МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вести с Баварских полей (Німці заборонили вирощувати ГМО) (/)

04/14/2009 | Andrij Topchan
http://www.spiegel.de/wirtschaft/0,1518,618985,00.html

Er ist weltweit erfolgreich, nur in Deutschland klappt es nicht: Trotz gezielter Lobbyarbeit konnte der Saatgutmulti Monsanto das Verbot seiner Genmaissorte MON 810 nicht stoppen. Ein überraschender Rückschlag - meist bricht der Konzern jeden politischen Widerstand.

У всьому світі він (концерн Монсанто) має успіх, лише у Німеччині не все вдається. Попри спрямовану лоббістську роботу, мультіконцерну Монсанто не вдалося відвернути заборону на висів сорту кукурудзи MON 810. Дивовижне фіаско - у більшості випадків концерн долає будь який політичний спротив.

Гамбург - числа однозначні, вони не допускають жодного перекручення фактів: 40.000 гектарів Monsanto хотів власне в цьому році зсіяти у всій Німеччині трансгенною кукурудзою MON 810. 40.000 гектарів відповідають майже двом відсоткам всієї посівної площі під кукурудзу у Німеччині. Десять років тому Урсула Лютмер-Уазане (Ursula Lüttmer-Ouazane), сьогодні шефіня відділу Монсанто у північній Європі, поставила цю мету. На той час у Монсанто це вважали реалістичним планом.
З цього вийшли всьго лише 4000 гектарів. На стільки гектарів було зроблено заявок німецькими фермерами до федеральної служби захисту споживачів і безпеки продуктів харчування.

Відповіді

 • 2009.04.14 | Pavlo

  Всі сільскогосподарські рослинні культури генно модифіковані.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.14 | Andrij Topchan

   Хто їх модифікував?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.14 | Боровик

    Re: Хто їх модифікував?

    Всі рослини модифіковані людиною в процесі тисячолітньої селекції.
    В природі взагалі немає дикої кукурудзи. Також не зустрічається буряк, картопля.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.14 | Andrij Topchan

     Те про що ви говорите, називається селекцією.

     Селективним способом не можливо зхрестити рослину наприклад з бактерією або рибою...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.14 | Боровик

      Re: Хто їх модифікував?

      Andrij Topchan пише:
      > Те про що ви говорите, називається селекцією. Селективним способом не можливо зхрестити рослину наприклад з бактерією або рибою...
      Напряму, звичайно, ні. Але рух генів з організму до організму проходить постійно і саме тому є той різновид природи, що маємо.
      Якщо не вдаватись в технічні подробиці, це довга тема і я з 5-річним досвідом роботи в молекулярно-біологічній лабораторії в університеті в Чикаго дійсно можу на цю тему говорити довго, то які наслідки матиме ця заборона для німців?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.14 | Andrij Topchan

       Re: Хто їх модифікував?

       П'ятирічний!!!! досвід? Люди займаються тисячі років селекцією - тому можна стверджувати що це не шкідливо... А ви, часом, не на Монсанто працюєте?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.14 | Боровик

        Re: Хто їх модифікував?

        Andrij Topchan пише:
        > П'ятирічний!!!! досвід? Люди займаються тисячі років селекцією - тому можна стверджувати що це не шкідливо... А ви, часом, не на Монсанто працюєте?
        Ні не на Монсанто. Я зараз приземленішими справами займаюсь. Але це немає жодного відношення до питання наслідків для німців від описаної Вами забони ГМО в Німеччині.
        Так що це дасть німцям?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.14 | Andrij Topchan

         почекайте перекладу всієї статті - там дуже добре аргументовано

        • 2009.04.15 | loup-garou

         Re: Хто їх модифікував?

         Боровик пише:
         > Ні не на Монсанто. Я зараз приземленішими справами займаюсь. Але це немає жодного відношення до питання наслідків для німців від описаної Вами забони ГМО в Німеччині.

         Є кілька стандартних нападок на ГМО і так само кілька стандартних відмовок (кукурудза ітп). Якщо Ви не працювали на контори типу Монсанто і повернулися з Чікаго не для просування ГМО в укр. с/г, мені дуже хотілося б почути якесь фахове пояснення - чому воно добре/погано (я зовсім не вчив біологію останні два роки школи - вчив математику і фізику).

         Може пан Георгій також прокоментує? Заздалегідь вдячний.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.04.15 | Andrij Topchan

          Re: Хто їх модифікував?

          Є фільм-журналістське розслідування на цю тему.

          http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1239738610&first=1239811575&last=1239786452
         • 2009.04.15 | Боровик

          Re: Хто їх модифікував?

          loup-garou пише:
          > Боровик пише:
          > > Ні не на Монсанто. Я зараз приземленішими справами займаюсь. Але це немає жодного відношення до питання наслідків для німців від описаної Вами забони ГМО в Німеччині.
          >
          > Є кілька стандартних нападок на ГМО і так само кілька стандартних відмовок (кукурудза ітп). Якщо Ви не працювали на контори типу Монсанто і повернулися з Чікаго не для просування ГМО в укр. с/г, мені дуже хотілося б почути якесь фахове пояснення - чому воно добре/погано (я зовсім не вчив біологію останні два роки школи - вчив математику і фізику).
          >
          > Може пан Георгій також прокоментує? Заздалегідь вдячний.
          До почви генної інженерії була селекція. Людина схрещувала рослини відбирала рослини з потрібними якостями. Таким чином на протязі тисяч років появились культури рослин, які наближені до недавного сучасного.
          Коли був відкритий ген, то стало зрозуміло, що селекція за признаками є селекцією генів, що відповідають за ці признаки. Коли у діда виросла ріпка спочатку як буряк, потім як кулак, потім як два, то це вже не була дика ріпка і генетичний набір тої ріпки був відмінний від дикої ріпки.
          Пізніше людина навчилась маніпулювати генами як дискретними одиницями признаків організмів. Так виникла генна інженерія. Людина почала не робити схрещення і вибирати з того що вийшло, а почала ціленаправлено складати набір генів який надасть організмові певну характеристику. Більше того, людина почала переносити гени з одни організмів в інші. Потім пішла ще далі і почала змінювати самі гени.
          На практиці це виглядає таким чином, що в кукурудзу вставили ген що відповідає за синтез хітинази (хітиназа - поширений фермент, що розщеплює хітин комах та інших членистоногих). Червяк нематода, основний шкідник кукурудзи, просто розчинюється в стеблі кукурудзи.
          ***
          Добре:
          - не застосовується сотні кілограм на гектар дуже отруйного і вбивчого для довкілля інсектициду
          - значно економляться кошти на тому, що не треба зайвий раз обробляти поле
          Погано:
          - є біля 5-8 людей в світі, що можуть мати алергію на цю "хітиназу" і жування стебел такої кукурудзи несе для них небезпеку
          - крім нематод кукурудзу можуть їсти інші комахи, вони загинуть.
          - Навіть нематоди мають право на існування.
          Потенційно погано:
          - генна інженерія дозволяє вставити в будь-яку рослину гени, що несуть пряму небезпеку, наприклад, полуниця може виробляти смертельний токсин блідої поганки.... Тут вже постає пииттання як і в викоритсанні електрики - для електричних стільців чи для мікрохвильовки.
          Погано зі сторони борців з ГМО:
          - боротьба з ГМО на окремо взятій території, що приречує цю територію то занепаду.
          - боротьба проти ГМО без вникання в деталі, що робить цю тему вразливою до спекуляцій та профанацій.
          - повна відсутність пропозицій щодо вирішення проблем їжі, охорони довкілля, відмова від практичної участі у вирішенні проблем.
          Резюме:
          - вважати всі продукти природи ГМО поки не доказано зворотнє, тобто продукти, що не містять ГМО можуть сертифікуватись і за достовірність сертифікації має бути відповідальність.
       • 2009.04.15 | Сергій Кабуд

        А ви мабуть людина проста і неписьменна, так і скажіть

        ми будемо розуміти що не всім дано так би мовити
    • 2009.04.15 | Сергій Кабуд

     а чи в Україні поширені тупі забобони проти ГМ?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.15 | Боровик

      Re: а чи в Україні поширені тупі забобони проти ГМ?

      Звісно, що поширені і в першу чергу через масове незасвоєння предмету біології в останні два роки перед випускним.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.15 | Andrij Topchan

       Ще один біолог-аматор...

       Очевидно у дискуссії про ГМО ви спираєтесь на шкільний матеріал з біології. У якій такій школі ви навчались, що за останні два роки перед випускним так засвоїли предмет біології?
       Напишіть листа до академії наук Великої Британії, або Франції, розкажіть науковцям, що вони теж погано вчились у школі, і заборона вирощувати ГМО у Європі викликана тупими забобонами.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.15 | Боровик

        Re: Ще один біолог-аматор...

        Andrij Topchan пише:
        > Очевидно у дискуссії про ГМО ви спираєтесь на шкільний матеріал з біології. У якій такій школі ви навчались, що за останні два роки перед випускним так засвоїли предмет біології?
        > Напишіть листа до академії наук Великої Британії, або Франції, розкажіть науковцям, що вони теж погано вчились у школі, і заборона вирощувати ГМО у Європі викликана тупими забобонами.
        Ні, молекулярна біологія то є мій основний фах. Після школи я ще закінчив біофак МГУ. Але вважаю, що шкільної програми достатньо щоб не верзти всіякі дурниці і щоб самому хоч трохи розуміти що таке ГМО і не продаватись "авторитетним джерелам".
 • 2009.04.14 | Боровик

  Re: Вести с Баварских полей (Німці заборонили вирощувати ГМО) (/)

  Andrij Topchan пише:
  > http://www.spiegel.de/wirtschaft/0,1518,618985,00.html
  >
  > Er ist weltweit erfolgreich, nur in Deutschland klappt es nicht: Trotz gezielter Lobbyarbeit konnte der Saatgutmulti Monsanto das Verbot seiner Genmaissorte MON 810 nicht stoppen. Ein überraschender Rückschlag - meist bricht der Konzern jeden politischen Widerstand.
  >
  > У всьому світі він (концерн Монсанто) має успіх, лише у Німеччині не все вдається. Попри спрямовану лоббістську роботу, мультіконцерну Монсанто не вдалося відвернути заборону на висів сорту кукурудзи MON 810. Дивовижне фіаско - у більшості випадків концерн долає будь який політичний спротив.
  Думаю, що американські фермери радіють, бо щобільше таких заборон в світі тим менше конкурентів. Хоча, німецікі фермери і так "на ладан дихають".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.14 | Andrij Topchan

   Цікаве кіно про ГМО

   http://www.youtube.com/watch?v=NvHBaQVT7xQ

   Показ цього фільму на німецько-французському телеканалі ARTE викликав велике занепокоєння серед споживачів у Європейському Співтоваристві. Мова йде про генетично модефіковані організми (ГМО), тобто те , чим нас намагаються годувать.
   У фільмі розслідується, чи така вже безпечна їжа з ГМО, як стверджують виробники. Також показується, наскільки роєповсюджені генетично модефіковані продукти і яким чином вони отримали таке розповсюдження. Крім того у фільмі озвучується вся палітра ризиків як для природи так і для людства.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.14 | Боровик

    Re: Цікаве кіно про ГМО

    Andrij Topchan пише:
    > http://www.youtube.com/watch?v=NvHBaQVT7xQ
    >
    > Показ цього фільму на німецько-французському телеканалі ARTE викликав велике занепокоєння серед споживачів у Європейському Співтоваристві. Мова йде про генетично модефіковані організми (ГМО), тобто те , чим нас намагаються годувать.
    > У фільмі розслідується, чи така вже безпечна їжа з ГМО, як стверджують виробники. Також показується, наскільки роєповсюджені генетично модефіковані продукти і яким чином вони отримали таке розповсюдження. Крім того у фільмі озвучується вся палітра ризиків як для природи так і для людства.
    Добре, що хоч з каналів не вчать як вирізати апендикси чи як проводити пересадку серця. Цей фільм не дає відповіді як заборона ГМО в Німеччині зменшує ризик для природжи та для людства.
    Не хочуть німці їсти свою кукурудзу, то будуть їсти американську.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.14 | Andrij Topchan

     Ви щось не зрозуміли... Німці як раз відмовляються від американс

     ької кукурудзи на користь своєї...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.14 | Боровик

      Re: Ви щось не зрозуміли... Німці як раз відмовляються від американс

      Andrij Topchan пише:
      > ької кукурудзи на користь своєї...
      Я зрозумів, що заборонений висів. Про споживання нічого не сказано.
      Тобто німці сіяти не будуть, а їсти будуть те що буде на ринку. Якщо даний ГМО вигідно відрізняється на фоні інших сортів. це означає, що буде продуктивнішим. Щонайменше, він витіснить німецьку кукурудзу на зовнішніх ринках, а потім і на німецькому.
      Тобто, німці їстимуть американську мамалигу аж за вухами лящати буде...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.14 | Andrij Topchan

       Не все погано, як ви малюєте. Якби у Німеччині було таке засилля

       ГМО, то звичайно ніхто б ті жалюгідні 4000 га не забороняв би засіювати.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.15 | Боровик

        Таки погано.

      • 2009.04.15 | Сергій Кабуд

       це плюс для США і мінус для союзника РФ Німеччини. Добре це.

   • 2009.04.15 | Боровик

    Re: Цікаве кіно про ГМО

    Подивився. Шкода витраченого часу. Звичайна агітка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.15 | Сергій Кабуд

     так це ж кіно- як ленін вчив : сильно на дубнів діє))

     аргумнент дегенерата: Я БАЧИВ ЦЕ В КІНЄ
   • 2009.04.15 | Сергій Кабуд

    кіно- аргумент розумової неповноцінності: бігуть собі картінки

    для дурнів, шоб швидше з них довбайобів робити
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.15 | Сергій Кабуд

   І Ви слово ЗАБОБОНИ вжили. Сінхрон-ознака правди

 • 2009.04.15 | Сергій Кабуд

  дружба з кремлем призвела до масового оскаженіння німців

  ну як же ж розумна європейська нація перетворилася на забобонних свиней..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.15 | Боровик

   Влучно

 • 2009.04.15 | Schwarzkopf

  Німці неграмотні

  не розуміють переваг ГМО. Хай вони беруть майстер-класи у наших можновладців як поводитись з ГМО та противниками Монсанто.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.15 | Боровик

   Re: Німці неграмотні

   Ага, саме тут німці трохи нагадують наж держстандарт, коли дії і цілі відокремлені.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua