МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СБУ передала вишам матеріали про Голодомор

03/28/2009 | Майдан-ІНФОРМ
26 березня ц.р. на виконання Указів Президента України В.Ющенка про розсекречення архівних матеріалів та сприяння відновленню історичної пам'яті Служба безпеки передала вищим навчальним закладам Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та АР Крим книги та відеофільми, створені за розсекреченими архівними матеріалами СБУ.

Низка наукових, публіцистичних, довідкових видань та документальних фільмів, присвячених тематиці Голодомору 1932-1933 років в Україні, стала результатом співпраці Служби безпеки України з Українським Інститутом національної пам’яті.

У Луганську бібліотеці Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля передано близько 30 примірників книг, у тому числі, загальноукраїнський том „Національної книги пам’яті жертв Голодомору 30-х років”, третій том чотиритомного видання матеріалів Конгресово-президентської комісії США з вивчення Великого Голоду в Україні, сьомий том багатотомного видання „Голодомор в Україні 1932-1933 років” – результат співпраці польських та українських архівістів, істориків і державних органів та ін.

Всі видання розраховані не лише на науковців та студентів, але й на широке коло тих, хто цікавиться історичним минулим нашої держави, – зазначив заступник начальника УСБУ в Луганській області Ігор Майстренко. – Їх визначальною ідеєю є заклик зберегти пам’ять про безвинних жертв Голодомору та не допустити повторення такої трагедії у майбутньому”.

Проректор Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, доктор політичних наук, професор Галина Щедрова висловила щиру подяку співробітникам Служби безпеки, які постійно надають допомогу освітнім та науковим закладам області у розширенні дослідницької та навчальної бази, «Студентська молодь має глибоко знати історичне минуле нашої країни, незалежно від обраного фаху».

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури СНУ ім. В.Даля, голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні, кавалер Ордена княгині Ольги Ірина Магрицька поділилася своїм дослідницьким досвідом вивчення подій, пов’язаних із Голодомором на території Луганської області й висловила переконання, що молоді люди долучатимуться до розкриття невідомих сторінок національної історії.

Наукову цінність отриманої літератури підкреслила директор наукової бібліотеки СНУ ім. Даля Ольга Єпіфанова, яка висловила сподівання на подальшу співпрацю зі Службою безпеки України з питань розширення бібліотечних фондів.

Видання зберігатимуться у бібліотеці учбового закладу і будуть доступні для всіх небайдужих.

У Криму література надійшла до найбільшого вищого навчального закладу півострова з унікальним бібліотечним колектором – Таврійському національному університету ім. Вернадського.

У Миколаївській області видання та відеофільми передано Національному університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Прес-центр СБ України

sean

Відповіді

  • 2009.03.29 | один_козак

    Цікаво, "ліві" фотографії й там є чи нема?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua