МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Конгресмени США стурбовані політикою Росії

04/20/2009 | Майдан-ІНФОРМ
20.04.2009
Юрій Дулерайн
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1611892.html

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах законодавці стурбовано реагують на заяви російських лідерів щодо законних буцімто претензій Росії на імперські сфери впливу, на так звані «упривілейовані інтереси» на пострадянському просторі, тобто у сусідніх незалежних державах, колишніх республіках Радянського Союзу. Про це, як також про зовнішню політику нової адміністрації, йшлося в інтерв’ю, що його дали для «Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода» американські конгресмени.
Амирканські законодавці, конгресмен-демократ Шеллі Берклі та республіканець Філ Джингрі, вважають, що мета зовнішньої політики Сполучених Штатів, прагнення Америки сприяти поширенню демократії у світі не зменшилося з появою нового президента. Змінюються лише шляхи досягнення мети. Білий дім сподівається істотного поліпшення американо-російських відносин, і ознаки певного потепління вже є.

Конгресмен Шеллі Берклі в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що американські законодавці «вельми стурбовані російською демонстрацією сили щодо держав, які були частиною колишнього Радянського Союзу».

«Це нас дуже непокоїть. Ми не визнаємо сфер впливу, мовляв, ми віддамо Росії цю країну, а вона віддасть нам ту країну», – сказав Шеллі Берклі.
Значно важливіше для нас те, щоб вони, тобто Росія, поважали нас, радше, ніж щоб ми їм подобалися, –конгресмен Філ Джингрі.


З погляду законодавця, ті часи мусили б назавжди відійти у минувшину і конгресмен Берклі вважає, що вони таки пішли назавжди. Він згадав принагідно, що з делегацією Конгресу нещодавно відвідав Естонію й Литву, додавши: «Це не випадок. Ми були дуже стурбовані, коли Росія вдерлася до Грузії, тож ми, як представники Конгресу Сполучених Штатів, хотіли продемонструвати солідарність з народами Балтії. Ми також зустрічалися з білоруськими дисидентами, демонструючи нашу підтримку народові, що прагне скинути з себе репресивне ярмо останньої диктатури у Європі».

Маючи на увазі недавню «газову війну» Москви з Україною, що залишило низку європейських країн без опалення у зимові холоди, американський законодавець Шеллі Берклі висловив настрій Конгресу США, рішуче засудивши «той факт, що Росія використовує енергоносії як зброю. Це несумісне з демократією й вільним народом».

Нагнітання згори антиамериканських настроїв у Росії не сумісне з демократією й вільним народом. Цю тему, неприємну для американців, особливо щодо антиамериканських настроїв у російському суспільстві, заторкнув в інтерв’ю для Радіо Вільна Європа-Радіо Свобода конгресмен Філ Джингрі: «На мою думку, значно важливіше для нас те, щоб вони, тобто Росія, поважали нас, радше, ніж щоб ми їм подобалися. Звичайно, хотілося б, щоб і те і те було. Можливо, колись прийде такий час, і це є чудовою метою, але я міг би сказати те саме про Китай. Я б міг сказати те саме про Іран та будь-яку з цілої низки країн, які не поділяють наших поглядів».

(Нью-Йорк–Київ–Прага)

sean

Відповіді

 • 2009.04.20 | Историк

  Кусок текста где-то потерялся?..

  >...і ознаки певного потепління вже є.
 • 2009.04.20 | Историк

  Отпор на всех фронтах!

  Россия не будет принимать участия во встрече с НАТО на уровне начальников Генштабов, если альянс не отменит учения в Грузии. «Если не будет никакой реакции на протест России на учения, мы будем предпринимать определенные шаги. Об одном могу сказать уже сейчас - намеченная на 7 мая встреча начальников генеральных штабов Россия-НАТО не состоится«, - сказал постпред России при НАТО Дмитрий Рогозин.

  Адвокаты россиянок, задержанных в январе 2007 года на французском горнолыжном курорте Куршевель вместе с миллиардером Михаилом Прохоровым, потребовали привлечь к уголовной ответственности троих полицейских за их незаконное задержание, сообщил адвокат Сорен Маргюлис, представляющий интересы одной из девушек.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.21 | Сахаров

   Re: Отпор на всех фронтах!

   Историк пише:
   > Россия не будет принимать участия во встрече с НАТО на уровне начальников Генштабов, если альянс не отменит учения в Грузии. «Если не будет никакой реакции на протест России на учения, мы будем предпринимать определенные шаги. Об одном могу сказать уже сейчас - намеченная на 7 мая встреча начальников генеральных штабов Россия-НАТО не состоится«, - сказал постпред России при НАТО Дмитрий Рогозин.
   >
   Налякали їжака голою сракою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.21 | GreyWraith

    Я от нічк не можу зрозуміти сут того знаменитого співробітництва

    А як росіяни можуть нагадити НАТО тепер? Прикрити повітряний коридор до Афганістану через свою територію? НМД у американців є вже зараз запасний варіант: налагодити шлях від Карачі. Звісно, будуть більші витрати на охорону від тамтешніх буйних, але навіщо зв'язуватися із непередбачуваними партнерами?

    А більше я вузьких місць не бачу, тим більше, що нафта вже знову просіла.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.21 | Историк

     Re: Я от нічк не можу зрозуміти сут того знаменитого співробітництва

     Только что Рогозин пригрозил натовцам в Грузии провокациями "Саакашвили такой непредсказуемый, мало ли что может случится в ходе учений и т.д.". Вообще, придумать можно еще многое - например, оставить ЧФ в Севастополе.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.21 | GreyWraith

      "Несчастные случаи на стройке были? - Нет. - Будут!"

      Историк пише:
      >Только что Рогозин пригрозил натовцам в Грузии провокациями >"Саакашвили такой непредсказуемый, мало ли что может случится в ходе >учений и т.д.".
      Це було вкрай нерозумно - ось так погрожувати. Тепер у випадку чого натівці точно знають, що Саакашвілі не буде винен. Плюс генеральна лінія МЗС і тому подібних: у Росії із НАТО таке чудесне і взаємовигідне співробітництво - а ви через якусь Грузію все псуєте. А тут - такий диссонанс. Це ж запросто розв'язує руки тому ж НАТО, щоб відмовитися від будь-якого співробітництва, - не вони ж перші почали.


      >Вообще, придумать можно еще многое - например, оставить ЧФ в >Севастополе.
      Так я не думаю, що у 2017 році все пройде дуже гладко. Спочатку почнуться завивання, що інфраструктура для виводу, виявляється, досі не готова, потім різна масовка буде соватися - привезена і тамтешня. Але і тут НАТО може вжити превентивні заходи - наприклад, помацати за вим'я севастопольских депутатів-русофільчиків у офшорних рахунках і натякнути, що коли у випадку чого почнуть вякати не туди, то залишаться лише на російському утриманні, голі і босі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.21 | Историк

       Re: "Несчастные случаи на стройке были? - Нет. - Будут!"

       GreyWraith пише:
       > Це було вкрай нерозумно - ось так погрожувати.
       Почему неразумно? МИД, ГШ и СВР всерьез выполняют директиву "мочить в сортире". С учетом российской разрухи, для Кремля это самая правильная стратегия, чтобы заставить Запад считаться с собой.
       >Тепер у випадку чого натівці точно знають, що Саакашвілі не буде винен.
       Это и так всем ясно, терять нечего.
       >Плюс генеральна лінія МЗС і тому подібних: у Росії із НАТО таке чудесне і взаємовигідне співробітництво
       Ничего такого нет, зажали наших в Брюсселе совсем...
       >а ви через якусь Грузію все псуєте.
       Грузию мы ни за что не отдадим. Как и Украину. Ну и там Киргизию с Казахстаном и Беларусью. Не говоря о Латвии с Приднестровьем.
       >А тут - такий диссонанс.
       Оччень хорошо!
       >Це ж запросто розв'язує руки тому ж НАТО, щоб відмовитися від будь-якого співробітництва, - не вони ж перші почали.
       Как не они - а кто?! Это ж они на Цхинвал(и) напали!
       > Так я не думаю, що у 2017 році все пройде дуже гладко.
       Точно, не пройдет. И долго не будет проходить.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.04.21 | GreyWraith

        Re: "Несчастные случаи на стройке были? - Нет. - Будут!"

        Историк пише:
        >...С учетом российской разрухи, для Кремля это самая правильная >стратегия, чтобы заставить Запад считаться с собой.
        Ну, я не бачу поки що особливої російської розрухи.

        >>Тепер у випадку чого натівці точно знають, що Саакашвілі не буде >>винен.
        >Это и так всем ясно, терять нечего.
        Нічого собі - нічого втрачати! 1/7 суші, величезні багатства, ще залишки авторитету у світі...

        Цікаво, чи в Росії в курсі, що у випадку чого вона матиме справу не безпосередньо із Заходом, а із куди суворішими хлопцями?

        >>Плюс генеральна лінія МЗС і тому подібних: у Росії із НАТО таке >>чудесне і взаємовигідне співробітництво
        >Ничего такого нет, зажали наших в Брюсселе совсем...
        Російський піар акцентує увагу саме на взаємовигідному співробітництві, заради якого НАТО мусить жертвувати всім. А виходить, що реально не так? Дивно, тут прийнято плакатися на нашу гірку нещасну долю, і на те, що зрадливе НАТО здало і Грузію, і Україну... :)

        >>а ви через якусь Грузію все псуєте.
        >Грузию мы ни за что не отдадим. Как и Украину. Ну и там Киргизию с >Казахстаном и Беларусью. Не говоря о Латвии с Приднестровьем.
        Як же не віддасте, як вже віддали? :) Та й основна причина існування "Придністров'я" - НМД потреба частини української верхівки у такому контрабандистському анклавові. У випадку чого, як показала свого часу українська блокада, все це за рік можна розчавити, але поки не наполягають, час різати цю курку, що несе для декого в Україні золоті яйця, не настав. :(

        >>Так я не думаю, що у 2017 році все пройде дуже гладко.
        >Точно, не пройдет. И долго не будет проходить.
        Видно буде. Поки Захід при потреба вишибав Росію із куди важливіших місць...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.04.21 | Историк

         Re: "Несчастные случаи на стройке были? - Нет. - Будут!"

         GreyWraith пише:
         > Ну, я не бачу поки що особливої російської розрухи.
         Она не особливая, она российская, безнадежно-бесконечная...
         > Нічого собі - нічого втрачати! 1/7 суші, величезні багатства, ще залишки авторитету у світі...
         Речь не о суше, а об отношениях с Грузией и с Западом по ее поводу.
         > Цікаво, чи в Росії в курсі, що у випадку чого вона матиме справу не безпосередньо із Заходом, а із куди суворішими хлопцями?
         Это по-нашему! А то наш народ энтих жентельменов не понимает, плохо мобилизуется...
         >Російський піар акцентує увагу саме на взаємовигідному співробітництві, заради якого НАТО мусить жертвувати всім. А виходить, що реально не так? Дивно, тут прийнято плакатися на нашу гірку нещасну долю, і на те, що зрадливе НАТО здало і Грузію, і Україну... :)
         По пиару выходило, что мы заставили их "сдать", а на местности они нас кинули. Ну так и мы их кинем!
         > Як же не віддасте, як вже віддали? :) Та й основна причина існування "Придністров'я" - НМД потреба частини української верхівки у такому контрабандистському анклавові. У випадку чого, як показала свого часу українська блокада, все це за рік можна розчавити, але поки не наполягають, час різати цю курку, що несе для декого в Україні золоті яйця, не настав. :(
         Приднестровье со своими складами - надежный и перспективный союзник. Оно сделает нас всех друзьями. Наш Смирнов - ваша дружба!
         >Поки Захід при потреба вишибав Росію із куди важливіших місць...
         Но теперь, видимо, дошли до "красной черты". ГЕНЕРАЛЫ НЕ ПРОСТЯТ ПУТИНУ СДАЧУ ГРУЗИИ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua