МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Європарламент встановив День пам'яти жертв тоталітаризму

04/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Європарламент ухвалив резолюцію, в якій жорстко і однозначно засуджує злочини всіх тоталітарних і авторитарних режимів проти людства і масові порушення прав людини, повідомляє ХПГ.

Парламентарі вимагають оголосити 23 серпня всєєвропейським вдень пам`яті жертв всіх тоталітарних і авторитарних режимів.

Висловлюючи співчуття з приводу того, що в деяких країнах ЄС до цього часу обмежується доступ до документів, європарламентарі вимагають від всіх країн ЄС докласти зусилля для відкриття архівів, у тому числі архівів колишніх служб безпеки, таємної поліції і розвідслужб.

Резолюція закликає Єврокомісію і країни ЄС підвищити якість вивчення історії Європи і підкреслити історичне значення європейської інтеграції. Резолюція закликає підтримувати діяльність неурядових організацій, що досліджують документи про злочини сталінського періоду, наприклад, російське товариство "Меморіал".

Евродепутати відзначають, що жодна політична установа або партія не володіють винятковим правом інтерпретувати історію, а невірна інтерпретація історії може розпалювати прояви ненависті і расизму. За резолюцію проголосували 553 депутати, проти 44, утрималися 33 євродепутати.

http://human-rights.unian.net/ukr/detail/190312

sean

Відповіді

 • 2009.04.04 | АБВГ

  Це вже наші східноєвропейські брати стараються

  Тяжко Західній Європі ставити на один щабель совітів і нацистів.
  Це ж портрібно в викоханих головах дещо затишне і звичне поміняти.
  А влом.
  Тому тяжка робота Східної Європи, що може пояснити Західній, що практика нацизму і комунізму набагато ближча, ніж їхні теорії.
  Бо "геройські" нацисти всю правду про свої плани казали.
  Ще й Нюренберг роз"яснив, що не можна ділити людство на своїх і чужих.
  А комуністи про ті самі плани - "счастье для всего человечества".
  У тюрмах, війнах і нужді.
  Розділяючи на своїх і чужих: "Як ви живете сліпими, жителі країни Н? У вас же кругом вороги. Он, он він. За парканом. Сусід. Убийте його.І буде вам щастя для людства. Бо його майно візьмете. Тільки перед тим, як брати, занесіть його на державний двір буквально на п"ять мінут...:)"
 • 2009.04.04 | Ярема

  Re: Європарламент встановив День пам'яти жертв тоталітаризму

  Вирно, багато "гострих" питань потрибно виришувати через колективни органи Европи та свиту.
 • 2009.04.04 | Pavlo Z.

  Добре зробили.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua