МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Депутатам набридли високі штрафи. Особливо за їзду по-п'яні

04/23/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Депутати пропонують знизити штрафи ДАІ в чотири рази

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, що передбачає зниження штрафів за порушення правил дорожнього руху в середньому в чотири рази. Автори ініціативи – народні депутати Святослав Олійник, Андрій Портнов, Вадим Коротюк і Юрій Трегубов.

Проектом закону пропонується привести розміри штрафів у відповідність до Кримінального кодексу: адміністративні штрафи не повинні перевищувати розміру мінімального кримінального штрафу.
Крім того, встановлюється законодавча заборона співробітникам Державтоінспекції спрямовувати свою діяльність на фіксацію якомога більшої кількості правопорушень, як це найчастіше відбувається на сьогоднішній день.

Депутати звертають увагу на те, що основна функція працівників ДАІ – забезпечення безпеки дорожнього руху. Зокрема, вони пропонують заборонити ДАІшникам патрулювати ділянки ближче 200 метрів від дорожніх знаків, що вказують на початок населеного пункту, обмеження швидкісного режиму і т.д., приховувати із зони видимості патрульний автомобіль і зупиняти транспортні засоби для перевірки документів (окрім випадків обгрунтованої підозри у здійсненні водієм правопорушення).

Законопроект також унеможливлює автоматичне штрафування за допомогою пристрою «Візир». Зокрема, його пропонується залишити тлише як одну з підстав для складання протоколів.

Свою ініціативу парламентарі обгрунтовують тим, що істотне підвищення санкцій за порушення правил дорожнього руху стало невиправданим, оскільки нові штрафи явно не відповідають матеріальному становищу більшості водіїв, а крім того, є більшими, ніж стягнення, передбачені Кримінальним кодексом за скоєння злочинів.

Після набрання чинності розробленим депутатами законопроектом, штраф за перевищення встановлених обмежень швидкості руху, наприклад, складатиме від 68 до 102 грн.( Сьогодні штраф складає 255-340 грн.)

За порушення правил проїзду перехресть і проїзд на червоне світло водій заплатить від 119 до 136 грн. (сьогодні – штраф 510-680 грн.), а за водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння від 425 до 510 грн. або вилучення прав замість штрафу, що діє нині, в 2550-3400 грн.

На думку авторів законопроекту, ухвалення Верховною Радою запропонованих змін дозволить підвищити рівень захисту прав учасників дорожнього руху, а також приведе санкції за порушення ПДД у відповідність з матеріальним становищем водіїв і рівнем розвитку дорожньої інфраструктури в Україні.

З повагою,
прес-служба Святослава Олійника

Відповіді

 • 2009.04.23 | Микола Гудкович

  Мені набридли депутати — п'яниці та наркомани

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > У Верховній Раді зареєстрований законопроект, що передбачає зниження штрафів за порушення правил дорожнього руху в середньому в чотири рази. Автори ініціативи – народні депутати Святослав Олійник, Андрій Портнов, Вадим Коротюк і Юрій Трегубов.

  Які люде!

  > Проектом закону пропонується привести розміри штрафів у відповідність до Кримінального кодексу: адміністративні штрафи не повинні перевищувати розміру мінімального кримінального штрафу.

  А-а, до Кодексу…

  > Крім того, встановлюється законодавча заборона співробітникам Державтоінспекції спрямовувати свою діяльність на фіксацію якомога більшої кількості правопорушень, як це найчастіше відбувається на сьогоднішній день.

  Ой. Я думав, в ідеалі мають ВСІ фіксувати, а не просто якомога більше.

  > Депутати звертають увагу на те, що основна функція працівників ДАІ – забезпечення безпеки дорожнього руху.

  А де Сонце сходить, вони не звертають нашу увагу?

  > Зокрема, вони пропонують заборонити ДАІшникам патрулювати ділянки ближче 200 метрів від дорожніх знаків, що вказують на початок населеного пункту, обмеження швидкісного режиму і т.д., приховувати із зони видимості патрульний автомобіль і зупиняти транспортні засоби для перевірки документів (окрім випадків обгрунтованої підозри у здійсненні водієм правопорушення).

  Непогано звучить.

  > Законопроект також унеможливлює автоматичне штрафування за допомогою пристрою «Візир». Зокрема, його пропонується залишити тлише як одну з підстав для складання протоколів.

  Непогано звучить.

  > Свою ініціативу парламентарі обгрунтовують тим, що істотне підвищення санкцій за порушення правил дорожнього руху стало невиправданим, оскільки нові штрафи явно не відповідають матеріальному становищу більшості водіїв, а крім того, є більшими, ніж стягнення, передбачені Кримінальним кодексом за скоєння злочинів.

  Не відповідають матеріальному становищу? А самі порушення відповідають становищу? Що це за критерій взагалі?

  > Після набрання чинності розробленим депутатами законопроектом, штраф за перевищення встановлених обмежень швидкості руху, наприклад, складатиме від 68 до 102 грн.( Сьогодні штраф складає 255-340 грн.)

  Ай-вай, невже хтось із Портнова (!) зідрав 340 грн, коли той летів у Бориспіль на швидкості 200 км/год?!

  > За порушення правил проїзду перехресть і проїзд на червоне світло водій заплатить від 119 до 136 грн. (сьогодні – штраф 510-680 грн.),

  Ото правильно, хлопці! По гривні двадцять зробити та й годі!

  > а за водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння від 425 до 510 грн. або вилучення прав замість штрафу, що діє нині, в 2550-3400 грн.

  І це правильно! Гик!

  > На думку авторів законопроекту, ухвалення Верховною Радою запропонованих змін дозволить підвищити рівень захисту прав учасників дорожнього руху,

  Скачкообразне підвищення захисту.

  > а також приведе санкції за порушення ПДД у відповідність з матеріальним становищем водіїв і рівнем розвитку дорожньої інфраструктури в Україні.

  О! Нарешті щось зґлузде (:) — про дорожню інфраструктуру згадали — наприкінці, проміж іншим, але й за це дяка :)

  > З повагою,
  > прес-служба Святослава Олійника

  З повагою? :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | OlalaZhm

   Re: Мені набридли депутати — п'яниці та наркомани

 • 2009.04.23 | Чучхе

  Нагадує сьогоднішню заяву Гриценка про вагітних дванадцятикласни

  ць. Та сама підміна роботи дебільними воплями. Розраховуючи, що "піпл згамає" подібну бридоту, нардепи висловлюють свою відверту зверхність над піплом і неповагу до Української Нації
 • 2009.04.23 | zirka

  Ги))) У депутатів пістець?

 • 2009.04.23 | Tanka

  Гадаю Луценко буде проти

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | Боббі

   Тоді його дружина платитиме за штрафами менше

 • 2009.04.23 | keymaster

  Мабуть, проблема не в депутатах, а в депутатських друзях

  Втомилися відмазувати друзів від штрафів, бідачки. Забагато друзів зверталися з проханням, видать :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.23 | GreyWraith

   Може бути

 • 2009.04.23 | Павло

  Re: Депутатам набридли високі штрафи. Особливо за їзду по-п'яні

  Слів немає... Одні вирази...
  Виявляється шрафи за злочини мають бути меншими...
  Але ж це злочини, які можуть призвести до загибелі людей. Здається все просто - не вчиняй злочину і не будеш платити штраф. Але це для нормальних людей.
  А для депутатів, які все вимірюють грошими, це означає що треба дозволити вчинення злочинів зменшивши штрафи за них. Щоб могли розплатитися за злочин. А то, виявляється, злочини вчиняти хочеться, а грошей щоб за них заплатити немає.
  Палата № 6 тай годі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua