МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Постав у бронзі та граніті

03/05/2009 | presskun
Щорічно у Білогорщі, що поблизу Львова, збирається патріотичний люд, аби вшанувати Головного Командира Української Повстанської Армії на місці його останнього кроку та подиху. Саме тут, віддавши життя на вівтар Свободи Генерал Тарас Чупринка – Роман Шухевич загинув у нерівному бою з військами НКВД. «Ця земля окроплена кров’ю, тому є святою» - сказав сьогодні у виступі Мирослав Сеник, Голова Львівської Обласної Ради.
Автопробіг Національно-патріотичних сил, організований Львівською Міською Організацією Конгресу Українських Націоналістів, стартував від облради годиною раніше і львівськими вулицями під прапорами КУН, НРУ, УНП, УНСО домчав до Білогорщі.
В трепетному очікуванні на майданні біля пам’ятника, що утаємничений під білим покривало, гуртувався люд. Яким він буде? Цікавило усіх присутніх. Після втупного слова Героя України України Юрія Шухевича на узліссі постав у бронзі та граніті героїчний командир. Авторам скульпторові Ярославу Скакуну та архітектору Володимиру Сачкові вдалося передати у своєму творі дух часу і дух героїчної постаті Командира. Живі квіти від влади, представників ветеранських організацій УПА ,націоналістичних партій рясно лягли до підніжжя новозбудованого пам’ятника. Ритуал освячення здійснили священники УГКЦ і УПЦ КП. Після чого виступили чільники міста й області, представники громадськості, ветерани національно-визвольної боротьби.
59 літ минуло від того трагічного дня, коли загинув у Білогорщі Головний Командир Роман Шухевич. Від нині тут стоятиме монумент.

Ігор Данилиха


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua