МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про відкриття Президентом пологового будинку у Кривому Розі

03/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Приїхав Президент. Холодно, нерозбірливо і без спілкування з пресою

Президент України Віктор ЮЩЕНКО 5 березня справді побував у Кривому Розі, разом із віце-прем'єр-міністром Іваном ВАСЮНИКОМ та заступником голови Секретаріату Президента України Романом БЕЗСМЕРТНИМ. Причому - не тільки на відкритті міського пологового будинку №2 і в Криворізькому медичному діагностичному центрі. Президент також знайшов час і для того, аби відвідати ще й Спасо-Преображенський кафедральний собор УПЦ Московського патріархату і поспілкуватися там зі священиками.

Та головну увагу, ясна річ, було звернено на відкриття нового пологового будинку, який будівельники ВАТ «Криворіжіндустрбуд» спорудили за кошти, виділені від приватизації колишньої «Криворіжсталі». Як завжди в таких випадках, тут перед входом до пологового будинку було багато кульок у барвах національної символіки, попри холоднечу, - вискочили перед прибуттям Президента й молодиці у вишиванках, а вже медичні сестри чекали на його прибуття близько трьох годин на чистому (ніби вилизаному) майданчику перед приміщенням.

Потім, нарешті, прибув сам Президент. Говорив щось довго, але важко було розібрати ним виголошене, аби здійснювати всебічний аналіз (і це після того, як більше двох годин налаштовували мікрофони на тому чистому майданчику!) Хвилин за сорок Віктор ЮЩЕНКО перерізав блакитну стрічку та й пішов собі із своєю й місцевою челяддю до пологового будинку, аби там все оглянути. А журналісти (їх тут зібралося більше півсотні) змушені були залишитися ні з чим, а тому й розійшлися хто куди. І без відповідей залишилася ціла низка запитань.

Мені, наприклад, хотілося запитати, чи бачить Президент, що місце свободи слова посіла безкарність брехні, в результаті чого навіть радіожурналіст протягом п’ятнадцяти років не має змоги вийти в прямий ефір? Або: чому єдина в місті україномовна газета має працювати на громадських засадах і при цьому більше року її редколегія наполовину складалася з безробітних? Чи ще: чому пітьма (у вигляді брехні) назвалася у нашому місті „Просвітою” і при фактично мовчазній згоді правоохоронних органів має намір забрати печатку й документи у реально діючих просвітян?

І насамкінець: чому так виходить, що незалежний український журналіст, редактор єдиної україномовної в місті газети, мусить кожного разу перед приїздом Президента України проводити кілька годин біля телефонів, аби домогтися після дзвінків у Дніпропетровську облдержадміністрацію та в Секретаріат Президента України того, аби бути присутнім на цих зустрічах? Чому при цьому для журналістів муніципальної ТРК „Рудана” й газети „Червоний гірник” (заснованою міськрадою) це не є проблемою й вони мають право зустрічати Президента прямо на аеродромі?

Запитання, запитання... Вони сушили мозок і все більше тиснули на серце, в якому вже не було того живого вогню віри й надії на прекрасне майбуття, як це було за часів МАЙДАНУ, у 2004-му...

Захар ЧЕКОНІН

________________________________________________________________

Влада інколи наближається до народу, але - не впритул

Отже, президентський візит до Кривого Рогу, українського міста, відбувся. Саме українським назвав це місто Президент, виступаючи публічно під час однієї із своїх попередніх поїздок.

Нам невідомо, якою мовою спілкувався Президент з міським головою (одним із найкращих, за його публічною оцінкою, мерів). Проте достеменно відомо, що «огризківщини» тут не було.

У програмі візиту належне місце відвели зустрічі Президента зі зверхником церкви, що перебуває в єдності з Московським патріархатом, ЄФРЕМОМ – неодмінною фігурою всіх урочистостей, налаштованих міським головою. Не виключено, що міський голова, зважаючи на міжконфесійні розбіжності, доповів Президенту, що він неодноразово повчав криворіжців тому, що канонічною є церква в єдності з Московським патріархатом.

Що він як державний службовець робив що міг, зустрічаючи очільника української церкви, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, ВОЛОДИМИРА, виїхавши з поклоном аж до границь Кіровоградської області, і не направив жодного чиновника до міського кафедрального собору для зустрічі з патріархом УПЦ Святійшим патріархом ФІЛАРЕТОМ.

Достеменно відомо, що Президент, ідучи коридорами нещодавно відкритого медичного діагностичного центру «Поліклініка №5», бачив свіженькі російськомовні (щоб не травмувати світосприйняття нижньотагільських побратимів) таблички з назвами кабінетів.

Можливо, голова обласної державної адміністрації пан БОНДАР при цьому і прошепотів на вухо Президентові, що мовне питання тут вирішене: він, БОНДАР, у публічних виступах перед криворіжцями своїм прикладом не дає їм забути мову великого сусіда.

Звичайно, не відвідували поважні гості і лікувальних закладів, які не спромоглися заслужити пріоритетного бюджетного фінансування.
Простіше кажучи, в результаті цього високого візиту українське населення українського міста одержало чергову порцію тем для роздумів «куди ж ми йдемо?»

Андрій КЕПКУН

Відповіді

 • 2009.03.12 | Gazdum

  Re: Про відкриття Президентом пологового будинку у Кривому Розі

  А Ви не пробували там улаштувати якусь акцію, розбудити людей, примусити почути вас !!! Бо вже дістав "совок" і його правила !!! ........................................
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.12 | Almodovar

   Re: Про відкриття Президентом пологового будинку у Кривому Розі

   Розумієте, в чому справа. Ви не були в Кривому Розі? Так от, у нас чисто на вулицях, зупинки обладнані, зарплату сплачують вчасно, квартплата платиться, в домах (в усіх!) є тепло і гаряча вода, крім тих, де винний ЖЕК, електрика постачається постійно, відключень немає, квартири лікарям і вчителям і науковцям дають щорічно (!!!!!!!!!!!!), навіть готель переобладнали, дороги реморнтуються і це видно. Вокзал чистий, листя прибираеться, на всі звернення влада відповідає, телефонізація продовжується, нові маршрути відкриваються, обгрунтовані жалоби на посадовця часто закінчуються його звільненням нахєр. Магазинги дрючать за порушення, Порівняйте чистоту в Києві і Кривому Розі, або в Херсоні. чив одесі, чи де-інде, і ви будете вражені. Альтернативна преса існує і вільно.
   А тепер поясніть Петру-роботязі, яких в місті 90%, чого він повинен за всих цих умов виступати проти Юща чи Любоненка, коли його жінку відвезуть в супер-пологовий будинок? Хай би у мера й 100 джипів було?
  • 2009.03.12 | klin_2008

   до краю розчарованих людей розбудити неможливо

   Їх можна лише завести власним прикладом, "лупаючи ту скалу", наприклад, задаючи прямо чесні запитання особам, які щось вирішують. Але саме про це і подбали в оточенні Президента, щоб ніхто до нього навіть не пробився
 • 2009.03.12 | Almodovar

  Re: Про відкриття Президентом пологового будинку у Кривому Розі

  А ви звернули увагу, як струнко стояло наше міський голова? Наче під автоматом. А промову свою, мабуть тільки під загрозою смертної кари вивчив.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua