МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У війську чекають на "Оплот"

04/28/2009 | Майдан-ІНФОРМ
На Харківщині завершується етап випробування нового національного танку БМ “Оплот”, розробником і виробником якого є казенне підприємство “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова” та державне підприємство “Завод ім. Малишева”.

У державних випробуваннях танку “Оплот” безпосередню участь беруть досвідчені офіцери 17-ї окремої танкової бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України - командир танку майор Ярослав Шелудько, навідник капітан Олександр Великодній та механік-водій старший лейтенант Денис Марченко, яких було включено до складу спеціальної комісії.

В процесі типових випробувань кожен з офіцерів даватиме характеристику нового танку “Оплот” по своїх напрямках.

- В сучасному бою цей танк дійсно є гідним противником зразкам техніки, які стоять на озброєнні іноземних армій. “Оплот” по своїм тактико-технічним характеристикам по деяких показниках навіть перевищує аналогічні показники у танків, що стоять на озброєнні в арміях провідних країн світу і Європи, і він гідно може з ними конкурувати, - зазначив командир танку майор Ярослав Шелудько.

У свою чергу механік-водій “Оплоту” – заступник командира танкової роти з озброєння старший лейтенант Денис Марченко зауважив, що новий танк “на голову” вищий ніж модернізований Т-64БМ “Булат”, який нині знаходиться на озброєнні 17-ї окремої танкової бригади.

- Легкість керування цією бойовою машиною вражає. Танк за маневровими показниками нагадує “легковика”. Автоматична коробка передач, штурвал замість важелів. Керуючи цією машиною просто відпочиваєш. У військах цю машину дійсно чекають, - підкреслив старший лейтенант Денис Марченко.

За словами головного інженера державного підприємства “Завод ім. Малишева” Костянтина Ісяка, для того, щоби поставити “Оплот” на серійне виробництво, необхідна допомога держави.

- Документація в повному об’ємі нам вже передана і ми вже розпочали підготовку до нового виробництва. Але без технічного переоснащення виробляти ці танки буде неможливо. Є варіанти закупівлі необхідного обладнання в Німеччині, Австрії, Швеції та Швейцарії. І в цьому питанні завод сподівається на допомогу з боку Міністерства промислової політики, - зазначив Костянтин Ісяк і додав, що цього року на ці цілі необхідно 33 мільйона гривень, а в наступному році ця сума збільшиться майже до 100 мільйонів гривень.

http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua&part=news&sub=read&id=15039

sean

Відповіді

 • 2009.04.29 | Сергій Кабуд

  радісні новини

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.29 | щирий_укр

   Re: радісні новини

   хм... а які взагалі то перспективи у цього супер-мега-вундерваффе панцирмащин?
   Він не зможе конкурувати з російськими Т-80 и Т-90, це адназначна. А війську украйінському ледве коштів на гречанку в ідальні фатає.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.04.29 | Sean

    Re: радісні новини

    щирий_укр пише:
    > хм... а які взагалі то перспективи у цього супер-мега-вундерваффе панцирмащин?
    за умови фінансування - гарні

    > Він не зможе конкурувати з російськими Т-80 и Т-90, це адназначна.
    Зможе. За умови фінансування його виробництва :)

    Звісно я не танкіст і послуговуюся тим, що читав про характеристики в різних джерелах. А Ви?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.29 | щирий_укр

     Re: радісні новини

     Я теж не танкіст. але і не сиджу "в танку". Е в мене знайомий російський полковник ГАБТУ, спец по бронетехніці, його резюме: Оплот і булат - побудовані на базі Т-64, одному з двух направлень радянського танкобудування. Машина сама по собі добра, н то му етапі ії поява була необхідністю, але й складною одночасно. Що саме - не пам"ятаю. Російські танкобдівники розвивають іншу ветку. ще з радянських часі, на базі чого побудована лінейка Т-80, Т-90 в модифікаціях, які по бойовим і навіть масо-габаритним харатеристикам опереджають всі інші закордонні аналоги. Як ні парадоксально, амер."Абрамс" - танк поганий, Т-90 "кладе на лопатки" його по всім пунктам (архаізми в Абрамсах - ручна зарядка ствола снарядами, в результаті чого екіпаж збільшено на 1 люд., стріляє він тільки стоячи). Це не моя фантазія, пошукайте любі аналітичні джерела.

     Крім того, росс. бронєтехніка вже встигла завоювати ринок, тоді як наші державні мужі ложили не це болД. Т-64 - танк добрий. але тупіковий, який перестали розвивати ще при Союзі.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.04.29 | Sean

      Re: радісні новини

      щирий_укр пише:
      > Я теж не танкіст. але і не сиджу "в танку".
      Повірив би, якби не Ваші дописи в іншій гілці про цих, як їх..."майдаунів" :)

      > Е в мене знайомий російський полковник ГАБТУ, спец по бронетехніці, його резюме:
      Ніколи не довіряв російським полковникам :)

      > Оплот і булат - побудовані на базі Т-64, одному з двух направлень радянського танкобудування. Машина сама по собі добра, н то му етапі ії поява була необхідністю, але й складною одночасно. Що саме - не пам"ятаю. Російські танкобдівники розвивають іншу ветку. ще з радянських часі, на базі чого побудована лінейка Т-80,
      Все це дуже дивно сказано, бо Оплот - це і є продовлення лінійки Т-80. Щоб далеко не ходити, див. Вікіпедію.


      > Т-90 в модифікаціях, які по бойовим і навіть масо-габаритним харатеристикам опереджають всі інші закордонні аналоги. Як ні парадоксально, амер."Абрамс" - танк поганий, Т-90 "кладе на лопатки" його по всім пунктам
      Посміхнувсь :) Цього ніби не стверджують навіть рос.джерела - пошукали б "т90 абрамс"

      > (архаізми в Абрамсах - ручна зарядка ствола снарядами, в результаті чого екіпаж збільшено на 1 люд., стріляє він тільки стоячи). Це не моя фантазія, пошукайте любі аналітичні джерела.
      Ні, він стріляє і з ходу (якщо тільки йдеться про танк, а не про екіпаж з пістолями) :)

      "По расчетным оценкам дальность действительного огня при стрельбе с ходу для бронебойных боеприпасов 120-мм пушки составляет 1,9—2 км и 1,7—1,8 км для кумулятивных боеприпасов; при ведении огня с места дальность увеличивается соответственно до 2,6—2,8 и 2—2,2 км.

      Время подготовки первого выстрела при стрельбе с ходу составляет: наводчиком — 15, а командиром — 17с. При ведении огня с места время уменьшается до 9—10 и 11—12 с соответственно"


      Буде бажання - можете погугліти :) Успіху!
   • 2009.04.29 | GreyWraith

    Re: радісні новини

    щирий_укр пише:
    >Він не зможе конкурувати з російськими Т-80 и Т-90, це адназначна.
    Звідки такі висновки? Є результати порівняльних випробувань?
 • 2009.04.29 | Sean

  До речі, про Оплот - тут (л)

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-84

  можна і тут:
  http://www.morozov.com.ua/rus/body/t84.php

  Булат - тут:
  http://armor.kiev.ua/Tanks/Modern/T64/bm.php

  Про Оплот і Т90 трохи тут:
  http://info-rm.com/2008/10/02/ukrainskijj-tank-oplot-m-prevoskhodit.html
  а у кого є час - то тут:
  http://forum.milua.org/viewtopic.php?t=6509&postdays=0&postorder=asc&start=0


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua