МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За Стуса студентам ДонНУ криміналу не буде

04/13/2009 | DZG MVS Info
Міліція відмовила в порушенні кримінальної справи стосовно студентів Донецького національного університету

10 квітня цього року Ворошилівським районним відділом Донецького міського управління ГУМВС в Донецькій області винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно студентів Донецького національного університету, які збирали підписні листи щодо присвоєння університету ім’я Василя Стуса.

У порушенні кримінальної справи було відмовлено на підставі п.1 ст. 6 КПК України «За відсутності події злочину».
Можливий склад злочину виглядав як «фальсифікація підписів» під зверненням щодо присвоєння університету ім’я Василя Стуса.
Донецька міліція за декілька днів до цього отримала доручення від прокуратури Ворошилівського району міста Донецька на підставі статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України щодо проведення перевірки за фактами, які викладено у зверненні до прокуратури від імені керівництва Донецького університету.

Працівники міліції провели дослідчу перевірку та опитали четверо студентів. Це й стало підставою для відмови в порушенні кримінальної справи.

З метою недопущення порушення прав людини Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко доручив взяти цю справу під особистий контроль помічнику Міністра з прав людини в Донецькій області.

УМДПЛ АМ МВС України

Читайте також:
https://maidanua.org/static/news/2009/1239627006.html

Відповіді

 • 2009.04.13 | igorg

  На таке дійство має бути реакція МОН

  Бо бачите, що турбує в першу чергу керівництво ВНЗ! Українськість студентів. З їх погляду це безумовно кримінал.
 • 2009.04.13 | Kulish

  У нас взагалі українська влада,

  чи як? Дожились! Українців переслідують у власній країні! Може, ми дійсно бидло?
 • 2009.04.14 | GreyWraith

  НМД цей пук в калюжу, зроблений ректоратом ДГУ...

  ... це щось типу потуг змайструвати якусь там "донецьку ідентичність". Воно провальне хоча б тому, що вторинне і плюгаве, що свідчить хоча б кандидатура достойника, якого пхалося у "покровителі університету". :) Як прізвище того видатного діяча? Можемо згадати без підказки? Отож... :)
 • 2009.04.14 | Спілка Української Молоді

  Прецедент вседозволеності від МВС та прокуратури?

  Публічне питання до прокуратури та МВС...

  DZG MVS Info пише:
  > Донецька міліція за декілька днів до цього отримала доручення від прокуратури Ворошилівського району міста Донецька на підставі статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України щодо проведення перевірки за фактами, які викладено у зверненні до прокуратури від імені керівництва Донецького університету.
  > http://www.maidan.org.ua/static/newsvostok/1239635430.html

  :)
  ЦЕ ПРО ЦЮ СТАТТЮ ЙДЕ МОВА?

  > Стаття 97. Обов'язковість прийняття заяв і повідомлень про злочини і порядок їх розгляду
  > Прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані приймати заяви і повідомлення про вчинені або підготовлювані злочини, в тому числі і в справах, які не підлягають їх віданню.
  > По заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень:
  > 1) порушити кримінальну справу;
  > 2) відмовити в порушенні кримінальної справи;
  > 3) направити заяву або повідомлення за належністю.
  > Одночасно вживається всіх можливих заходів, щоб запобігти злочинові або припинити його. За наявності відповідних підстав, що свідчать про реальну загрозу життю та здоров'ю особи, яка повідомила про злочин, слід вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки заявника, а також членів його сім'ї та близьких родичів, якщо шляхом погроз або інших протиправних дій щодо них робляться спроби вплинути на заявника.
  > Коли необхідно перевірити заяву або повідомлення про злочин до порушення справи, така перевірка здійснюється прокурором, слідчим або органом дізнання в строк не більше десяти днів шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.
  > Заява або повідомлення про злочини до порушення кримінальної справи можуть бути перевірені шляхом проведення оперативно-розшукової діяльності. Проведення визначених у законодавчих актах України окремих оперативно-розшукових заходів проводиться з дозволу суду за погодженим з прокурором поданням керівника відповідного оперативного підрозділу або його заступника. Постанова судді про надання такого дозволу виноситься і на неї може бути принесена апеляція з додержанням порядку і у випадках, передбачених статтями 177, 178 і 190 цього Кодексу.
  > http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1002-05

  DZG MVS Info пише:
  > Можливий склад злочину виглядав як «фальсифікація підписів» під зверненням щодо присвоєння університету ім’я Василя Стуса.
  > http://www.maidan.org.ua/static/newsvostok/1239635430.html

  :)
  ЦЕ ЦЮ СТАТТЮ МВС МАЄ НА УВАЗІ ПІД СЛОВАМИ «фальсифікація підписів»?

  > Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів
  > 1. Підроблення посвідчення або іншого документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його як підроблювачем, так і іншою особою, або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, а так само інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут -
  > караються штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
  > 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
  > караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
  > 3. Використання завідомо підробленого документа -
  > карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
  > http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=9&nreg=2341-14

  Й НАРЕШТІ САМЕ ПИТАННЯ:
  Оскільки від "імені керівництва Донецького університету"... А що хіба ректор ставив свій підпис під "зверненням щодо присвоєння університету ім’я Василя Стуса" і саме його підпис підробили й тому він звернувся до прокуратури, як ЗАЯВНИК?

  Якщо "ні", то завтра кожен із нас має право при виникненні підозр у "підробленні підписів" під усіма зверненнями (заявами, листами, тощо) та рішеннями (постановами, голосуваннями, тощо) депутатів, держслужбовців, працівників прокуратури та МВС й звернутися до прокурора із зверненням про "Можливий склад злочину".

  Цікаво, тоді МВС разом із прокуратурою так же будуть аналогічно "старатись" (із порушенням прав людини, конституції, перевищенням службових повноважень, погрозами, антидержавними випадами та зазіханням на територіальну цілісність), як у цьому окремо узятому випадку:
  > http://pravda.com.ua/news/2009/4/13/93135.htm

  Невже ніхто не буде переслідувати по закону за подібні "дії" таких "міліціонерів", "прокурорів", "ректорів"? Якщо "так", то тоді буде створено ще один прецедент вседозволеності, котрий стане черговим прикладом для наслідування.

  Але, якщо й знайдуть "козла відпущєнія", тоді це створить інший прецидент й знову приклад для наслідування - мов "самі проблеми зробили, самі їх й порішали"... Оце так - ласкаво просимо на ЄВРО-2012, до вас поставляться, як до своїх, до "рідних" громадян.

  :(

  ***

  > По темі:

  > Василь Стус, Остап Бандера, Гітлер і Путін. Або: Короткий лікнеп ідіотизму від донецького МВС (13-04-2009)
  > http://pravda.com.ua/news/2009/4/13/93135.htm

  > Прокуратура та МВС проти Стуса? (08-04-2009)
  > http://human-rights.unian.net/ukr/detail/190368

  > Повернення Василя Стуса: депутати проти поета (10-02-2009)
  > http://www.maidan.org.ua/static/newsvostok/1234272146.html

  > Президент просить врахувати позицію донецького студентства (09-02-2009)
  > http://www.maidan.org.ua/static/news/2009/1234183717.html

  > Відкрите звернення представників української творчої інтелігенції, науковців, студентів та просто небайдужих громадян до міністра освіти та науки України Івана Олександровича Вакарчука стосовно надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса (22-12-2008)
  > http://groups.google.com/group/sum-press/browse_thread/thread/91dd6d452e5eac14


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua