МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УНП висловлює протест проти дій полтавських представників БЮТ

04/22/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Заява Української народної партії щодо блокування встановлення пам’ятника гетьману Івану Мазепі у Полтаві

Українська народна партія глибоко обурена діями Полтавської міської ради, а саме депутатів від БЮТ на чолі з міським головою, представником цієї ж сили, Андрієм Матковським, які прийняли до розгляду проект рішення міськради про призупинення зведення пам’ятника гетьману Івану Мазепі.

Нагадаємо, що міська рада з ініціативи Полтавської обласної державної адміністрації, прийняла рішення про зведення пам’ятника Івану Мазепі у червні 2009 року до 300 річниці Полтавської битви. Між міською Радою і Полтавською державною адміністрацією було досягнуто чітких домовленостей про виконання робіт із встановлення пам’ятника і фінансування цього заходу. Проте сьогодні, зламавши попередні домовленості, представники БЮТ прийняли до розгляду можливість призупинення зведення пам’ятника.

Українська народна партія переконана, що тим самим депутати від БЮТ на чолі з міським головою Андрієм Матковським в черговий раз демонструють зневагу до українського народу та його історичної спадщини. Очевидно, що таке рішення прийнято в угоду керівництву Російської Федерації, напередодні візиту українського Прем’єр-міністра до цієї країни. Вважаємо, що український уряд не має права торгувати принципом відновлення історичної справедливості щодо власного народу. Переконані, що для більшості українців, блокування процесу вшанування одного з найвизначніших синів України, є явною антиукраїнською дією.

Доводимо до відома пана Матковського та його одно партійців: у центрі російського міста Владимира, на перетині вулиць Гагаріна та Луначарського, споруджується пам’ятник князю Андрієві Боголюбському – тому самому князеві, котрий 1169 року пограбував і повністю спалив Київ. І урядники Владимирської мерії при цьому анітрохи не соромляться такого “подвига” свого предка, і не переймаються тим, як сприйматиме нововстановлений пам’ятник Україна.

У зв’язку з цим Українська народна партія висловлює категоричний протест проти дій представників БЮТ у Полтавській міській раді. Ми наголошуємо, що в разі продовження антиукраїнських дій з боку БЮТ, Українська народна партія перегляне співпрацю у рамках коаліції і вживатиме усіх можливих заходів для недопущення проведення антиукраїнської політики в угоду зовнішнім силам.

Джерело: http://www.unp.ua/ua/bodydeclarations/11235.htm

Відповіді

  • 2009.04.22 | Козуб

    Re: "Не растанусь с комсомолом, буду вечно молодым" (с)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua