МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Турнір імені Степана Бандери у Тернополі

03/10/2009 | Влодко Кавун
У Тернополі пройшов юнацький турнір з вільної боротьби до сторіччя від Дня народження національного героя України Степана Бандери. У змаганнях взяло участь більше 120-ти учасників, які представляли десять команд з усіх районів області де культивується вільна боротьба, у тому числі місто Тернопіль, а також дві команди із сусіднього Хмельницького, що за Збручем.

У своїх вагових категоріях чемпіонами турніру стали тернополяни Валерій Рибін (вагова категорія до 29кг), Тарас Миськів(в.к. до 42кг.) та Сергій Качура (в.к. до 59кг).Також перші місця на змаганнях вибороли представники з районів Тернопільської області - чортківчанин Андрій Тизецюк (в.к.до 26кг), Павло Безух (в.к. до 35кг)та Давид Круглик (в.к. до 38кг)з Борщова, а також теребовлянський борець Василь Вовчанчик. Спортсмени з Хмельниччини вибороли 5 найвищих нагород у своїх вагових категоріях.

Кращим борцем турніру на честь Героя України Степана Бандери названо Сергія Качуру, приз „За кращу техніку” отримав Тарас Миськів, а номінація „За волю до перемоги” дісталась також тернополянину Віктору Городницькому, який став срібним призером.Кращим суддею змагань визнано Валерія Красовського, а кращим тренером Василя Руденка.

У рік Степана Бандери, до сторіччя з дня народження національного героя, ініціаторами проведення турніру стали ряд громадських організацій, зокрема Спортивний клуб ”ГалТер’S”ім.Богдана Сцібайла, Асоціація Захисту Прав і Свобод Молоді ”Дружба”, Українське реєстрове козацтво та краєзнавчий проект „Квітуча Тернопільщина” за сприяння Тернопільської міської ради, обласної адміністрації та обласної ДЮСШ. Посильну допомогу у придбанні нагород для призерів спортивного заходу надало всеукраїнське об’єднання „Свобода”.

Ці змагання мають за мету виховання молоді у дусі патріотизму та національної свідомості молоді, окрім спортивної функції комплектування збірної області та популяризації вільної боротьби у нашому краї. Кожному учаснику турніру було вручено книжки,компакт диски та іншу атрибутику про провідника ОУН Степана Бандеру та його життєвий шлях. Символічним є те що ці змагання проходять саме з вільної боротьби, адже великий українець змагався і загинув у боротьбі за волю та національне визволення України. А як згадує про фізичну вправність Бандери його пластовий побратим Володимир Ерденбергер: „Вже в тому часі юнацького віку Степан відзначався іншою вдачею від своїх друзів, зокрема своїм завзяттям і дужанням. Він любив боротися з другими і часто виходивпобідником, навіть у змаганнях зі старшими. Сил і завзяття було в нього багато, беручи до уваги його невеликий ріст, дрібну будову тіла і хлоп’ячий вік”.

Організатори сподіваються що турнір на честь Героя України Степана Бандери стане традиційним, а за підтримки меценатів вийде на високий рівень спортивних заходів, а у майбутньому збільшить географію учасників та буде приймати гостей з різних регіонів , у тому числі й зі сходу України.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua