МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Імміграційний суд США дозволив депортувати Івана Дем'янюка

04/07/2009 | newsru.ua
Імміграційний суд США ухвалив рішення, що дозволяє депортувати до Німеччини 89-річного Івана Дем'янюка, обвинуваченого в пособництві знищенню в'язнів нацистських концтаборів.

Минулої п'ятниці, 3 квітня, суд вирішив призупинити депортацію. Наразі дія рішення про призупинення процедури депортації припинена. Дем'янюк обвинувачується в тому, що він був посібником у вбивстві близько 29 тис в'язнів концтаборів Треблінка і Собібор, де служив охоронцем.

Відповідно до винесеного раніше вердикту, депортація Дем'янюка мала відбутися минулої неділі.

Влада ФРН чекала передачі підозрюваного в нацистських злочинах для проведення судового процесу над ним до понеділка, 6 квітня.

Проте він подав прохання про призупинення процедури, заявивши, що, враховуючи його поганий стан здоров'я, депортація буде рівносильна тортурам. Це прохання було задоволене минулої п'ятниці - до подальшого розгляду справи.

Тепер суд ухвалив, що депортація можлива, але разом з тим зазначив, що адвокати Дем'янюка можуть подати апеляцію до Комісії у справах імміграції.

Як ми повідомляли, 11 березня стало відомо зі ЗМІ, що влада Німеччини видала ордер на арешт 88-річного Джона (Івана) Дем'янюка на прізвисько "Іван Грозний". За даними Центрального відомства Німеччини з розслідування нацистських злочинів, Дем'янюк служив охоронцем у нацистському концтаборі Собібор, розташованому на території Польщі.

Влада Німеччини наголошує, що в її розпорядженні є неспростовні докази того, що "Іван Грозний" (це прізвисько Дем'янюк отримав за особливу жорстокість) був причетний до страт євреїв у Собіборі.

Довідка

Дем'янюк, що народився в 1920 році в одному з українських сіл, отримав право на в'їзд до США в 1951 році після того, як заявив, що служив у Червоній армії, але був узятий у полон в Криму і більшу частину війни просидів у таборі як військовополонений. У 1952 році він прибув до Нью-Йорка і через шість років отримав американське громадянство.

Вперше звинувачення в скоєні військових злочинів були висунуті проти нього в 1977 році.

Вже в 1981-му Дем'янюк втратив громадянство: суд прийшов до висновку про те, що він брехав про своє військове минуле. Дем'янюк, було сказано у вердикті, служив у концентраційному таборі Треблінка в Польщі, де його знали під прізвиськом "Іван Грозний".

Дем'янюк заявляв, що перебував у таборі як ув'язнений. Проте суд у 2002 році встановив, що він працював охоронцем у таборах Собібор, Майданек і Флоссенбург, де були знищені сотні тисяч осіб.

Після втрати американського громадянства його вислали до Ізраїлю, де він був у 1988 році засуджений до страти.

Проте вердикт був анулюваний через п'ять років верховним судом Ізраїлю, в розпорядження якого надійшла інформація про те, що "Іваном Грозним" міг бути інший українець.

Дем'янюк повернувся до США, і один з суддів відмінив рішення міністерства юстиції і відновив його громадянство.

У 2004 році його позбавили американського громадянства, а в 2005-му вперше мова зайшла про його депортацію.

В 2008 році верховний суд США підтвердив рішення про депортацію Дем'янюка.

newsru.ua/world

Відповіді

 • 2009.04.07 | Сахаров

  Re: Імміграційний суд США дозволив депортувати Івана Дем'янюка

  "Як ми повідомляли, 11 березня стало відомо зі ЗМІ, що влада Німеччини видала ордер на арешт 88-річного Джона (Івана) Дем'янюка на прізвисько "Іван Грозний". За даними Центрального відомства Німеччини з розслідування нацистських злочинів, Дем'янюк служив охоронцем у нацистському концтаборі Собібор, розташованому на території Польщі.

  Влада Німеччини наголошує, що в її розпорядженні є неспростовні докази того, що "Іван Грозний" (це прізвисько Дем'янюк отримав за особливу жорстокість) був причетний до страт євреїв у Собіборі."

  Бля, скільки можна нести нісенітниці? Де ви в біса взяли цю фігню та ще й постите на форум? При чому тут "Іван Грозний"? Докладаєте свою брудну лапу до переслідувань 89-річного діда. Задля чого? Посвітитися для "просто так" чи вам ГБ-шні недобитки заплатили за підтримку їхньої фальсифікації? Справа Дем'янюка - складна і заплутана і там ще треба розбиратися і розбиратися де брехня, де фальшиві свідчення і де правда. Про презумпцію невиновності чути не доводилося? Подивимося що німецька спецпрокуратура, якій треба чимось виправдовувати своє існування і зарплатню, пред'явить Дем'янюку у звинуваченнях. І "причетність" - що це за правнича категорія така? Участь, співучасть - зрозуміло, а що таке причетність? Правники, поясніть, якщо можете.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.07 | klekit

   У нашому ККУ

   є поняття співучасті (посібництво, переховання тощо). Це до слова. А насправді, я так розумію, що прямих доказів (документальних підтверджень) проти діда немає. Є свідки, які через багато років можуть лише стверджувати, що "дана особа є ПОДІБНОЮ до злочинця". Але подібні свідчення не можуть бути об"єктивними та незаперечними. Звичайно, якщо їх не натягувати за вуха
  • 2009.04.07 | Михайло Свистович

   Re: Імміграційний суд США дозволив депортувати Івана Дем'янюка

   Сахаров пише:
   >
   > Влада Німеччини наголошує, що в її розпорядженні є неспростовні докази того, що "Іван Грозний" (це прізвисько Дем'янюк отримав за особливу жорстокість) був причетний до страт євреїв у Собіборі."

   Ці "неспростовні" докази фігурують вже років 20, якщо не більше, от тільки на докази аж ніяк не подібні. Задовбали придурки, краще б ділом зайнялись, ніж з впертістю, гідною кращого застосування намагатися довести, що Іван Грозний - це Дем"янюк. Колись помилились, а тепер вперто доводять, що ні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.07 | Сахаров

    Михайле, Сахаров це не писав, а цитував дурь.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.07 | Ярослав Сватко

    Так здається це ж доведений факт,що Іван Грозний =Іван Марченко?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.07 | klekit

     Цікаво. А можна про це щось більше?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.07 | Ярослав Сватко

      Ось відповідний абзац із "Шляху Перемоги" двотижневої давності

      Влада Німеччини наголошує, що в її розпорядженні є неспростовні докази того, що "Іван Грозний" (це прізвисько Дем'янюк отримав за особливу жорстокість) був причетний до страт євреїв у Собіборі. Однак за “Івана Грозного” його вже судили один раз в Ізраїлі, і тоді, хоч він попередньо був засуджений до найвищої миіри покарання, 1993 року Верховній суд Ізраїля скасував вирок – за недостатністю доказів, оскільки слідство не змогло довести, що Дем»янюк є саме той кат – прислужник нацистів, якого ув'язнені за жорстокість називали «Іваном Грозним», і якого звинувачували, що саме він відправив у газові камери тисячі євреїв. Інтереси Дем'янюка в суді тоді представляв відомий в Ізраїлі адвокат Йорам Шефтель. Він спеціяльно їздив у справі свого підзахисного до Києва, був в українському СБУ, і його запевнили, що того, хто був “Іваном Грозним” розстріляли в Києві на вулиці Володимирській, 33 десь у 1957-61 роках, коли була доведена його вина. Фактично саме це зруйнувало звинувачення на адресу Івана Дем'янюка.

      Де є про Марченка, зараз не скажу
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.07 | Сахаров

       Re: Ось відповідний абзац із "Шляху Перемоги" двотижневої давності

       Пане Сватко, а чи є посилання на Шефтеля де він казав що Марченко розстріляний? За моїми даними радянська розвідка "втратила" з ним контакт у 1957 році. І є інші дані, які свідчать що з Марченком все не так просто.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.07 | Юхим

        Судять не того, хай судять німців

        Треба судити німців, що влаштували концентраційні табори, а не в"язнів, що виконували їхні накази. Що б не зробив (коли це дійсно так) полонений з наказу німців, вини його в тім нема.

        В цій справі німці хочуть відмитися від крові, перекинувши вину на когось-іншого.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.08 | Мартинюк

         Дійсно - німці тут виглядають не вельми гарно.

         Невже вони вже всіх свох шуцманів і вахманів зловили і пересаджали.

         Сьогодні бачив по супутнику цікавий сюжет - виявляється з того села пішли на фронт і попали в полон два Івани Демянюки. Один із них потім закінчив життя самовбивством. В якості доказу використовується посвідчення , назване посвідченням СС на імя Івана Демянюка, зверху повписане чорнильною ручкою перекладами німецьких слів від якогось якогось управління НКВС.Отже цей документ отриманий від КДБ, чи навіть від вже ФСБ
         Це окрім всього може бути і фальшивкою того ж КДБ, або документом що стосується Демянюка-другого


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua