МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тігіпко йде у президенти

04/23/2009 | Майдан-ІНФОРМ

Як повідомляє видання «КоммерсантЪ-Украина» з посиланням на власні джерела, політрада Трудової партії України (ТПУ) має намір рекомендувати з`їзду підтримати обрання С. ТІГІПКО на посаду глави ТПУ.

Джерела видання стверджують, що, очоливши Трудову партію, С. ТІГІПКО оголосить про участь у виборах Президента. На думку експертів, його участь у президентській кампанії зіграє на руку лідеру БЮТ Юлії ТИМОШЕНКО, котра таким чином зможе відібрати частину голосів у своїх основних конкурентів — голови Партії регіонів Віктора ЯНУКОВИЧА і лідера «Фронту змін» Арсенія ЯЦЕНЮКА.

Нині С. ТІГІПКО є радником прем`єр-міністра, співголовою Ради інвесторів при Кабінеті міністрів. Джерела в ТПУ повідомляють, що рішення рекомендувати з`їзду підтримати обрання С. ТІГІПКА політрада партії планує прийняти на засіданні 25 квітня.

Крім того, як зазначає «КоммерсантЪ», 25 квітня буде прийняте рішення про скликання чергового або позачергового з`їзду партії. Нинішній лідер — Дмитро СИРОТА, котрий очолив партію через деякий час після того, як трагічно загинув його батько і лідер «трудовиків» Михайло Сирота, — стане першим заступником голови партії, кажуть у ТПУ. «Певні переговори справді ведуться, але про конкретику ви дізнаєтеся в суботу», — повідомив Д. СИРОТА.

Видання нагадує, що С. ТІГІПКО на якийсь час відійшов від політичної діяльності, пік якої припав на період з 2000 до 2004 рік. У листопаді 2000 року він очолив партію «Трудова Україна», на виборах у Верховну Раду в 2002-му був обраний народним депутатом від блоку «За єдину Україну!», до якого увійшла «Трудова Україна», у грудні того ж року — затверджений парламентом на посаду голови Національного банку, у зв`язку з чим на початку 2003 року змушений був скласти з себе повноваження голови партії.

З липня по грудень 2004 року С. ТІГІПКО очолював виборчий штаб кандидата в Президенти В. ЯНУКОВИЧА. З політичної тіні С. ТІГІПКО вийшов на початку 2008 року, коли Ю. ТИМОШЕНКО рекомендувала призначити його співголовою Ради інвесторів при Кабміні. У лютому цього року, після відставки міністра фінансів Віктора ПИНЗЕНИКА, в уряді обговорювалося питання призначення С. ТІГІПКА на цю посаду. «Я давав добро і увійду до уряду, адже в мене є досвід, щоб застосувати його для країни», — заявив тоді С. ТІГІПКО.

За інформацією «Коммерсанта», безпосередню участь у тому, щоб ТПУ очолив С. ТІГІПКО, приймає Д. СИРОТА. Видання зазначає, що це вже друга спроба з боку Д. СИРОТИ поставити на чолі партії впізнавану особу. У 2008 році така пропозиція була зроблена голові парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Анатолію ГРИЦЕНКУ. «Така розмова справді була. Але я прийняв рішення не створювати партійний проект, а йти шляхом створення громадської організації, об`єднуючи людей незалежно від того, чи є в них партійний квиток чи ні, — зізнався А. ГРИЦЕНКО. — А те, що Сергій ТІГІПКО очолить ТПУ, — це правда. У мене кілька днів тому була з ним розмова, і він це підтвердив».

У партії стверджують, що мета пропозиції С. ТІГІПКУ очолити ТПУ — зробити більш значущим старт його президентської кампанії.

У той же час, джерела «Коммерсанта» повідомляють, що останнім часом Д. СИРОТА разом з уповноваженими представниками С. ТІГІПКА, — зокрема, з колишнім головою секретаріату партії «Трудова Україна» Олександром БАРАНОВИМ, — відвідали обласні організації партії. «Вони проїхалися по регіонах з ультимативною умовою: або ми підтримуємо товариша ТІГІПКА на посаду голови партії, або кладемо печатку і свідоцтво на стіл», — розповіли в одній з парторганізацій. У відповідь сім парторганізацій, які сконцентровані в південно-східній частині України і становлять чисельний кістяк ТПУ, виступили із зустрічною вимогою.

«Якщо вже ТІГІПКО йде в Президенти, то, відповідно, треба відновлювати фінансування партії. А якщо воно не буде відновлене, то й ніякої діяльності там не буде. А позиція ТІГІПКА така — грошей немає, тому робитимемо ставки на технологічні штаби», — повідомили в ТПУ. Планується, що таких штабів буде чотири і створюватимуться вони за географічним принципом — західний, південно-східний, північний і центральний. За інформацією «Коммерсанта», очолити південно-східний штаб запропоновано лідеру партії «Родіна» Ігорю МАРКОВУ. У прес-службі партії «Родіна» підтвердили, що такі переговори велися.

На думку експертів, шанси в С. ТІГІПКА перемогти на президентських виборах невеликі, і йому буде відведена роль технічного кандидата Ю. ТИМОШЕНКО. Голова правління Центру політичних досліджень «Пента» Володимир ФЕСЕНКО заявив, що «є люди, які хочуть реанімувати президентські амбіції ТІГІПКА і, можливо, використовувати його як якусь альтернативу Віктору ЯНУКОВИЧУ». У свою чергу, директор Інституту глобальних стратегій Вадим КАРАСЬОВ упевнений, що відбирати голоси С. ТІГІПКО буде не тільки в лідера Партії регіонів, а й у А. ЯЦЕНЮКА.

УНІАН, «КоммерсантЪ» (увага — сумнівне джерело!)

Відповіді

 • 2009.04.23 | So_matika

  Отут йому й ганьба

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > За інформацією «Коммерсанта», очолити південно-східний штаб запропоновано лідеру партії «Родіна» Ігорю МАРКОВУ.
  Схоже, це правда - принаймні "Родіна" публікує матеріали про співпрацю з Тігіпком у відкритих джерелах, а той не спростовує. До того ж Тігіпко - старий партнер Маркова по забудові: в сумнозвісному комплексі "Білий парус" є і його гроші.
  ІМХО ця співпраця має не тільки поховати всі сподівання Тігіпка стати президентом, але й наліпити на нього в очах всієї України довічне тавро бандитського поплічника.
  Бажано, щоб він це зрозумів якнайскоріше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | Sean

   чому?

   So_matika пише:
   > Бажано, щоб він це зрозумів якнайскоріше.
   най ся ганьбить, нє?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | So_matika

    Тому що це чергова "криша"

    яка легалізує Маркова і переводить його до категорії "палітічєскіх". Сівкович і Кужель вже у цьому лайні відмітилися, тепер цей.
    Плюс гроші з Києва для партіі "Родіна" (нагадаю, що Тігіпко - банкір).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | Sean

     все логічно

 • 2009.04.23 | GreyWraith

  Нова версія охмурятора для південно-східних лохів?

  Замість містера Томущо, який, схоже, вже виходить у тираж?

  Якщо так, то слід очікувати від Тігіпія біснування і вереску про аццкіх націоналіздів. :)
 • 2009.04.23 | yes

  Я ж кажу, що у другий тур пройде Тягнибок і Ющенко

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | karpo

   Re: Я ж кажу, що у другий тур пройде Тягнибок і Ющенко

   Ви ставите мене у складне становище. Хто із цих двох?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | yes

    Re: Я ж кажу, що у другий тур пройде Тягнибок і Ющенко

    karpo пише:
    > Ви ставите мене у складне становище. Хто із цих двох?

    Звичайно Ющенко.

    Тягнибоку потрібно спочатку пройти через Верховну Раду, щоб всі його там вибрики проявилися.

    Але добрий відсоток на президентських виборах допоможе йому на наступних виборах до ВР.
  • 2009.04.23 | GreyWraith

   Розраховуєте на Тігіпка?

   Що покусає русофільський електорат у сильніших кандидатів? :)

   Цілком може бути, що русофільні штаби зметикували, що пора б спробувати дати русоприбацаним щось більш-менш конкурентноздатне, бо є досить широкі верстви виборців, що досі остерігаються "нацоналістів", але і голосувати за смердючих проросійських динозаврів, яких їм підсовують, не поспішають через естетичні міркування. :) Спроби були раніше, але, схоже, тоді час не прийшов, тому і стоїть на різних богословських і коновалюках тавро вічного фейла. Ну, на безриб'ї і у підстаркуватого вічного кацамольця Тігіпія щось може вигоріти... Але, якщо чесно, цей кадр вже не один рік ошивався у владі, тому, коли почне варнякати щось про нові можливості і підходи, це виглядатиме смішно. Тягнибок і Яценюк куди конкурентноздатніші...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | yes

    Re: Я не розраховую на Тигипка, а просто реально дивлюся на речі

    Завдання Тигипка не перемогти на президентських виборах, а протягнути на виборах до ВР русофілів на заміну комі, а може і з ними, якщо пройдуть.

    Комуністи, які втратили вже моральний авторитет скаканням Пєті у гречку, можуть не пройти до ВР. Тут Тигипко йде на підстраховку. Президентські вибори будуть для багатьох, як розкрутка на вибори до ВР.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | GreyWraith

     Re: Я не розраховую на Тигипка, а просто реально дивлюся на речі

     yes пише:
     >Завдання Тигипка не перемогти на президентських виборах,
     Якщо Тігіпко на виборах Президента відтягне хоча б трохи прОцентів від того ж Януковича, і це завадить останньому вийти в другий тур, то це буде для русофілів фейлом, епічнішим, ніж у 2004 році.

     >а протягнути на виборах до ВР русофілів на заміну комі,
     Ви бачите таких русофілів? Поки все, що повилуплювалося, пожер проклятий довгоносик, тобто ПРУ, - зверніть увагу, із якої фракції це молоде і перспективне русофільске сміття смердить. :) А де вони нових знайдуть і як розкрутять?

     >Комуністи, які втратили вже моральний авторитет скаканням Пєті у >гречку, можуть не пройти до ВР.
     Ні, там лохторат залізобетонний. Стара школа полірування мізків - так тепер не роблять. :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.23 | yes

      Re: Добре, рахуємо

      Тигипко 3
      Симоненко 3
      Литвин 3
      Семенюк 3
      Яценюк 3
      Сміття все разом 3

      Всього 18

      Залишається:
      Тимошенко 20
      Янукович 20
      Ющенко 20
      Тягнибок 20

      Тимошенко на 100% є не прохідна - більше 17% не візьме
      Головна інтрига - хто буде другим проти Ющенка - Янукович чи Тягнибок?
  • 2009.04.23 | So_matika

   Скоріше Юля і Яценюк

   Якщо Тігіпко відкусить у янукодла шмат електорату, буде зовсім непогано.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.23 | GreyWraith

    Не відкусить

    Керуються Янукович і Тігіпко із одного центру. А там стежать, щоб таких самопоборюваннь не допускати. Тому коли дійде ближче до фіналу, то за командою хтось із цієї пари покірно зніметься...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | So_matika

     Re: Не відкусить

     GreyWraith пише:
     > Керуються Янукович і Тігіпко із одного центру. А там стежать, щоб таких самопоборюваннь не допускати. Тому коли дійде ближче до фіналу, то за командою хтось із цієї пари покірно зніметься...
     Ось той, хто більше відкусить, той і залишиться.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.23 | GreyWraith

      Було б круто Януковича і Тігіпка в ринг випустити

      Влаштувати перед телекамерами бій без правил і переможця призначити головною надією русофілів і тому подібної мерзоти. :lol:

      Я чув, що коли Тігіпко працював у 2004 році у Януковича керівником виборчого штабу, то останній йому рило бив і краваткою душив. Може, за 5 років щось змінилося?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.23 | So_matika

       Угу, кусатися

       GreyWraith пише:
       > Я чув, що коли Тігіпко працював у 2004 році у Януковича керівником виборчого штабу, то останній йому рило бив і краваткою душив. Може, за 5 років щось змінилося?
       То це Тігіпко вирішив помститися - опустити пахана і стати сам головним русофілом? :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.23 | yes

     Re: Є ще Литвин, Мороз (Семенюк) і може й Черновецький.

     GreyWraith пише:
     > Керуються Янукович і Тігіпко із одного центру. А там стежать, щоб таких самопоборюваннь не допускати. Тому коли дійде ближче до фіналу, то за командою хтось із цієї пари покірно зніметься...

     Ніхто не буде ні на чию користь зніматися у першому турі - всі пертимуть до кінця. Це пов"язано з очікуванням виборів до ВР. На Тимошенко-Янукович-Сімонєнко електоральному полі буде зо 6-7 дуже сильних кандидатів у президенти, які будуть здатні мінімум три відсотки вз"яти. Це пов"язано із бажанням потрапити до ВР, а не засвітившись на президентських, годі сподіватися на успіх у виборах до ВР. І жодна Москва їх не вишикує. Всі прекрасно розуміють, що без депмандата Моква їм ламаного гроша не дасть чи якоїсь підтримки.

     У другому - будуть вже закликати голосувати за того чи іншого.

     Ющенко і Тягнибок мають дуже спокійну ситуацію. Щоб потрапити у другий тур досить буде 25 відсотків. Якщо Тягнибок відбере у Тимошенко популістський електорат, то він тих 25 відсотків отримає.
 • 2009.04.23 | karpo

  Тому що дурень Re: Тігіпко йде у президенти

  Марков занадто вже одіозна фігура. Якщо Тігіпко візьме
  керувати штабом оцю бидлоту то нічого він не набере і відповідно нічого не відтягне. Народ розбереться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | GreyWraith

   Народ і в самому Тігіпку розберется

   Теж мені, лідер знайшовся на іспанських пляжах. :)
  • 2009.04.23 | Адвокат ...

   Ну що Вик песимістично?

   Таґіпка отримає свої "хрін цілих та хрін десятих" і буде проголошений Президентем іс`сина-руSSкаґа ґорада Адєсса. А МаркоФФ,-- канцлєром оноґо.
 • 2009.04.23 | GreyWraith

  Тігіпко має йти у пішу еротичну подорож

  На чолі колони йолопів, які за нього мали б голосувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.24 | Д. А.

   Re: Тігіпко має йти у пішу еротичну подорож

   GreyWraith пише:
   > На чолі колони йолопів, які за нього мали б голосувати.

   Тобто на самоті?
 • 2009.04.24 | Тарас Токар

  А як же Тимошенко?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua