН була, є і буде непартійною політичною силою, що стоїть на захисті українських національних інтересів.

Членство Організації Українських Націоналістів, що була заснована в 1929 році та очолювана Євгеном Коновальцем - ОУН та ОУН(р) за участі наукової громадськості спільно вшановують пам’ять своїх героїчних попередників і заявляють, що позиції і дії організацій мають і матимуть надалі погоджений характер.

Не зважаючи на спроби „приватизації” ідеології українського націоналізму, права „спадковості” на саму ОУН задля використання її імені в політичних ігрищах, організований український націоналістичний рух, започаткований 80 років тому, діє і діятиме. Спільно обраний напрям на консолідацію націоналістичних сил, як головної передумови збереження української державності та захисту українського народу, продовжуватиметься.

З нагоди славного ювілею ОУН силами двох організацій 27 березня 2009 року в м. Києві проводитиметься урочисте відзначення 80-річчя створення Організації Українських Націоналістів.

Слава Україні!

Героям слава!

Провід ОУН

Провід ОУН(р)

http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=3610

Відповіді

 • 2009.03.02 | Sean

  Об'єднайтеся

  Київська міська організація Спілки Української Молоді пише: > З нагоди славного ювілею ОУН силами двох організацій 27 березня 2009 року в м. Києві проводитиметься урочисте відзначення 80-річчя створення Організації Українських Націоналістів.

  Слава Україні!

  Героям слава!

  Провід ОУН

  Провід ОУН(р)

  http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=3610

  Сабж. Об'єднайтеся. Оце буде вам відзначення. Де поставити підпис за об'єднання двох ОУН? попри те, що я до них не належу А Героям, звісно, слава, не питання
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.02 | Sean

   До речі, хто розповість, що їм зараз заважає

   об'єднатися, окрім "квартирного питання", себто питань посад, майна і главенства? Що ...сят років тому хтось десь комусь тойво? Не повірю.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | Ярослав Сватко

    Я написав свого часу збірочку "Життя на грані двох світів"

    іншими словами - коротку історію ОУН для чайників. Там все написано, і які розбіжності в світосприйнятті теж.
    Не з"єднаються вони, і я не бачу, для чого це повинно обов"язково робитися. Це приблизно так само, як намагатися з"єднати в одну українські Церкви. Обряд один, а як з"єднати грекокатоликів і православних - ніхто не знає. Якби була якась вища мета, яка негайно би вирішилася у випадку з"єднання ОУН, то про це варто було б говорити. А так - це говорення заради говорення, а не заради роботи задля спільної мети.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.03 | Sean

     Не можу погодитися

     Ярослав Сватко пише:
     > іншими словами - коротку історію ОУН для чайників. Там все написано, і які розбіжності в світосприйнятті теж.
     Може я і чайник, але є шашечки, а є їхати.

     > Не з"єднаються вони, і я не бачу, для чого це повинно обов"язково робитися.
     Майже в цьому не сумніваюся

     > Це приблизно так само, як намагатися з"єднати в одну українські Церкви. Обряд один, а як з"єднати грекокатоликів і православних - ніхто не знає.
     Нмд не одне і те саме. В одному випадку - питання свободи совісти, питання, відокремлені від держави, питання, котрі мені, агностику, взагалі слабкодоступні. Мені анітрохи не треба об'єднання "західнішої"
     УГКЦ з православієм. В іншому випадку - питання політики, питання державотворення і так далі.

     > Якби була якась вища мета, яка негайно би вирішилася у випадку з"єднання ОУН, то про це варто було б говорити. А так - це говорення заради говорення, а не заради роботи задля спільної мети.
     Мета нмд - "боротьба за волю України" (с), а говорення заради говорення - це балачки на урочистих засіданнях з приводу...ліття.

     Ну це таке, я не претендую не то що на істину, а і на перебування "в темі". Їм видніше, Вам, мабуть - теж. Це лише моя думка.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.03 | Ярослав Сватко

      Погоджуватися необов"язково

      На час війни у війську повинна бути одна команда, один статут ітд. Але це не забороняє частині вояків бути католиками, іншій - лютеранами, а ще іншій - мусульманами.

      ОУН будувалася як структура, в якій духовний елемент, а саме - віра, був основоположним. І це її кардинально відрізняє від партій, громадських організацій тощо, і щоб її зрозуміти, варто для аналогії вивчити принципи діяльності духовних орденів (василіян, студитів чи редемптористів, врешті, це ж доступне) аніж говорити про політику. Блін, Стецько в основоположній статті в заголовку прямо написав: "Партія чи орден?", а в нас зараз ідуть дискусії, що це було?

      Орден роз"їхався у два напрямки, як шиїти і суніти, католики і православні, і далі діють суспільні закони для цього типу діяльності. І католики і православні вірять в Ісуса Христа, і шиїти і суніти вірять в Аллаха, але якось воно не з"єднується. Бо в духовній площині займають різні території. Але матеріялісти цього не бачать. Хоч намагаються коментувати. Так само з ОУН. Я колись мав про це цікаву розмову з Куком, вона в нас починалася від того, що бандерівця від мельниківця можна відрізнити за поведінкою та підходами, і Кук тоді сказав, мені запам"яталося: "Це навіть психологічний тип людини різний". Люди є різні від народження, і вимагати від них, щоб вони думали однаково - глупо. І щоб діяли - теж глупо. І щоб одне і те ж завдання вирішували однаково - так само глупо. І неефективним є підхід єдінообразія до людини - це головне.

      Якщо Ви хочете з"єднати два відлами, які розійшлися на ґрунті нематеріяльного підходу, треба зшивати духовну тканину. Але її тоді треба бачити цю тканину, а не всліпу голосити мантру "З"єднайтеся, з"єднайтеся". А я двадцять років чую в Україні це заклинання, і не чую розмови про духовне навколо цього питання. То про що мова?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.03 | omela

       цікава аналогія з релігією...

       Чи вам не здається, що після поколінь справа починає відганяти таким собі сектанством? (не маю на меті образити, в жодному разі, просто така асоціація виникла, як погляд зі сторони)

       З дальшим розвитком в таких випадках трудно :(
      • 2009.03.03 | Sean

       я знаю

       Ярослав Сватко пише:
       > На час війни у війську повинна бути одна команда, один статут ітд. Але це не забороняє частині вояків бути католиками, іншій - лютеранами, а ще іншій - мусульманами.
       Так


       > Якщо Ви хочете з"єднати два відлами, які розійшлися на ґрунті нематеріяльного підходу, треба зшивати духовну тканину.
       Я не хочу. Мені хотілося б думати, що вони хочуть

       > Але її тоді треба бачити цю тканину, а не всліпу голосити мантру "З"єднайтеся, з"єднайтеся".
       Where there is a will there is a way. Все інше - мантри.

       > А я двадцять років чую в Україні це заклинання, і не чую розмови про духовне навколо цього питання. То про що мова?
       Про об'єднання ОУН, якщо воно їм потрібно. А якщо не потрібно - то нема до них жодних питань, бо їх самих - майже нема і така їхня доля подальша.

       Так, це не моя справа. Але мені чомусь здавалося, що їхня.
    • 2009.03.03 | omela

     Re: як з"єднати грекокатоликів і православних

     Ярослав Сватко пише:
     > Не з"єднаються вони, і я не бачу, для чого це повинно обов"язково робитися. Це приблизно так само, як намагатися з"єднати в одну українські Церкви. Обряд один, а як з"єднати грекокатоликів і православних - ніхто не знає.

     Православним стати греко-католиками, як свого часу предки сучасних греко-католиків. Обряд той самий.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.03 | Ярослав Сватко

      Ну, спробуйте реалізувати.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.03 | omela

       прошу! приклад моделі реалізованої

       Дивізія "Галичина". Є вояки греко-католики і є вояки православні. Польові священики - капелани, тільки греко-католіки. Православні вояки в духовних потребах звертаються таки до греко-католицьких духівників. І не вимагають "попів".

       Штучний це поділ.

       У вас, націоналістів старої ОУН - інше, нмд гірше.
   • 2009.03.03 | omela

    Так - Re: ...сят років тому хтось десь комусь тойво? Не повірю.

    Не повірите, але таки... тойво. Це надто довга історія...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua