МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Церква королеви Констанції у Львові відтепер є і музеєм,і храмом

04/21/2009 | keymaster
Церква, збудована королем Левом на місці найдавнішого львівського храму для своєї дружини, освячена через 70 років після закриття "першими совєтами". Тепер тут буде не лише музей старожитностей, але й діюча церква, у якій щонеділі відправлятимуться Богослужіння. Обряд освячення храму здійснив архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор Возьняк в присутності директора львівської картинної галереї, якій належить приміщення, Бориса Возницького.

На жаль, значна частина пам'яток, з якими зв'язана історія храму, сьогодні перебуває за межами України, переважно в Польщі. Серед них Паладіум короля Данила Галицького, ікона Божої Матері (Одигитрії), яка супроводжувала короля у всіх його військових походах. Загалом в храмі протягом його 800-літнього існування перебували чотири чудотворні ікони, з яких лише одна зараз є в Україні. Однак настоятель храму та директор картинної галереї сподіваються виготовити копії історичних полотен та відновити первісний вигляд церкви з часів княжої доби.

У відновленні первинного статусу церкви активну участь також брали лікарі 1-ї міської клінічної лікарні Львова, яка розташована поруч, і які сподіваються, що наявність храму дозволить повернути віру в одужання багатьом хворим.

Відповіді

  • 2009.04.22 | Мірко

    В музеї гарна діорама Львова 17-го ст.

    А друга десь 13-14-го.
    Лише шкода що опікунка музею мови не навчилася. :fou: Та ж це Львів а не якийсь там Київ чи Харків. :hot:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua