МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Літопис УПА" в Івано-Франківську

03/30/2009 | Popovych
Івано-Франківська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" за підтримки депутата обласної ради Олександра Сича провела презентацію видавництва "Літопис УПА".
Захід відбувся в неділю 29 березня у Народному Домі "Просвіта". Презентація розпочалася з кліпу про героїчну боротьбу Української Повстанської Армії.
Заступник голови ВО "Свобода" з ідеологічних питань Олександр Сич під час свого виступу навів паралелі між діяльністю ОУН–УПА і сучасністю та зазначив, що як свого часу ОУН і УПА стали єдиними оборонцями українських інтересів, так і сьогодні, коли йде боротьба за зміст Української держави, ВО «Свобода» стає тим політичним хребтом, на який опирається Українська нація. Він наголосив що у цій боротьбі найбільшою небезпекою для сучасної незалежної України є «зневіра і песимізм людей».
На заході виступив голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук, який зокрема зазначив, що успішна діяльність ВО "Свобода" знаходить належну підтримку у ветеранів національно-визвольної боротьби.
Захід відвідав і голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, який привітав ВО “Свободу” з перемогою на тернопільських виборах і висловив свою підтримку діяльності партії. Він зазначив, що тільки свободівці в парламенті можуть домогтися визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України у Другій Світовій війні.
З цікавою доповіддю про діяльність видавництва “Літопис УПА” виступив науковець зі Львова Микола Посівнич."Літопис УПА" - це найповніша збірка фактів про героїчну боротьбу ОУН-УПА, а на сьогодні – це сучасні цікаві дослідження діяльності провідників націоналістичного руху, нові невідомі факти й обставини", – наголосив дослідник.
Під час заходу було також здійснено відеопрезентацію світлин про діячів націоналістичного руху “Засновники ОУН”, “Бандера і бандерівці”, “Карпатська Україна”, впорядкуванням яких займався Микола Посівнич, а їх видання здійснила “Свобода”.
Довідка. “Літопис УПА” – серійне книжкове видання. Його завдання – опублікувати, з дотриманням джерельної точності, документи і матеріали з історії УПА. Кожен том, або група томів Літопису, присвячені окремим темам і мають назву. Зокрема, 45-й том Літопису присвячений 100-річчю від дня народження командира УПА Романа Шухевича. Початок цьому виданню дали колишні вояки УПА, які в результаті Великого рейду 1947-49 років опинилися в Західній Європі, а потім – в Північній Америці, принісши із собою на Захід документальні свідчення про героїчну боротьбу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua