МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В українській "армії" відроджують "партизанщину"?

03/08/2009 | zmej_gorynych
Вчора зустрічався зі знайомим, котрий порівняно віднедавна працює в облвійськкоматі.
Каже, що вперше за ХЗ скільки часу кинули військкоматам трохи бабла на відродження системи перепідготовки військовослужбовців запасу. Джерело бабла однозначно пояснює тим (це його оціночне судження), що в фінансову систему недавно вкинули свіжонадруковані мільярди гривень.
Я із захватом сприйняв його пропозицію, щоби мене "забрили" на ці курси партизанів. Тільки попросив узгодити зі мною час, бо:
- слід ще на роботі домовитись, щоби мої поточні проекти не постраждали і щоби я не втратив в досить немалій зарплаті;
- неохота зараз місити болото :). Зачекаю доки підсохне земля.

Орієнтовний термін цих курсів за словами знайомого - до двох тижнів.
Військкомат, за словами знайомого, також має свій інтерес. Їм слід "поставити галочку" про проведені заходи, а в їхньому розпорядженні нема кандидатур на командні офіцерські посади (типу, слідкувати, щоби алконавти ніяке НП не влаштували і не застрілили/підрізали кого-небудь по п"яні :sol:). А всі "достойні" вже давно "при справах"/в бізнесі. То я для них немов чарівна паличка був би :sol: :hot:.

Далі. В мене військова спеціалізація "командир підрозділу зенітної артилерії малого калібру" (старий як світ комплекс С-60). Я в тому ні бельмеса не шарю, бо то була військова кафедра в універі, а термінову службу я проходив механіком-водієм Т-55/62/72/etc (в цьому напрямку я шарю дуже добре - 1-й клас мав. Старший мех.-водій роти, командирський танк мав в підпорядкуванні - хто був той знає :) ). Знайомий мене заспокоїв в тому плані (і до моєї радості), що курси партизанів орієнтовані виключно на мотострілецький напрям. Тобто передбачається багато польових занять на полігоні по тактиці дій мотопіхоти та ще й зі стрільбою :gun:. Це мене дуже радує, бо давно хотів освіжити в пам"яті/навчитися цьому. Особливо беручи до уваги нинішній час...

Ще одна інфа: в Закарпатській області від бажаючих "попартизанити" нема відбою! При потребі біля 500 чоловік зголосилося більше 2000! :sol:
Знайомий пояснює це тим, що там багато безробітних практично не мають засобів до існування, а тут мало того, що "партизанів" мають забезпечити якимись харчами, так ще й ніби-то по 500 гривень за 2 тижні заплатять :).

Так що я із превеликим задоволенням зсередини побачу що воно таке є, і опишу свої враження. Ну і спробую подружитися з відповідним військовим людом (див. передостанній, 9-й, пункт нижченаведеного посилання) :). Особливо в світлі давно висловлюваної особистої думки щодо того, що боєздатної армії в Україні, на жаль, давно вже нема. Виходячи з цього факту я віддавна є переконаним симпатиком "швейцарської моделі" збройних сил (останній в цьому плані мій допис був тут: http://www2.maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free&key=1236446021&action=view ).

Відповіді

 • 2009.03.08 | kotygoroshko

  наробіть фоток сюда, добре?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.08 | zmej_gorynych

   Однозначно!

 • 2009.03.08 | Sean

  "Майдан" залюбки розмістить у "статтях" Ваш відповідний репортаж

  особливо - з фотками.

  Я не впевнений у пріоритетній необхідности на це витрачати гроші саме зараз, замість, скажімо, закупівлі озброєнь, збільшення частки контрактників тощо, але з іншого боку, якщо це робитиметься з залученням саме бажаючих, "ентузіастів", то це, зокрема, корисно і в аспекті професіоналізації війська.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.08 | zmej_gorynych

   Добре. Вважатиму за честь. Але Ви знаєте...

   Sean пише:
   [dd]
   > Я не впевнений у пріоритетній необхідности на це витрачати гроші саме зараз, замість, скажімо, закупівлі озброєнь, збільшення частки контрактників тощо, але з іншого боку, якщо це робитиметься з залученням саме бажаючих, "ентузіастів", то це, зокрема, корисно і в аспекті професіоналізації війська.

   Ну я скажу, що маю позицію, дещо відмінну Від Вашої.
   Спробую її аргументувати, хоча чесно визнаю, що міркую з позицій своєї давненько усталеної думки про більшу користь для України "швейцарської моделі" збройних сил:

   1. Невиліковно хворому монстру Нинішній армії в нинішній час та дещиця (не будете сперечатися, що для армії - це саме дещиця?) фінансових вливань допоможе як хворому припарка. Того бабла (хоча ми й не знаємо про яку суму конкретно йде мова, але давайте прикинемо хоча б порядок? Це можна зробити приблизно imho. І особливо було би цікаво знати чи на Сході/Півдні/Центрі ситуація така ж сама) навряд чи вистачить на щось більше, ніж придбання ще 2-х танків "Оплот" + 2 дні на обід солдатам видати котлети з гречкою. Тобто, навіть в плані тех. забезпечення війська така сума особливо ні на що не вплине.

   2. Натомість, зібравши "партизанів", при правильному підході можна було би принаймі внести в їх свідомість "правильну бацилу/мислевірус". Мені колись мій добрий знайомий, колишній офіцер-підводник, сказав цікаву річ. Їх викладач тактики морської піхоти на заняттях сказав, що справжнім ядром підрозділів "морпєхів" в ІІ-й Світовій Війні найчастіше виступали 45-50-річні дядьки. Суворі, похмурі дядьки, котрі багато побачили в життю. Котрі точно знали, за що саме мають вмерти. І котрі передавали свій дух і свій світогляд молодшим побратимам. Неймовірним чином заспокоюючи останніх (передаючи їм свій Дзен).
   Хоча я на це також не розраховую по великому рахунку. Занадто ідеалістично виходить. Не думаю, що серед нинішніх "партизанів" набереться хоча б якась частина подібних "дядьків". Хоча буду щиро радий помилитися.

   3. Але в розрізі "многіх отдєльних лічностєй" серед "партизанів", котрі знають чого хочуть і знають як використати надані можливості, такий підхід по-любому краще, ніж п.1. Тобто, на мій погляд, бабло з великою імовірністю буде витрачено більш ефективно в першу чергу з точки зору ідеології.

   От щойно виникла ідея - а хай кожен, хто відчуває в собі дар "пропагандиста", візьме та й поцікавиться у своїх військкоматах як з цим справа у них? І якщо виявиться, що там подібна картина, то зголоситься і сам в "партизани". І не пробухає змарнує там час, а попрацює в правильному руслі :sol:.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.08 | zmej_gorynych

    До речі...

    А чи не видається шановній громаді мозаїка останніх подій дещо зловісною?

    1. Поведінка РФ
    2. Поведінка ЄС
    3. Поведінка політбляелітарних структур та визначних під.орів України
    4. Характер повідомлень преси в РФ та "5-ї колони в Україні"
    5. Загострення суперечностей в церковному житті України
    6. Інформація з ось цього треду
    7. ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.08 | Sean

     Re: До речі...

     zmej_gorynych пише:
     > А чи не видається шановній громаді мозаїка останніх подій дещо зловісною?
     Скажу так - поведінка РФ післяєльцинського періоду мені завжди видається зловісною, як і метастази в Україні.

     Що стосовно теми, то я чув з боку МО наміри проводити збори і таке інше, але по-перше, типу нема грошей і не до того, по-друге, тіпа лише добровільно, по-третє, справа лише кількох років.
   • 2009.03.08 | Sean

    Знаю

    zmej_gorynych пише:
    > Ну я скажу, що маю позицію, дещо відмінну Від Вашої.
    Я це тільки вітаю. Геть одностайність :)

    > Спробую її аргументувати, хоча чесно визнаю, що міркую з позицій своєї давненько усталеної думки про більшу користь для України "швейцарської моделі" збройних сил:

    > 1. Невиліковно хворому монстру Нинішній армії в нинішній час та дещиця (не будете сперечатися, що для армії - це саме дещиця?) фінансових вливань допоможе як хворому припарка. Того бабла (хоча ми й не знаємо про яку суму конкретно йде мова, але давайте прикинемо хоча б порядок? Це можна зробити приблизно imho. І особливо було би цікаво знати чи на Сході/Півдні/Центрі ситуація така ж сама) навряд чи вистачить на щось більше, ніж придбання ще 2-х танків "Оплот" + 2 дні на обід солдатам видати котлети з гречкою. Тобто, навіть в плані тех. забезпечення війська така сума особливо ні на що не вплине.
    Я б витратив на 2 "Оплоти", але щодо порядку сум напевно що з Вами згоден. Або на утримання та вишкіл кількох сотень контрактників.

    > 2. Натомість, зібравши "партизанів", при правильному підході можна було би принаймі внести в їх свідомість "правильну бацилу/мислевірус".
    Якщо є кому вносити бацилу і забезпечувати саме правильний піхдід.

    > Мені колись мій добрий знайомий, колишній офіцер-підводник, сказав цікаву річ. Їх викладач тактики морської піхоти на заняттях сказав, що справжнім ядром підрозділів "морпєхів" в ІІ-й Світовій Війні найчастіше виступали 45-50-річні дядьки. Суворі, похмурі дядьки, котрі багато побачили в життю. Котрі точно знали, за що саме мають вмерти. І котрі передавали свій дух і свій світогляд молодшим побратимам. Неймовірним чином заспокоюючи останніх (передаючи їм свій Дзен).
    Думаю, що так і було.


    > Хоча я на це також не розраховую по великому рахунку. Занадто ідеалістично виходить. Не думаю, що серед нинішніх "партизанів" набереться хоча б якась частина подібних "дядьків". Хоча буду щиро радий помилитися.
    Угу (с). І ще велика роля традицій "красньознамьонной" і відповідної свідомости. "Призвати" (а не переконати, залучити, зацікавити), про*бати мізки, змарнувати час, набухатися, що можна - поцупити.

    > 3. Але в розрізі "многіх отдєльних лічностєй" серед "партизанів", котрі знають чого хочуть і знають як використати надані можливості, такий підхід по-любому краще, ніж п.1. Тобто, на мій погляд, бабло з великою імовірністю буде витрачено більш ефективно в першу чергу з точки зору ідеології.
    Не впевнений - див.вище про підходи, свідомість, традиції "краснознамьонной".
    Я б з Вами повністю погодився, якби був впевнений у тим, що справою займатимуться Українські старшини, а не совіцькі ахвіцери, що це буде професійно, добровільно, цікаво і корисно, а не "як завжди". Ну і я у цій ситуації все ж таки за 2 "Оплоти" і збільшення кількости/якости контрактників.

    > От щойно виникла ідея - а хай кожен, хто відчуває в собі дар "пропагандиста", візьме та й поцікавиться у своїх військкоматах як з цим справа у них? І якщо виявиться, що там подібна картина, то зголоситься і сам в "партизани". І не пробухає змарнує там час, а попрацює в правильному руслі :sol:.
    Хай. Кому цікаво і хто у натхненні - звичайно хай. Головне - не забувати нмд оприлюднювати свої спостереження і враження на "Майдані" ;)

    Щодо принципового підходу до організації війська, то я за невелику професійну армію + короткотермінові стрілецькі курси для молоді (добровільні! через заохочення пільгами при навчанні, наприклад) - в умовних межах "як стріляти зі стрілецької зброї та за що смикати гранату та як надавати першу медичну допомогу" + можливо певні навички виживання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua