МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Балога підштовхнув Ющенка до одночасних виборів..,"(/)

04/06/2009 | Sean
http://pravda.com.ua/news/2009/4/6/92683.htm

Президент Віктор Ющенко дійсно погодився на проведення одночасних парламентських і президентських виборів.

Як стверджують джерела газети "Комерсант-Україна" у секретаріаті президента, остаточно це рішення нібито було затверджено в п'ятницю вранці, а його ініціатором виступив глава секретаріату президента Віктор Балога.

Сам Балога підтвердив, що брав участь у попередньому обговоренні цієї ініціативи, і запевнив, що Ющенко згоден скоротити термін свого перебування на посаді глави держави.

"Вибори президента 25 жовтня будуть достроковими, тому що за Конституцією їх слід було провести 17 січня 2010 року. Але для президента не критичні додаткові три місяці перебування при владі, оскільки в даному випадку на кону майбутнє країни", - заявив Балога, додавши, що спільні дострокові вибори будуть "відображенням народної волі".

"Вийдіть на вулицю і запитаєте в перехожих, що вони думають про владу. А потім уточніть, про кого вони так погано думають – про прем'єра, президента чи парламент. Упевнений, вам скажуть, що про всіх. Таким чином, "перезавантаження" теж слід проводити в усіх гілках влади одночасно", - пояснив глава секретаріату президента.

Коментуючи виданню заклик лідера Партії регіонів Віктора Януковича "не тягнути до 25 жовтня" з одночасними виборами президента і парламенту, а провести їх раніше, Балога сказав: "Буде це 25 жовтня чи 25 вересня – не так важливо. Треба, щоб була політична воля для проведення повного перезавантаження влади".

Утім, зазначає газета, юридична схема спільного проведення виборів не передбачає можливості зміни дати, оскільки ґрунтується на постанові парламенту про президентські вибори 25 жовтня.

Передбачається, що Ющенко не буде оскаржувати цю постанову в КС і видасть указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, призначивши парламентські вибори на цю ж дату. Формальним приводом для указу про розпуск, імовірно, стане той факт, що до складу нинішньої коаліції входить менше 226 депутатів.

Для проведення одночасних виборів президенту потрібна ситуативна підтримка більшості депутатів парламенту. Однак, за словами Балоги, секретаріат президента не веде переговори з жодною політичною силою.

Між тим інші джерела газети в оточенні президента говорять про необхідність "шукати компроміс" із депутатами. Тому не виключено, що президент відмовиться від вимоги про скасування депутатської недоторканності.

Разом із тим, у СП впевнені, що нинішня діяльність уряду призведе до зниження популярності прем'єра Юлії Тимошенко, і це не дозволить їй виграти президентські вибори чи сформувати коаліцію навколо БЮТ у новому парламенті.

"Піти у відставку і втекти від відповідальності до дати виборів Юлії Володимирівні вже не вдасться", - упевнений один зі співрозмовників видання.
Якщо ви вия

Відповіді

 • 2009.04.06 | Микола Гудкович

  Сподіваюся, що Ющенко знає, що робить

 • 2009.04.06 | Горицвіт

  щось вони не договорюють, їхні джерела

  > Між тим інші джерела газети в оточенні президента говорять про необхідність "шукати компроміс" із депутатами. Тому не виключено, що президент відмовиться від вимоги про скасування депутатської недоторканності.


  До чого тут скасування - хіба планується міняти конституцію до виборів? Чи коли? Про це треба не "між іншим" натякнути, а окрему новину робити.


  >
  > "Піти у відставку і втекти від відповідальності до дати виборів Юлії Володимирівні вже не вдасться", - упевнений один зі співрозмовників видання.


  Чого це не вдасться. Піде завтра в відставку - і до жовтня ще купа часу, а криза буде поглиблюватись і без неї.

  (Хоча стоп. Якщо уряд іде в відставку і не хоче залишатися в.о., - то що відбувається по закону?)
 • 2009.04.06 | yes

  Якщо так, то Балога не правий. Бо потрібно дотримуватися закону.

  Чергові дострокові вибори створюють законодавчий хаос.

  Одним запекло на три місяці раніше провести вибори президента.

  Тепер Балозі закортіло провести дострокові вибори до ВР.

  Дострокові вибори до ВР повинні мати логіку і зміст, щоб принести додаткиовий імпульс прогресу у суспільне життя. Звідси, це може бути після президентських виборів, або після прийняття нової конституції чи виборчих законів.

  А так... через рік знову вибори


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua