МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чистейшей прелести, чистейший образец

03/24/2009 | Сергій Немирич
20 березня 2009 року Інтернет-видання «Русский журнал» (головний редактор Глєб Павловскій) розмістило дуже показовий коментар відомого російського експерта-політолога, голови президії Ради з питань зовнішньої і оборонної політики Сєргєя Караганова «Никому не нужные чудища» (http://www.russ.ru/Mirovaya-povestka/Nikomu-ne-nuzhnye-chudischa).
Побіжний аналіз цього тексту дозволяє дійти низки цікавих (ІМХО) висновків.

1. Російський національний антикризовий проект «Маленькая победоносная война» продовжує розгортатися і вийшов на новий етап реалізації.
Російським правлячим колам, принаймні з часів Вітте і Бєзобразова (початок XX сторіччя) відомо, що маленька переможна війна найліпший засіб відволікти увагу населення від економічних негараздів. Не завжди вдавалося, але ж хто у Московії про поразки та невдачі думає йдучи на рать.
Так вже вийшло, що нині на роль зручного ворога в Москві номінують Україну. І достатньо велика, щоб не було вже так смішно (ні Грузія, ні Естонія не підходять), достатньо слаба, щоб не боятися відповіді (на думку московських експертів), начеб то добре відома всім росіянам, і до того ж кари для Києва власно вимагає сам національний лідер, Цар батюшка Владімір свєт Владіміровіч.
Підключення ж до пропагандистського супроводження таких показових фігур як С.Караганов свідчить про певний прогрес у просуванні проекту і про його насправді, навіть за московськими мірками, значні бюджети, а також вагому політичну підтримку на вищих щаблях російської державної ієрархії. Заступник директор Інституту Європи РАН - це ж вам не Максім Калашников. Розцінки зовсім інші.

2. Американсько-російський покер у розпалі, і Кремль блефує, підвищуючи ставки.
Проголошене віце-президентом США Дж.Байденом перезавантаження відносин США-РФ цілком прогнозовано було сприйняте у Москві як пропозиція до несамовитих торгів.
І, звичайно, мюнхенські застереження американців про «неприйняття зон привілейованих інтересів», не були прийняті серйозно. Гламурні (а отже фарсово-карикатурні, поки що) нащадки Сталіна мислять у термінах класичної геополітики, і навіть не уявляють, що на міжнародні відносини можна дивитися під іншим кутом.
Сприяли зростанню російських апетитів і нещодавні заяви французького міністра закордонних справ і генсека НАТО про необхідність врахування «законних інтересів РФ» при вирішенні питання вступу України і Грузії до Альянсу.
Не підвищити ставки у такій ситуації Кремль вже не міг, це б було просто відвертою дурістю, а цим ні Медвєдєв, ні Путін зроду не відрізнялися.
Таким чином, коментар С.Караганова – це яскравий приклад політичного зондажу, зверненого до Вашингтону та меншим чином до європейських столиць, висунення захмарної російської претензії на «облаштування» України, або, принаймні, якоїсь її частини. Бажано по-смачніше.

3. Несите око – око мутне.
Неадекватність російського сприйняття України, навіть, з боку загалом-то осудних експертів зростає. Показово, що таке помутніння, хоч і під іншим соусом характерне і для «демократів» (http://www.ej.ru/?a=note&id=8908). В останній статті дуже важливе забування про Майдан в черзі «кольорових революцій». Грузія, Киргизія є, України нема.
Тобто у російському суспільстві емоції вирують, аналітика поступається місцем відвертій пропаганді, або підсвідомим обмовкам.
Це все давно не новина, але щоб так…
Напрошується висновок. Плани вже визначені, завдання поставлені. І що? Невже за роботу, товариші?

Видно, давно вже ніхто не прочищав московські мізки. А, мабуть, пора…

Зазначене свідчить – страшний час наближається, точніше його активно, щосили наближають. У Російській Федерації свідомо, у нас «одни по службе, прочие – от счастья». І не тільки відверті холуї мінливого Кремля, але й чимало оборонців і захисників національних інтересів, що у своїй природній пустоті розбивають лоби не стільки собі, скільки державі.

P.S. Стыдно, господин Караганов, просто стыдно.

Відповіді

 • 2009.03.24 | Историк

  Караган врет через слово. После того как его отлучили от двора

  и от серьезных дел, а также после реального падения с лошади он сильно сдал. Бубнит заученное невпопад. На самом деле, Украина - главная головная боль Кремля и на (против) нее брошены значительные силы. Но в отличие от прежних времен, этим занимаются те, кому положено (спецслужбы, дипломаты, бандиты) без лишней огласки. Публичное "экспертное сообщество" причастно крайне слабо (хватит парадов с Януковичем!). Тем более примечатльна эта заваруха вокруг украинской ГТС. Выглядит как гигнтский стратегический просчет и проигрыш Москвы. А может и является таковым... Так что, какие там на хрен "маленькие победоносные...".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.24 | Адвокат ...

   Бдітєльность усипляєєтє?

   Историк пише:
   > и от серьезных дел, а также после реального падения с лошади он сильно сдал. Бубнит заученное невпопад. На самом деле, Украина - главная головная боль Кремля и на (против) нее брошены значительные силы. Но в отличие от прежних времен, этим занимаются те, кому положено (спецслужбы, дипломаты, бандиты) без лишней огласки. Публичное "экспертное сообщество" причастно крайне слабо (хватит парадов с Януковичем!). Тем более примечатльна эта заваруха вокруг украинской ГТС. Выглядит как гигнтский стратегический просчет и проигрыш Москвы. А может и является таковым... Так что, какие там на хрен "маленькие победоносные...".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.24 | Историк

    Разве? Вовсе не "маленькие", но не ясно, победоносные ли

    Не забывайте, что в Украине Москве кроме собственно отважных украинцев противостоят и другие, ну очччень крупные силы. Впрочем, что это я разговорился...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.25 | Адвокат ...

     "Ґоворітє! Мнє інтєрєсно!"

     Историк пише:
     > Не забывайте, что в Украине Москве кроме собственно отважных украинцев противостоят и другие, ну очччень крупные силы. Впрочем, что это я разговорился...

     О-о-очєнь крупниє сіли, це ті, що ніяк не дійдуть згоди що до того, у який вигідний для них спосіб зліквідувати державність України? Ті, що весь час не можуть пристати на пропозицію кремблядів що до відступного? Бо одним,-- "ну оч-ч-чєнь крупним",-- тего відступного на гарний шопінґ у Вітона не вистачає, а инші й відступного не хтять,-- лише б окупанти їх старостами та поліцаями взяли?

     Мо`, Ви ще які сь "о-о-о-чє-чє-чєнь крупниє сіли" знаєте? ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.25 | Историк

      Чего Вы все жалуетесь? "Россия является одним из лидеров

      по числу людей, желающих получить статус беженца в развитых странах мира. Более 20 тысяч россиян попросили убежища в 2008 году. Больше людей бегут из своей страны только в Ираке и Сомали. Странами – лидерами по количеству прошений о статусе беженца от россиян остаются Польша (32%), Франция (17%) и Австрия (17%)."
      Русский человек к ПОЛЯКАМ (!!!)бежит, а Вы - "старосты", "полицаи"...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.25 | Историк

       Но все, понятно, не сбегут: "В ходе нынешнего

       призыва, который начнется 1 апреля, в армию и на флот планируется направить 305 тысяч человек – чуть ли не втрое больше по сравнению с прошлым весенним призывом. Этот призыв будет самым большим по численности в новейшей истории России. Председатель Союза комитетов солдатских матерей Валентина Мельникова говорит, что в военкоматах снова не принимают медицинские документы, которые подтверждают заболевания призывников. Поэтому, по ее мнению, «начнутся облавы по всей России".
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.03.25 | Адвокат ...

        Почали підготовку до "прінуждєнія к восстановлєнію

        історічєской справєдлівості"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.25 | Историк

         Re: Почали підготовку до "прінуждєнія к восстановлєнію

         Адвокат ... пише:
         > історічєской справєдлівості"?
         Похоже на то: «Россия целенаправленно стремится ослабить институты евроатлантической безопасности и проявляет готовность использовать для достижения своих целей экономические рычаги и военную силу», – сказал командующий силами НАТО в Европе, генерал Джон Крэддок в сенатском комитете по вооруженным силам. «События августа прошлого года принципиально изменили то допущение, которое мы сделали 15 лет назад, а то и больше. А именно: после окончания холодной войны и роспуска Советского Союза и Варшавского договора мы исходили из того, что ни одна граница в Европе и Евразии не находится под угрозой вторжения», – заявил генерал. Теперь, по его мнению, «доказано, что это допущение было ложным». Крэддок рекомендовал не сокращать численность американских войск в Западной Европе, как это планирует администрация в ближайшие годы.
      • 2009.03.25 | Адвокат ...

       Ну куди біжить ваш русскій чєловєк,-- то Вам краще знать.

       Я ж казав про "своїх", "українських" політиків.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.03.25 | Историк

        ...Но полицаи нам, натурально, потребуются:

        "Милицейский спецназ отработал в Ростовской области действия по пресечению массовых беспорядков с использование вертолетов и броневиков. В проведении операции были задействованы пять вертолетов Ми-8, полицейский бронированный автомобиль «Тигр», БМП, автомобили «Урал» и «КАМАЗ», а также пожарные машины и «скорая помощь». На учениях присутствовал министр внутренних дел Рашид Нургалиев. Сценарий учений включал в себя массовые беспорядки на этнической почве в 50-тысячном городе, а также нападение преступников на инкассаторский автомобиль и захват заложников".
        Там товарищ, кстати, кажется в Ростов просился...
    • 2009.03.25 | Сергій Кабуд

     кримські татари, євреї, росіяни, все населення України

     має протистояти щоб хоч а б зігритися під час газових блокад
  • 2009.03.25 | Сергій Кабуд

   З ГТС - Європа відчула газову блокаду і захистилася

   спецслужбы, дипломаты, бандиты. деякі очевидні прояви :

   1.газова блокада і антиукраїнська кремлівська газова істерія

   2.вся діяльність Тимошенко на руйнацію Української Держави: від блокування нафтогону Одеса-Броди, блокування нафто-газо проектів з США на шельфі, мутки з намаганням вкрасти в України уранове і цирковієве виробництво, руйнація економіки шляхом маніпулювання з ставками податків на експорт і імпорт, і т.д. і т.п.

   3.Тягнибок і Ко: навязливий антисемітизм в поє-днанні з симпатіями до ХАМАСу, негативним ставленням до вступу у НАТО, мутними історіями з побиттям в Одесі і т.д.

   це лише те що на поверхні
 • 2009.03.24 | Panzernik

  Кроме морга в Ростове, что есть у кацапов на границе с Украиной

 • 2009.03.25 | Ностр А Дамус

  Ні про що...

  Чергова банальщина. С.К., як і всі інші з того ж ряду, продовжує тягнути паузу. Щоб не щезати надовго, вони час від часу продовжують переспівувати старі теми, тільки навпаки тихіше. Лише трохи ображений і молодший М.Л. пробує першим намацати нову "струю".

  Сергій Немирич пише:

  > 3. Несите око – око мутне.
  > Неадекватність російського сприйняття України, навіть, з боку загалом-то осудних експертів зростає. Показово, що таке помутніння, хоч і під іншим соусом характерне і для «демократів» (http://www.ej.ru/?a=note&id=8908). В останній статті дуже важливе забування про Майдан в черзі «кольорових революцій». Грузія, Киргизія є, України нема.

  А це взагалі дурниця. Україна є, а Майдан справді не є частиною того логічного ланцюжка, який будує Л.Р. Грузинська і киргизька "революції" були реакцією на _парламентські_ вибори, а привели до безпосередньої зміни _президентів_. В Україні було зовсім інакше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua