МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Франція повертається у НАТО

03/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що після 43 років військової автономії його країна знову повертається до військових структур НАТО.

Про це повідомляє Радіо "Свобода".

З огляду на багаторічну участь Франції у всіх військових операціях НАТО вони вважають, що було б краще та ефективніше, коли б представники Франції особисто брали участь і в самому військовому командуванні. Це перший аргумент, на якому наголошує президент Саркозі.

Друге – це те, що Франція, попри свій наразі вже швидше символічний нейтралітет є одним із найбільших контриб’юторів НАТО.

"Ми ніколи не були поза НАТО, але дуже мало людей це знають", – посміхаючись, заявив Саркозі.

"Нейтралітет Франції – це звичка, яку слід змінити, бо самотня нація не має ніякого впливу", - додав він.

Перебування Франції поза військовими структурами Північноатлантичного союзу створює багато перешкод та незручностей для самих французів, переконаний французький президент.

Доказом цього були неодноразові спроби попередніх лідерів Французької республіки зблизитися з НАТО.

Зрештою, безпека на континенті базується на двох китах – європейській безпеці та Північноатлантичному союзі, вважає президент.

"Нині оборона Франції лежить і на нашій території, і на відстані тисяч кілометрів у космосі, або ж у комп’ютерній мережі. Щоб відповідати цим викликам, нам потрібні три речі: вмілі дипломати, потужне військо і сильна Європа. І до цього я додам ще одне: надійні союзники", - наголосив Саркозі.

Такими союзниками, на переконання французького лідера, є країни, що складають Північноатлантичний блок.

В свою чергу Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер заявив, що "членство Франції збільшить вагу і НАТО, і ЄС".

Як відомо, розбіжності у поглядах на командування НАТО у 1958 році призвели до розколу в альянсі. Генерал Шарль де Ґолль оголосив про вихід Франції з його військових структур, хоча країна залишилася в політичних структурах НАТО.

http://pravda.com.ua/news/2009/3/12/91156.htm

sean

Відповіді

  • 2009.03.12 | Историк

    ...лягушек едят, а и то в НАТО вступают!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua