МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Луганська "Свобода" вимагає реабілітації Максима Бернацького (/)

04/08/2009 | СВОБОДА - назавжди!
Луганська обласна організація ВО "Свобода" звернулася до Генпрокурора Олександра Медведька та Голови Верховного Суду Василя Онопенка із вимогою переглянути рішення президіуму Луганського обласного суду від 19 грудня 1991 року про відмову в реабілітації Максимові Бернацькому – законспірованому члену ОУН, який, виконуючи наказ Проводу ОУН(Б), в часи окупації Луганщини працював редактором німецької газети "Нове життя".

Згідно вердикту, винесеного Максимові Бернацькому 2 березня 1945 року військовим трибуналом військ НКВС Ворошиловградської області, його було засуджено до розстрілу з конфіскацією майна "за співпрацю з німецько-фашистськими окупантами". 19 грудня 1991 року було винесено постанову президіуму Луганського обласного суду, згідно якої Максима Бернацького було визнано "обґрунтовано засудженим". Ця постанова не відповідає історичній дійсності.

У 1942 році Максим Бернацький став членом ОУН(Б) та отримав завдання організувати випуск україномовної газети, через яку пропагувати ідеї національного визволення України. Єдиною можливістю отримати доступ до преси була робота на німецьку окупаційну адміністрацію. Так Максим Бернацький став редактором газети "Нове життя".

"Максимові Бернацькому вдавалося подавати в газеті матеріали, що сприяли пробудженню національної свідомості українців. Формально він був редактором окупаційної газети, однак по факту він був підпільником ОУН(Б), що працював під прикриттям, виконуючи наказ Проводу ОУН.

Подібним чином діяв і відомий радянський розвідник Герой Радянського Союзу Ріхард Зорге. Виконуючи накази радянського керівництва, у 1933 році він вступив в НСДАП і до 1941 року працював в Японії в якості співробітника нацистської газети. Подібним чином діяла і член Молодої Гвардії Любов Шевцова, яка організувала агітбригаду для виступів перед німцями з метою прикриття підпільної роботи. Її також було присвоєно звання Героя Радянського Союзу", – зазначає Голова Луганської обласної організації ВО "Свобода" Дмитро Снєгирьов.

Луганська обласна організація ВО "Свобода" заявляє: подвійні стандарти щодо українських підпільників неприпустимі в незалежній Україні. На нашу думку, є всі підстави вважати, що Максим Бернацький заслуговує щонайменше на посмертну реабілітацію.
Прес-служба Луганської обласної організації ВО "Свобода"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua