МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За знищення Київського скверу ім. В. Стуса - карна справа

03/18/2009 | Київська міська організація Спілки Української Молоді
Прокуратура столиці відреагувала на знищення дерев порушенням кримінальної справи 17 березня 2009

Прокуратурою столиці проведено перевірку за викладеними у засобах масової інформації повідомленнями про знищення зелених насаджень на проспекті Перемоги, 119 в м. Києві.
У ході перевірки встановлено, що зазначена земельна ділянка була відведена товариству з обмеженою відповідальністю рішенням Київради ще у 2003 році для будівництва, експлуатації та обслуговування торгівельно-розважального комплексу. Також, попереднє обстеження зелених насаджень, які знаходились на вказаній земельній ділянці, проведене службовими особами Комунального підприємства з утримання зелених насаджень (КП УЗН), показало, що знесенню підлягають лише 26 дерев.

Однак, після прийняття Київрадою рішення про землевідведення, службовими особами КП УЗН Святошинського району м. Києва у 2007 році повторно проведено обстеження зелених насаджень, в результаті якого визначено під знесення 147 дерев, з яких 54 нібито знаходяться в незадовільному стані.

Як наслідок, 10 березня 2009 року на відведеній земельній ділянці було знесено 98 дерев різних видів.

Проведеною прокуратурою міста Києва перевіркою з виїздом на місце і з залученням співробітників Київського науково-дослідного інституту судових експертиз встановлено, що з числа знесених 7 дерев перебувало в задовільному стані, а решта – в доброму. Факт наявності знесених дерев в незадовільному стані свого підтвердження не знайшов.

Таким чином, в діях службових осіб КП УЗН Святошинського району м. Києва виявлено ознаки зловживання службовим становищем всупереч інтересам служби, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом державним та громадським інтересам, а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

За результатами перевірки 13.03.09 прокуратурою Святошинського району міста Києва порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ст.ст. 364 ч. 1, 366 ч. 1 КК України (санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років з подальшим позбавленням права обіймати певні посади строком до 3 років).

Беручи до уваги виявлений факт грубого порушення природоохоронного законодавства, з метою попередження можливих подібних випадків завдання збитків довкіллю, прокуратура міста Києва звернулась до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України з пропозицією проведення перевірки дотримання вимог закону при видачі протягом 2008 – 2009 років дозволів на видалення в столиці зелених насаджень та звернути особливу увагу на ділянки, на яких дерева ще не знесені.

17 березня 2009

Прес-служба прокуратури міста Києва
http://www.prokuror.kiev.ua/ua/media/statements/851.html

***

У Києві за одну ніч знищено сквер імені Василя Стуса!
http://www.maidan.org.ua/static/news/2009/1236860257.html

Відповіді

  • 2009.03.18 | Спілка Української Молоді

    Прокуратура стверджує, що землю виділила Київрада Омельченка!

    > У ході перевірки встановлено, що зазначена земельна ділянка була відведена товариству з обмеженою відповідальністю рішенням Київради ще у 2003 році для будівництва, експлуатації та обслуговування торгівельно-розважального комплексу.

    Прокуратура стверджує, що землю виділила Київрада Омельченка!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua