МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Епістолярій. Ющенко - Литвину

03/30/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України просить Голову Верховної Ради забезпечити розгляд у парламенті законопроектів Глави держави

У листі Голові Верховної Ради України Володимиру Литвину Президент України Віктор Ющенко підкреслює, що констатуючи налагодження останнім часом законотворчої діяльності Верховної Ради України та підвищення її результативності, слід також відзначити і позитивну динаміку розгляду президентських законодавчих ініціатив. У цьому, безперечно, значна роль належить Голові Верховної Ради України.

Проте досі невирішеними на законодавчому рівні залишаються нагальні питання соціально-економічного та суспільно-політичного спрямування, щодо яких Президентом України було подано на розгляд парламенту відповідні законопроекти. Про необхідність їх першочергового прийняття йшлося у листі Глави держави від 19 грудня 2008 року № 1-1/2995.

Як наголошує Віктор Ющенко, з того часу так і не розглянуто давно підготовлені профільним комітетом до другого читання законопроекти про внесення змін до законів України «Про судоустрій України» та «Про статус суддів», що покликані забезпечити утвердження системи справедливого судочинства.

Невиправданим в очах громадськості є і зволікання з прийняттям пакета антикорупційних законопроектів: «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень», «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення». Ці законопроекти прийняті за основу ще Верховною Радою України V скликання, однак їх остаточне схвалення досі відкладається.

Як зазначає Глава держави, прискореного розгляду у другому читанні потребують також законопроекти про внесення змін до законів «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування», а також «Про асоціації органів місцевого самоврядування», їх прийняття вкрай необхідне для гармонізації співпраці органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади, посилення гарантій їх діяльності.

Крім того, видається доцільним повторно розглянути та включити до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України VI скликання важливі для розвитку підприємництва та національної економіки законопроекти: «Про ринковий нагляд», «Про внесення змін до деяких законів України (щодо дозволу на розміщення малої архітектурної форми)», «Про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про електроенергетику».

Загалом на сьогодні парламент не прийняв остаточного рішення стосовно 30 законопроектів, внесених Президентом України, пакета антикорупційних законопроектів та 2 законопроектів, внесених Кабінетом Міністрів України і визначених Президентом України як невідкладні (перелік додається).

Президент України сподівається, що керівництво парламенту сприятиме забезпеченню оперативного розгляду згаданих законопроектів як на рівні комітетів Верховної Ради України, так і на її пленарних засіданнях.

sean

Відповіді

  • 2009.03.30 | petro

    То вже сміх на весь Світ

    Обставився корупціонерами і що? Думаю що час внести на розгляд ВР прект закону який буде змушувати всіх посадовців найвищих державних органів періодично піддаватись псих-обстеженням. А то слідкуючи за Кучмою, щось дуже часто: шарики за ролики в них заходять.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua