МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Люстрація" створить реєстр пам`яток тоталітарному режиму

04/15/2009 | lustration
ГО «Люстрація» звернулася до голів усіх обласних державних адміністрацій з проханням надати інформацію про наявність в областях України пам`яток, присвячених діячам, що причетні до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій, а також взяти під свій особистий контроль демонтаж пам’ятників та зміну топонімічних назв згідно з Указом Президента № 250/2007.

Зі слів голови ГО «Люстрація» Олега Осуховського: «Люстрація» уже проводила акції щодо демонтажу пам`яток діячам комуністичної епохи в Києві та Житомирі. Наслідком цього став демонтаж пам`ятника Косіору у Києві, а от щодо пам`ятника Леніна в Житомирі - ще чекаємо результату. Для того щоб грунтовно продовжувати нашу роботу, ми плануємо створити такий собі альтернативний народний реєстр пам`яток тоталітарного режиму, в зв`язку з чим і звернулися до усіх голів ОДА з проханням надати таку інформацію.»

Нижче наводимо текст звернення ГО «Люстрація» до голів ОДА:

«На виконання Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», Указу Президента України В. Ющенка «Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні від 28.03.2007 року № 250/2007, Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з днем памяті жертв голодоморів» від 25.09.08 №856/2008 Кабінет Міністрів України, центральні та місцеві державні органи зобов’язані вжити в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам'ятників та пам'ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій, а також щодо перейменування в установленому порядку вулиць, площ, провулків, проспектів, парків та скверів у населених пунктах України, назви яких пов'язані з такими особами.
Згідно з Указом Президента № 250/2007 (п.3) відповідним державним органам належить сприяти громадським організаціям, благодійним фондам, окремим громадянам у їх діяльності з ушанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, проведення ними науково-пошукової та просвітницької діяльності.
До цього часу на території області залишились сотні пам’ятників а також вулиць, парків скверів, що присвячені діячам більшовицького режиму, які так чи інакше пов’язані з масовими репресіями та Голодоморами.
Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам’ятники, що не включені до Державного реєстру нерухомих пам’яток, не становлять історико-культурної цінності та не підлягають охороні державою.
Таким чином, подальше існування зазначених пам’ятників суперечить чинному законодавству та потребує необґрунтованих витрат на їх утримання та охорону.
Відповідно до п. 3 Указу Президента України від 28.03.2007 року № 250/2007 демонтаж зазначених пам’ятників та перейменування згаданих топонімічних назв є прямим обов’язком обласної державної адміністрації.
Відповідальність за організацію виконання Указів Президента покладено на Голову обласної державної адміністрації.
Враховуючи викладене та керуючись п. 3 Указу Президента України від 28.03.2007 року № 250/2007,

ПРОСИМО:

1. Взяти під свій особистий контроль демонтаж пам’ятників та зміну топонімічних назв згідно з Указом Президента № 250/2007.
2. Надати ГО «Люстрація» інформацію про те, які пам'ятники та пам'ятні знаки, присвячені особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій, а також вулиці, площі, провулки, проспекти, парки та сквери, пов'язані з такими особами, залишились на даний час у області, а також які правові підстави (наявність відповідних землевідведень, архітектурних обґрунтувань, відомостей про включення в Державний реєстр нерухомих пам’яток) наявні в даний час для їх знаходження на території області.
3. Надати ГО «Люстрація» інформацію про те, якими районними державними адміністраціями на даний час не виконано п. 3 згаданого Указу Президента України.
ГО «Люстрація» готова надати організаційну та правову допомогу у демонтажу зазначених пам'ятників та перейменування вулиць.
Про факти невиконання посадовими особами районних державних адміністрацій вимог вищезазначеного Указу Президента ГО «Люстрація» інформуватиме керівництво держави.»

Прес-служба ГО "Люстрація"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua