МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Петиція проти комісії з моралі

03/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ
На сайті "Петиції" почалося збирання підписів проти Комісії з моралі.

Переглянути підписи і поставити свій можна за адресою:
http://www.petition.org.ua/?action=view&id=129894


Адресат петиції: Кабінет Міністрів України, Президент України, Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації

Громадяни проти Комісії з Моралі

Ми, що підписали дану петицію, висловлюємо велику стурбованість та обурення тим фактом, що в Україні існує так звана „Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі” і Закон України „Про захист суспільної моралі”.

Ми переконані, що існування такого Закону і такої Комісії суперечить Конституції України та Європейській Конвенції з прав людини, порушує наші громадянські права і свободи, легітимізує цензуру під приводом добродійної боротьби за моральність, сприяє корупції і є механізмом психологічного притлумлення громадян, пригнічення культури та інформаційного простору.

Ми розглядаємо вищезгадані Комісію і Закон як втручання у наше особисте життя і спробу його регулювання, що саме по собі є ознакою тоталітаризму.

Ми стверджуємо, що Закон України „Про захист суспільної моралі” складено юридично неграмотно, він украй некоректний і, як наслідок, спричинить засудження невинних.

Ми заявляємо, що не бажаємо оплачувати, по суті, зневажливі та недолугі повчання чиновників. Будучи самостійними та освіченими людьми, ми не хочемо, аби будь-яка державна інституція нав’язувала нам єдину моральну систему, існування й агресивна пропаганда якої суперечить самій природі демократичного суспільства.

Нас обурюють фашистські замашки і висловлювання членів Комісії з Моралі. Зокрема, Данила Яневського, який 8.02.2009 в ефірі програми „Культурний фронт” на УТ-1 заявив: „Я особисто виступаю за запровадження цензури в нашій країні. В прямій формі. ... Рабам і холуям не потрібна свобода слова. Не потрібна! Вони мають сидіти, їм потрібно заткнути рота…”.

Ми невдоволені тим, що навіть попри думку представників культурної еліти країни, літературні твори, зокрема – лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, самовільно і злочинно оголошуються порнографією (інцидент з Олесем Ульяненко) і не потрапляють у книжкові магазини.

Ми переконані, що діяльність Комісії з Моралі провокує активний розвиток тіньового ринку радикальної (в тому числі і дитячної) порнографії, притлумлює природну сексуальну енегрію населення, що призводить до зростання соціальної напруги, жорстокості, агресії та злочинності на сексуальному ґрунті.

Ми також стверджуємо, що Комісія з Моралі – це підготований розсадник корупції у зв’язку з видачею схвальних експертних оцінок.

Ситуація, що склалася, турбує широкі верстви суспільства, вимагає негайного розгляду та ініціювання загальнонаціональної дискусії.

Ми нагадуємо, що маємо право вільно обмінюватися інформацією і цілком здатні самі вирішувати, що саме шкодить нашій моралі та як контролювати інформаційне поле власних родин.

Ми вимагаємо:

1) Розпустити неконституційну Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі.
2) Ліквідувати юридично неправомірний Закон України „Про захист суспільної моралі”.

У випадку ігнорування наших вимог ми будемо спрямовувати масові клопотання у відповідні європейські організації, фонди і правові інстанції з проханням направити в Україну правозахисників і спостерігачів, ініціювати проти України економічні санкції, а також заморозити будь-які програми фінансової підтримки України як держави, яка схвалює цензуру, а також має принаймні одну ознаку тоталітаризму.

Підписатися можна тут:
http://www.petition.org.ua/?action=view&id=129894

Відповіді

 • 2009.03.03 | Sean

  Не хочеться підписувати таке

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Нас обурюють фашистські замашки і висловлювання членів Комісії з Моралі. Зокрема, Данила Яневського, який 8.02.2009 в ефірі програми „Культурний фронт” на УТ-1 заявив: „Я особисто виступаю за запровадження цензури в нашій країні. В прямій формі. ... Рабам і холуям не потрібна свобода слова. Не потрібна! Вони мають сидіти, їм потрібно заткнути рота…”.
  З цього радше випливає доцільність гакмареби Яневському

  > Ми переконані, що діяльність Комісії з Моралі... притлумлює природну сексуальну енегрію населення, що призводить до зростання соціальної напруги, жорстокості, агресії та злочинності на сексуальному ґрунті.
  Цей висновок гідний власне пера Комісії.


  > Ми вимагаємо:
  >
  > 1) Розпустити неконституційну Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі.
  А як же її розпустити і хто її може розпустити, якщо про неї є чинний закон? І що, було рішення КСУ про неконституційність того закону?


  > 2) Ліквідувати юридично неправомірний Закон України „Про захист суспільної моралі”.
  >
  > У випадку ігнорування наших вимог ми будемо спрямовувати масові клопотання у відповідні європейські організації, фонди і правові інстанції
  Це нічого не дасть. Причому я дуже сумніваюся, що такі клопотання будуть аж такими "масовими"

  > з проханням направити в Україну правозахисників і спостерігачів, ініціювати проти України економічні санкції,
  Дядя Вася і баба Мотря, а також Україна мають страждати через те, що підписантам не подобається та дурна комісія?

  > Підписатися можна тут:
  > http://www.petition.org.ua/?action=view&id=129894
  Можна. Але під таким - не хочеться
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.03 | Горицвіт

   Цензура - це погано

   Sean пише:
   > Майдан-ІНФОРМ пише:
   > > Нас обурюють фашистські замашки і висловлювання членів Комісії з Моралі. Зокрема, Данила Яневського, який 8.02.2009 в ефірі програми „Культурний фронт” на УТ-1 заявив: „Я особисто виступаю за запровадження цензури в нашій країні. В прямій формі. ... Рабам і холуям не потрібна свобода слова. Не потрібна! Вони мають сидіти, їм потрібно заткнути рота…”.
   > З цього радше випливає доцільність гакмареби Яневському


   Одне другому не заважає.


   > А як же її розпустити і хто її може розпустити, якщо про неї є чинний закон?

   Через скасування закону.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | Sean

    Так. Але дурниці у петиціях - теж

    Горицвіт пише:
    > Через скасування закону.
    У петиції сказано: "Через ліквідацію юридично неправомірного закону". Я, наприклад, не знаю, що таке юридично неправомірний закон, ким встановлено його юридичну неправомірність і якими є критерії цього. І головне - як цей закон збираються "ліквідувати".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.03 | Горицвіт

     ну стиль цього текста далекий від ідеалу

    • 2009.03.03 | Юрій Шеляженко

     Про юридичну нікчемність повноважень комісії з питань моралі (/)

     http://www.telekritika.ua/blogs/?id=88

     (увага, в оригінальному тексті є купа корисних лінків...)

     Порнуха за кулісами моралі

     Все прогресивне людство давно здогадалося, чим відрізняється добропорядний громадянин від Члена, чи “експерта” одіозної Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

     Добропорядний громадянин насолоджується порнухою за власний рахунок, а порнокомісари – за рахунок бюджету, тобто за наш рахунок.

     Оскільки така ситуація є нонсенсом з точки зору здорового глузду, ніхто поки не звертав уваги на юридичний аспект справи. А дарма.

     Якщо “мораллю” у нас опікується юрист, бюрократ зі стажем (правильніше буде сказати – зі шлейфом) і його “однодумці”, то єдиний спосіб боротьби з войовничим ханжеством та цинізмом може бути лише в правовому полі.

     Бо гумору самозванні моралісти не розуміють – перевірено на практиці. Є таке припущення, що єдині доводи, які можуть примусити їх замислитись, це: або шелест купюр, або рішення суду та наручники.

     Я не претендую на звання першовідкривача. Кожен, хто дав собі труд познайомитись із законодавством, на підставі якого діє комісія, знає: будь-який її висновок про визнання тієї чи іншої продукції порнографічною апріорі є незаконним.

     Більше того, саме існування цієї комісії незаконне. Зараз вона діє фактично на пташиних правах.

     Логіка проста. Відповідно до статті 2 Закону України “Про захист суспільної моралі” “виробництво та обіг у будь-якій формі продукції порнографічного характеру в Україні забороняються”. Винятків з цього правила не передбачено.

     Що таке «обіг продукції порнографічного характеру»? У статті 1 зазначеного Закону дається визначення термінів. «Продукція порнографічного характеру» є як мінімум «продукцією сексуального характеру», бо «порнографія» визначається як «вульгарно-натуралістична, цинічна, непристойна фіксація статевих актів». Також у законі міститься визначення: «обіг продукції сексуального характеру - виготовлення (виробництво), зберігання, реклама, розповсюдження такої продукції у будь-якій формі, в тому числі і торгівля нею, ввезення, вивезення та транзит через територію України, поштова пересилка продукції сексуального характеру». Це законодавче визначення стосується і обігу продукції порнографічного характеру.

     Отже, Закон забороняє "обіг продукції порнографічного характеру", тобто - зберігати, пересилати поштою і взагалі розповсюджувати у будь-якій формі продукцію порнографічного характеру. Така діяльність є незаконною – без жодного винятку ні для кого! Щоправда, конкретної відповідальності не вказано. Тим краще для простих людей – нас важко притягнути до відповідальності, на відміну від посадових осіб.

     А тепер прочитаємо статтю 19 Закону України “Про захист суспільної моралі” і поплескаємо в долоні маразму наших законодавців. Чи то терновий вінець їм кумекати заважав, чи то цвяхи в пальцях, а може – банальне похмілля після молитви Бахусу, проте написали вони дослівно таке: одним з обов’язків Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі є «створення архіву та бібліотеки матеріалів еротичної проблематики, порнографічного характеру та матеріалів, що пропагують насилля і жорстокість».

     Тобто, порнокомісари зобов’язані колекціонувати порнуху, що прямо і недвозначно заборонено парою сторінок раніше в тому ж законі!

     Більше того, покладені на комісію функції визначати, що є порнографією, теж є незаконними. Бо коли порнокомісари щось вивчають і кажуть «це порнографія», то вони тим самим зізнаються: ми порушували Закон, зберігаючи у себе і розповсюджуючи між собою цю порнографію.

     І стукач, що потихеньку відправляє чи приносить до комісії красиві картинки зі словами «це порнографія», автоматично стає правопорушником, злочинцем, бо він не має права поширювати порнографію незалежно від своїх намірів. І правильно. Хай краще викине ненависну порнуху в смітник та забуде про неї.

     Чи може існувати «постійно діючий державний позавідомчий експертний і контролюючий орган» (таке визначення дається порнокомісії в Законі), до обов’язків якого входить вчинення дій, прямо заборонених законодавством?

     Відповідь на це питання дає теж стаття № 19, тільки вже Основного нашого Закону – Конституції України, де сказано: «органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами».

     Зобов’язані діяти лише в межах закону! А якщо закон забороняє такому органу державної влади здійснювати свої обов’язки? Тоді цей орган державної влади повинен просто припинити свою діяльність.

     До побачення, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі! Перший-ліпший судовий процес за участю компетентних юристів тебе поховає.

     Або 50 депутатів напишуть подання про скасування неконституційного закону, написаного кривою кучмістською лапою, що зобов’язує мене і Вас, шановний читач, оплачувати купці лицемірів купівлю порнухи.

     Або якийсь розумник скасує через суд постанову Кабінету Міністрів Україні від 17 листопада 2004 р. N 1550, якою було створено цей мертвонароджений орган з незаконними повноваженнями. Це може бути хто завгодно, бо діяльність комісії порушує конституційне право всякого громадянина України на вільне поширення інформації, визначене статтею 34 Конституції, а стаття 8 Основного Закону проголошує: «Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується».

     В будь-якому разі, кожне рішення, кожен лист порнокомісарів про визнання тої чи іншої продукції порнографічною є юридично нікчемним. Бо подібна цидулка засвідчує, що це рішення або лист написано з порушенням діючого законодавства – тобто шляхом зберігання і розповсюдження серед “експертів”-самозванців порнографічної продукції.

     Той, хто знає закони, може взагалі не звертати уваги на порноцидулки порнокомісарів – вони мають не більший юридичний сенс, ніж напис з трьох літер на паркані.
 • 2009.03.03 | igorg

  І яким же чином ця комісія провокує розвиток

  дитячої порнографії?
  Дуже серйозний закид у злочинній діяльності.
 • 2009.03.03 | Микола Гудкович

  Це маячня, а не петиція. Максимум — петиція-маячня


  Розміщення цієї базгранини на сайті петицій ще не робить її петицією.

  І це — за всього мого настороженого ставлення до будь-яких централізованих державних органів з управління мораллю.

  > Ми, що підписали дану петицію, висловлюємо велику стурбованість та обурення тим фактом, що в Україні існує так звана „Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі” і Закон України „Про захист суспільної моралі”.

  Поясніть причину обурення.
  Що, вже суспільної моралі не треба? Все гаразд з мораллю в суспільства?

  > Ми переконані, що існування такого Закону і такої Комісії суперечить Конституції України та Європейській Конвенції з прав людини,

  Та йой.

  > порушує наші громадянські права і свободи,

  Які саме?

  > легітимізує цензуру під приводом добродійної боротьби за моральність,

  Яку саме цензуру?

  > сприяє корупції і є механізмом психологічного притлумлення громадян, пригнічення культури та інформаційного простору.

  Одуріти можна… Оце так притлумлення та пригнічення…

  > Ми розглядаємо вищезгадані Комісію і Закон як втручання у наше особисте життя і спробу його регулювання, що саме по собі є ознакою тоталітаризму.

  Вав.

  > Ми стверджуємо, що Закон України „Про захист суспільної моралі” складено юридично неграмотно, він украй некоректний і, як наслідок, спричинить засудження невинних.

  О, нарешті конструктив. Хочете, привідкрию для вас Америку — в Україні дуже багато законів, складених вкрай неграмотно. Але не факт, що тупе скасування сильно покращить ситуацію.

  > Ми заявляємо, що не бажаємо оплачувати, по суті, зневажливі та недолугі повчання чиновників.

  Ой, за живе заціпили. Оплачувати ніхто нічого, як правило, не хоче. Багато людей підпишуть!

  > Будучи самостійними та освіченими людьми, ми не хочемо, аби будь-яка державна інституція нав’язувала нам єдину моральну систему, існування й агресивна пропаганда якої суперечить самій природі демократичного суспільства.

  Страшно жити!

  > Нас обурюють фашистські замашки і висловлювання членів Комісії з Моралі. Зокрема, Данила Яневського, який 8.02.2009 в ефірі програми „Культурний фронт” на УТ-1 заявив: „Я особисто виступаю за запровадження цензури в нашій країні. В прямій формі. ... Рабам і холуям не потрібна свобода слова. Не потрібна! Вони мають сидіти, їм потрібно заткнути рота…”.

  Фашистські? Та-ак… Що таке, на вашу думку, фашизм — крім лайки, звісно?
  І — ви контекст не забули навести?

  > Ми невдоволені тим, що навіть попри думку представників культурної еліти країни, літературні твори, зокрема – лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, самовільно і злочинно оголошуються порнографією (інцидент з Олесем Ульяненко) і не потрапляють у книжкові магазини.

  Який жах! Що читати, як не буде в книгарнях Олеся Уляненка!

  > Ми переконані, що діяльність Комісії з Моралі провокує активний розвиток тіньового ринку радикальної (в тому числі і дитячної) порнографії, притлумлює природну сексуальну енегрію населення, що призводить до зростання соціальної напруги, жорстокості, агресії та злочинності на сексуальному ґрунті.

  Так. І тут КзМ не сама — їй допомагають МВС, СБУ, ГПУ та інші мерзотники, які жорстоко притлумлюють різні види соціальної енергії, що призводить до зростання соціальної напруги, жорстокості, агресії та злочинності на сексуальному ґрунті.

  В будь-якому разі, дякую за цю петицію — я отримую насолоду, читаючи її. Це чудовий взірець… просто взірець.

  > Ми також стверджуємо, що Комісія з Моралі – це підготований розсадник корупції у зв’язку з видачею схвальних експертних оцінок.

  Це можливо. Але знов-таки — в Україні все, що пов'язане з видачею дозволів, може бути розсадником корупції. І що тепер, скасувати це все, починаючи з податкової?

  > Ситуація, що склалася, турбує широкі верстви суспільства, вимагає негайного розгляду та ініціювання загальнонаціональної дискусії.

  Зачекайте, доки всі прочитають Славетний Роман Олеся Ульяненка і усвідомлять, що вони втратили завдяки Проклятій Тоталітарній Комісії.

  > Ми нагадуємо, що маємо право вільно обмінюватися інформацією і цілком здатні самі вирішувати, що саме шкодить нашій моралі та як контролювати інформаційне поле власних родин.

  Я сподіваюся, що так і є. Принаймні, хотілося б вірити. Одначе, є певні сумніви… :-)

  > Ми вимагаємо:
  > 1) Розпустити неконституційну Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі.

  Яка розпусна пропозиція!

  > 2) Ліквідувати юридично неправомірний Закон України „Про захист суспільної моралі”.

  Правильно! Ліквідувати також і всі інші юридично неправомірні Закони України, а потім насолоджуватися класнючою анархією. Бібікати будете?

  > У випадку ігнорування наших вимог ми будемо спрямовувати масові клопотання у відповідні європейські організації, фонди і правові інстанції з проханням направити в Україну правозахисників і спостерігачів, ініціювати проти України економічні санкції, а також заморозити будь-які програми фінансової підтримки України як держави, яка схвалює цензуру, а також має принаймні одну ознаку тоталітаризму.

  Ой, схоже, що економічні санкції вже почалися. Петиція діє!

  * * *

  Що вони ще вигадають? ©
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.03 | Горицвіт

   В Україні діє орган цензури

   Згідно з законом про захист суспільної моралі авторства Черновецького (тоді депутата ВР). Означення порнографії там дуже розмите.

   Ця комісія кілька років була непомітною (кажуть, що мовчки брала хабарі з телеканалів -- не знаю), а зараз (з якихось причин) активізувалася. Є вже реальні наслідки: художня книжка, яка заборонена через висновок комісії. Мені така ситуація не подобається, коли держава визначає, які книжки дозволяти. Не хочу обговорювати художню вартість саме цієї книжки (бо я її не читав), але одна деталь, що автор колись отримав Малу Шевченківську премію. Я проти того, щоб цензура заброняла літературу. Окрема деталь -- як і все в країні, ця цензура страшно вибіркова: маса книжок, де "є секс", продаються, а телевізійний кліп 13-річної співачки на грані порно (вона сидить гола на голому дорослому мужику в нашийнику і т.п.) спокійно знімається.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | Sean

    цензура - це погано, але

    таке недолуге звернення підписувати не хочеться. Втім, це лише моя думка, нікому не нав'язую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.03 | Oleg1971

     Re: цензура - це погано, але

     А коли в країні хаос і бардак. Коли розгул порнографії і насильства ви хочете скасувати комісію з моралі?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.03 | Max

      Re: цензура - це погано, але

      Oleg1971 пише:
      > А коли в країні хаос і бардак. Коли розгул порнографії і насильства ви хочете скасувати комісію з моралі?
      До чого тут "насильство"? Воно не має відношення до тої комісії.

      А чому якась комісія має мені диктувати, що саме є порнографією? Ліпше нехай кожен дорослий сам то буде вирішувати, для себе і для своїх дітей.

      Теж мені "вихователі" знайшлися на наші голови.

      Ще одне до Вас, Oleg1971 (1971 то не рік народження часом?). Якщо Ви, дорослий громадянин, відчуваєте потребу батьківської моральної опіки над собою, то пошукайте собі приватну опіку власним коштом. Чому Вашою мораллю мають опікуватися держслужбовці за гроші платників податків?
     • 2009.03.03 | Sean

      Re: цензура - це погано, але

      Oleg1971 пише:
      > А коли в країні хаос і бардак. Коли розгул порнографії і насильства ви хочете скасувати комісію з моралі?

      По-перше, я не підписав ту петицію, я її навпаки, критикував.

      Але то фігня. А не фігня - це по-друге: у мене моя власна комісія з моралі - у власній голові, складається з мене одного. А у Вас?
     • 2009.03.06 | Михайло Свистович

      Re: цензура - це погано, але

      Oleg1971 пише:
      > А коли в країні хаос і бардак. Коли розгул порнографії і насильства ви хочете скасувати комісію з моралі?

      Хаос і бардак в ураїні через владу, на яку ця комісія ніяк не впливає. Там же і розгул порнографії, бо як інакше назвеш, наприклад, роботу ВР?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.09 | shu

       Re: цензура - це погано, але

       > Хаос і бардак в ураїні через владу,
       Хаос і бардак через народ, який вартий такої влади.

       > на яку ця комісія ніяк не впливає.
       Зате влада на неї впливає. Специфічно.

       > Там же і розгул порнографії, бо як інакше назвеш, наприклад, роботу ВР?

       Вам вже маряться статеві органи на сесіях ВР? Можливо таке стається у не закомлексованих людей, яким дуже багато жінки дають ;-)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.03.09 | Михайло Свистович

        Re: цензура - це погано, але

        shu пише:
        >
        > Хаос і бардак через народ, який вартий такої влади

        Ні, таки через владу, бо влада з будь-яким народом може уникнти хаосу й бардаку

        >
        > Вам вже маряться статеві органи на сесіях ВР?

        Ні, мені вистачає ганебної поведінки дупотатів

        > Можливо таке стається у не закомлексованих людей, яким дуже багато жінки дають ;-)

        Вам краще знати
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.09 | shu

         Re: цензура - це погано, але

         Михайло Свистович пише:
         > shu пише:
         > >
         > > Хаос і бардак через народ, який вартий такої влади
         >
         > Ні, таки через владу, бо влада з будь-яким народом може уникнти хаосу й бардаку

         Але чомусь дивним чином там де народ більш освідчений та вільний там і влада кращє. А чим більше країна була під ярмом, чим більше в країні нищили та виживали усіх хто має свою думку, хист та підприємницькі здатності тим гірше врешті решт у таких країн і влада.
         Винятки звичайно можна знайти, але це винятки обумовлені зовнішніми впливами, накшталт історії з Кореєю.
         Варто просто порівняти Україну та Естонію. 2 радянські республіки, але ж рівень влади Естонії та України це не просте везіння однієї та невдача іншої.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.03.10 | Михайло Свистович

          Re: цензура - це погано, але

          shu пише:
          >
          > Але чомусь дивним чином там де народ більш освідчений та вільний там і влада кращє

          нічого дивного
   • 2009.03.03 | Max

    Re: В Україні діє орган цензури

    Горицвіт пише:
    > Окрема деталь -- як і все в країні, ця цензура страшно вибіркова: маса книжок, де "є секс", продаються, а телевізійний кліп 13-річної співачки на грані порно (вона сидить гола на голому дорослому мужику в нашийнику і т.п.) спокійно знімається.

    Ось і приклад шкоди від цензури. В нормальному суспільстві якісь громадські організації легко могли би організувати якісь акції проти демонстрації такого кліпу (про позов до суду вже й не кажу).

    Але в цій країні то буде важко, якщо той кліп має (куплену?) індульгенцію від Високої Комісії :lol:
  • 2009.03.03 | shu

   Почитав Ваши аргументи і таки вирішив підписати.

   Спочатку думав, що ця петиція не вартує уваги, хоча мене також вже давно турбував факт наявності такого органу в Україні.
   Але коли прочитав Ваші аргументи проти просто пішов і підписав.


   Микола Гудкович пише:
   > Поясніть причину обурення.
   > Що, вже суспільної моралі не треба? Все гаразд з мораллю в суспільства?

   Суспільна мораль по іншому називається - по понятіях \m/
   Є закони і в них визначено усе, що можно і не можна в суспільстві. Усім зрозуміло за цими законами, що можна і чього неможна робити.
   Якщо хтось порушує встановлені закони настає юридична відповідальність. От і все.
   А що це за явище таке - суспільна мораль?
   Насправді, за даних обставин це лише особиста думка декількох членів якоїсь комісії (можливо, дивлячись на подібні висловлювання окремих її членів, з дуже обеженими розумовими здатностями).


   > > порушує наші громадянські права і свободи,
   >
   > Які саме?
   Право на свободу думок, висловлювання, самореалізацію, займатися своєю справою, право бути почутим і чути інших. Цього досить?

   >
   > > легітимізує цензуру під приводом добродійної боротьби за моральність,
   >
   > Яку саме цензуру?

   Якщо хтось за мене вирішує яку книжку я не можу читати, які слова не маю чути, які програми не маю дивитися, що для мене морально, а що ні - то це і зветься цензурою. А Ви що називаєте цензурою?

   >
   > > сприяє корупції і є механізмом психологічного притлумлення громадян, пригнічення культури та інформаційного простору.
   >
   > Одуріти можна… Оце так притлумлення та пригнічення…

   Чесно кажучи, я до свого сорому не знаю що таке "притлумлення", але те що пригнічення культури та інформаційного простору відбувається завдяки діяльності таких органів - це 100%.

   >
   > > Ми розглядаємо вищезгадані Комісію і Закон як втручання у наше особисте життя і спробу його регулювання, що саме по собі є ознакою тоталітаризму.
   >
   > Вав.
   Не треба з цього глузувати. Фашизм спочатку також поділив авторів книжок на добрі та погані. Спочатку пожгли погані книжки, а незабаром черга дісталася і до розподілу людей на арійців і тих, що мають бути винищеними.

   >
   > > Ми стверджуємо, що Закон України „Про захист суспільної моралі” складено юридично неграмотно, він украй некоректний і, як наслідок, спричинить засудження невинних.
   >
   > О, нарешті конструктив. Хочете, привідкрию для вас Америку — в Україні дуже багато законів, складених вкрай неграмотно. Але не факт, що тупе скасування сильно покращить ситуацію.

   Ще й як покращить. І чим більше тупих і шкідливих законів скасують тим сильніше покращиться ситуація.

   >
   > > Ми заявляємо, що не бажаємо оплачувати, по суті, зневажливі та недолугі повчання чиновників.
   >
   > Ой, за живе заціпили. Оплачувати ніхто нічого, як правило, не хоче. Багато людей підпишуть!

   Ніхто не бажає оплачувати дурість і тим більше шкоду. А коли людина бачить, що вона платить за щось їй потрібне то принаймні такої відрази в неї не виникає.


   > > Нас обурюють фашистські замашки і висловлювання членів Комісії з Моралі. Зокрема, Данила Яневського, який 8.02.2009 в ефірі програми „Культурний фронт” на УТ-1 заявив: „Я особисто виступаю за запровадження цензури в нашій країні. В прямій формі. ... Рабам і холуям не потрібна свобода слова. Не потрібна! Вони мають сидіти, їм потрібно заткнути рота…”.
   >
   > Фашистські? Та-ак… Що таке, на вашу думку, фашизм — крім лайки, звісно?
   > І — ви контекст не забули навести?

   Тут взагалі цікаво навіть не контекст. А, ця так би мовити, особистість. Якщо це той пан що на 5 каналі вів політичне шоу і усіх просто діствав своїм хамством і відсутністю елементарної професійної витримки, щоб не перти поперд усіх свою особисту думку, яка нікого не цікавить... І ця людина входить у комісію яка встановлює і оцінює в суспільстві рівень моралі...Як на мене, це дуже красномовне свідчення про те що скасовувати таке неподобстово потрібно чим скоріше тим кращє.


   >
   > > Ми переконані, що діяльність Комісії з Моралі провокує активний розвиток тіньового ринку радикальної (в тому числі і дитячної) порнографії, притлумлює природну сексуальну енегрію населення, що призводить до зростання соціальної напруги, жорстокості, агресії та злочинності на сексуальному ґрунті.
   >
   > Так. І тут КзМ не сама — їй допомагають МВС, СБУ, ГПУ та інші мерзотники, які жорстоко притлумлюють різні види соціальної енергії, що призводить до зростання соціальної напруги, жорстокості, агресії та злочинності на сексуальному ґрунті.

   Ні! Тут КзМ сама, бо на відміну від МВС, СБУ, ГПУ, які діють(принаймні повинні діяти) суворо за вже прописаним законом, діє на припущеннях і особистії і глибоко суб"єктивній думці своїх членів.

   >
   > > Ми також стверджуємо, що Комісія з Моралі – це підготований розсадник корупції у зв’язку з видачею схвальних експертних оцінок.
   >
   > Це можливо. Але знов-таки — в Україні все, що пов'язане з видачею дозволів, може бути розсадником корупції. І що тепер, скасувати це все, починаючи з податкової?

   Та ні, звичайно, ми повинні і далі разплоджувати цих паразитів.

   А з податкової точно потрібно починати, причому з люстрацією на 10 років. Але це окрема тема.

   >
   > > 2) Ліквідувати юридично неправомірний Закон України „Про захист суспільної моралі”.
   >
   > Правильно! Ліквідувати також і всі інші юридично неправомірні Закони України, а потім насолоджуватися класнючою анархією. Бібікати будете?

   Бібікають ти в кого не вистачило фантазії, щось запропонувати позитивне. А тут люди пропонують цілком вірну річь - скасувати вселеньску дурість, яка шкідлива і просто не потрібна. Позитив буде принаймні в тому, що на тих чиновників не будуть витрачатися цілком реальні гроші з нашого кущого держбюджету.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | Спілка Української Молоді

    Re: Почитав Ваши аргументи і таки вирішив підписати.

    ;)

    ПРАВДА про цього Костицького - "пана" з НЕКу:
    http://www.fraza.com.ua/analitics/28.01.09/63159.html

    НЕК Костицького заборонив українську книжку:
    http://www.maidan.org.ua/static/newsvostok/1234542434.html

    НЕК пана Костицького заборонив українську пісню:
    http://www.maidan.org.ua/static/narnewslviv/1223974622.html

    P.S.: А знаєте чого "Петиція # 129894 Статус петиції: Чекає на модератора."? - Бо власник (він же й адмін) сайту petition.org.ua працює на автора закону про ту кОМІСІЮ (НЕК) на "пана" Черновецького. :)
   • 2009.03.04 | Юрій Шеляженко

    +500.

 • 2009.03.06 | Михайло Свистович

  Це якісь закомплексовані писали, яким жінки не дають

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >
  > Ми переконані, що діяльність Комісії з Моралі провокує активний розвиток тіньового ринку радикальної (в тому числі і дитячної) порнографії, притлумлює природну сексуальну енегрію населення, що призводить до зростання соціальної напруги, жорстокості, агресії та злочинності на сексуальному ґрунті.

  А це взагалі пєстня :) Не дасте подрочити на голих баб в журналах чи на екранах, вимагатимемо позбавити тих, хто не дрочить, матеріальної підтримки :)

  >
  > У випадку ігнорування наших вимог ми будемо спрямовувати масові клопотання у відповідні європейські організації, фонди і правові інстанції з проханням направити в Україну правозахисників і спостерігачів, ініціювати проти України економічні санкції, а також заморозити будь-які програми фінансової підтримки України як держави, яка схвалює цензуру, а також має принаймні одну ознаку тоталітаризму.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.03.09 | ziggy_freud

  петиція - крик душі. А оце більше схоже на аналіз (/)

  http://www2.maidan.org.ua/n/free/1236613188

  принаймні, обгрунтовано критикується конкретний докУмент.

  нормального визначення базових щодо діяльності понять не було і не очікується. А повноваження і бюджет комісарам дадуть. Це більш ніж дуже погано. Це просто .уйово для суспільства.
 • 2009.03.10 | Koala

  Порівняйте(л)

  http://www.petition.org.ua/?action=view&id=82068
  І підписів вже зібрала втричі більше, і текст раціональніший...
 • 2009.03.16 | Спілка Української Молоді

  Як НЕК грабує українських діток

  >Як НЕК грабує українських діток
  http://mbgete.livejournal.com/164895.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua