МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Немов за Совєтського Союзу

05/12/2009 | Аскольд Лозинський

Союз Совєтських Соціалістичних Республік офіційно припинив своє існування

в грудні 1991 року. Президент Єльцин здається забув повідомити Постійне представництво СССР при Організації Обєднаних Націй. 5 травня 2009 року Постійне представництво Російської Федерації при ООНацій провело брифінг у штаб квартирі ООН у Ню Йорку, під назвою «Підсумки та уроки Другої світової війни і сучасність». Захід відкрив і керував Ілля Рогачев, заступник Постійного представника Російської Федерації при ООН. У своєму вступному слові пан Рогачев заявив:

Незважаючи на трагічні уроки Другої світової війни, ми часто є свідками відродження практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та ксенофобії. На жаль, ряд країн останнім часом проводить неприкриту політику подання в якості героїв тих, хто брав участь в нацистських злочиах, що включає вибілювання в себе колишніх членів СС, яка була визнана злочинною організацією Нюрнберзьким трибуналом.

Зовсім недавно ми стали свідками профанірованої дії або бездіяльності з боку українських властей, які дозволили щит з гербом Української дивізії СС”'Галичина”, розміщувати на вулицях міста Львова. Добре відомо, що українські члени СС вбили радянських воїнів, партизанів, бійців у Франції та Югославії, і ні в чому не винного цивільного населенняв Польщі, побороли антифашистські повстання у Словаччині та страчували євреїв і комуністів в Україні розстрілами.

Відкрите прославлення ветеранів СС та Української Повстанської Армії борцями, які заплямували себез злочинами проти тих, хто воював в рядах антигітлерівської коаліції, заявивши, горезвісного нациста Романа Шухевича як героя України, руйнування і осквернення пам'ятників радянським солдатам - всі ланки одного ланцюга практичних заходів, спрямованих на повторне написання історії Другої світової війни і прищеплювання грубо про-фашистської ідеології в свідомості нинішнього і майбутніх поколінь.

Потім він відправився на обмовлення балтійських держав, а вкінці представив Олександра Брода, керівника Московського бюра з прав людини, члена Громадської палати Російської Федерації. Пан Брод доповнив обмовлення, додавши Степана Бандеру в список нацистів з нагоди річниці Бандери. Два інших запланованих промовців виступили менш образливо.

Побіжний огляд веб-сайту, що належать до Московського бюра з прав людини показує, що це нібито неурядова організація, але у своїх заявах, говорить дуже багато у тандемі з позицією уряду РФ. Насправді навряд чи можна знайти хоч одного виступу цього бюра з критикою існуючого режиму в Росії. Натомість бюро випустило заяву, яка звинувачує Україну в політизації Голодомору 1932-33, а також заяву яка закликає США скасувати поправку Джексона-Ваніка в застосуванні до Росії.

Мені вдалося отримати слово і запропонувати присутнім вислухати декілька думок іншої точки зору. Коротко кажучи, я заявив, що цей брифінг був за змістом і формою аналогічним до колишніх совєтських брифінгів в ООН, але відбувається майже 18 років після падіння СССР. До речі найбільш кричущі нацистські колаборанти були Сталін та Совєтський Союз, які підписали пакт Молотова-Ріббентропа з Гітлером 70 років назад, а потім розділили Європу. Цей союз був не дивним оскільки він нагадував диявольський пакт двох агресорів, котрі в кінцевому підсумку обидва записали літанію жорстокості і залишили спадщину жертв. Я не старався переконати двох основних промовців про те, що вони були неправі у своїй оцінці згаданих українських оформлень та осіб, оскільки пани Рогачев та Брод мали свою місію. Радше я представив глядачам те, що радянські прокурори при Нюрнберзькім трибуналі, Роман Руденко і Лев Смирнов не висували звинувачення проти вищезгаданих утворень та осіб, і Нюрнберзькі висновки не згадують ці імена зовсім. Вкінці, я підкреслив панові Броду, що я провів огляд його організації на її сайті і на основі матеріалу, вважаю його дуже промовистим рупором для російського уряду, але не задля людських прав. А коли він і інші зацікавлені в порушеннях прав людини урядовими чинниками РФ, я запропонував їм копії звіту «Міжнародної амністія» в порушеннях прав людини по РФ.

Пан Брод змяк моїм докором, але пан Рогачев намагався спростувати вказуючи на мою нездатність зрозуміти тонкощі Молотова-Ріббентропа, пояснивши, що Радянському Союзі треба було виграти час. У будь-якому випадку, брифінг закінчився.

Цей брифінг у про-совєтському виконанні представників Росія не був відхиленням. Кілька місяців раніше в жовтні 2008 року Віталій Чуркін, Постійний представник РФ при ООН провів прес-конференцію в прес-центрі ООН у Нью-Йорку закидаючи Україні спроби політизувати Великий Голод 1932-33. В ході його викривального вступу, він спробував підключити позицію України по відношенню до Великої Голоду з недавнім відзначенням Президентом України Романа Шухевича посмертно Героєм України, якого пан Чуркін прозвав нацистом. Відповідаючи на запитання Постійний представник РФ пішов на тиради звинувачуючи українців і балтів у вбивстві євреїв, стверджуючи також, що Україна і країни Балтії добровільно приєдналася до СССР, і на закінчення, висунув різні похвали на честь СССР.

Деякі глибоко жалкують про те, що сьогодні українсько-російські відносини знаходяться на найнижчому рівні за ввесь час. До речі, Прем'єр-міністр Тимошенко критикувала Президента Ющенка, що нібито він є причиною цього стану. Пані Тимошенко помиляється. Вперше за дуже довгий час, Україна є законним компонентом в співтоваристві націй. Вона має право на відносини з Росією на рівноправній основі, а не як залежна жертва. Мені здається, що агресивність в українсько-російських відносинах це доза реальності і можливість виявити світові правдиве обличчя Росії, показати такою як вона є. Визначений арсенал царської російської імперії було жорстоке гноблення. Грубою силою змусили замовчати своїх жертв. Її наступник СССР в однаковій мірі ворожо і злочинно відносився зокрема до не-російських народів, які опинилися в межах людо-ненависницької імперії. Великий Голод, гулаги і інші репресії складали совєтський арсенал гноблення. Сьогоднішня Російська Федерації є підходящим наступником на те, що Президент Рейган одного разу назвав «імперією зла», і відповідним чином перейняла совєтське місце в ООН. Той факт, що представнки РФ нахабно захищають совєтську злочинність повинно відкрити очі світу. А ми українці маємо нагоду дати відсіч.

12 травня 2009 Аскольд С. Лозинський

Відповіді

 • 2009.05.12 | Hadjibei

  Далі буде ще гірше.

  Ти паче, що в Україні голова уряду та вся її партія однозначно стоять на позиції Росії.
  Про Януковичів та комуністів і мови нема.
 • 2009.05.13 | ukrainets

  Re: Немов за Совєтського Союзу

  А якe право має Аскольд С. Лозинський говорити від імeні украінців?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.13 | keymaster

   Мабуть тому, що відчуває себе українцем. Хто не відчуває -не має

   такого права.

   Пропонуєте інші підходи?
  • 2009.05.13 | Микола Гудкович

   Гарне питання. Дайте, будь ласка, критерій — хто має таке право?

  • 2009.05.13 | Пан Коцький

   Він щось не те сказав? Що саме?

  • 2009.05.13 | GreyWraith

   Бо є українцем

   І за кров'ю, і за духом.
  • 2009.05.13 | Саврукъ

   Re: Немов за Совєтського Союзу

   ukrainets пише:
   > А якe право має Аскольд С. Лозинський говорити від імeні украінців?
   А яка установа/контора видає довідку про таке право? Може Ви в ній працюєте і Вас образило, що пан Лозинський не запитав у Вас дозволу?
 • 2009.05.13 | MV

  Re: Немов за Совєтського Союзу

  Цілком погоджуюсь із п. Лозинським.
 • 2009.05.13 | belarus

  Re: Немов за Совєтського Союзу

  цікаво було читати, навіть поквапилась думати, що автор - перший незабобонний українець-націонал, якого я зустріла.
  але на останній хвилині мова автора плавно перейшла в ту, що характеризує україно-російську "пєрєпалку".
  и це мєйкс мі смайл від всього серця.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.05.13 | Семен

   Сподіваюсь посмішок поменшає після Нюрнбергу-2.

   А то подібні перепалки цілком влаштовують як "еліту" сучасну так і компартійну з всіма вболювальниками та холуями кучмівського гатунку.
  • 2009.05.13 | Odesa

   "Апять смєшлівиє паплісь!.." (совєцьке кіно)

   belarus пише:
   > цікаво було читати, навіть поквапилась думати, що автор - перший незабобонний українець-націонал, якого я зустріла.
   > але на останній хвилині мова автора плавно перейшла в ту, що характеризує україно-російську "пєрєпалку".
   > и це мєйкс мі смайл від всього серця.

   І не сподівайтеся: ми всі "забобонні". На жаль, білорусам це не властиво. І приводу для сміху в цьому я, на жаль, не бачу... І Ви ще там про якесь "серце" говорили, нє?
 • 2009.05.13 | igorg

  А що ж представники України в ООН?

  до речі, думаю цей виступ розрахований в основному на внутрішню російську аудиторію. Бо це презентуватиметься саме як позиція ООН. Тобто це свідома дезинформація яка далі буде йти не від імені російських представників а саме від ООН.
 • 2009.05.13 | GreyWraith

  Хвалю пана Лозинського

  Йому нарешті вдалося примусити росіян виправдовуватися. Хай научить інших. :)

  І правильно, що не піддався на провокацію і не став сам виправдовуватися за гнилі наїзди.


  Я не старався переконати двох основних промовців про те, що вони були неправі у своїй оцінці згаданих українських оформлень та осіб, оскільки пани Рогачев та Брод мали свою місію.

  Правильно, правильно. Ці два клоуни самі прекрасно знають, що вони не праві. :lol:


  Вкінці, я підкреслив панові Броду, що я провів огляд його організації на її сайті і на основі матеріалу, вважаю його дуже промовистим рупором для російського уряду, але не задля людських прав. А коли він і інші зацікавлені в порушеннях прав людини урядовими чинниками РФ, я запропонував їм копії звіту «Міжнародної амністія» в порушеннях прав людини по РФ.

  Ось так правдою по хуцпі! І зверніть увагу, документи і висновки "Міжнародної амністії" на руках були - і який ефект, коли, як кажуть картярі, нічим крити:

  Пан Брод змяк моїм докором,
  Як свого часу у Яд-Вашемі, коли Ющенко завимагав документі про Шухевича. :)


  але пан Рогачев намагався спростувати вказуючи на мою нездатність зрозуміти тонкощі Молотова-Ріббентропа, пояснивши, що Радянському Союзі треба було виграти час.

  Во-во, вже виправдовуються - значить відчувають вину. :) Молодець Лозинський, що змусив це робити. Ось так їх і треба тикати всюди, де тільки є нагода і можливість.

  І дивіться, яка жалюгідна відмазка із часом. Де апломб і подівся... :)


  Відповідаючи на запитання Постійний представник РФ пішов на тиради звинувачуючи українців і балтів у вбивстві євреїв, стверджуючи також, що Україна і країни Балтії добровільно приєдналася до СССР,

  От хтось розумний теж грамотно Чуркіна підставив із цим "добровільно". Бо США і Західна Європа ніколи цієї "добровільності" не визнавали... Так їх і треба тролити. :)
 • 2009.05.13 | Историк

  Броду правозащитную карьеру портите...

 • 2009.05.13 | Bestt

  а Європа (як у 30-х) намагається умиротворити Рашу

  Аскольд Лозинський пише:
  Сьогоднішня Російська Федерації є підходящим наступником на те, що Президент Рейган одного разу назвав «імперією зла», і відповідним чином перейняла совєтське місце в ООН. Той факт, що представнки РФ нахабно захищають совєтську злочинність повинно відкрити очі світу. А ми українці маємо нагоду дати відсіч.


  світ вже давно знає що є путінська росія - але проводить таку ж тактику , як й у 1930 з Гітлером - намагається умиротворити та дрібними поступками (Абхазія, Молдова, Чечня.....) вдовольнити сєвєрного брата.

  не вийде - апетит приходит во время еди..

  так що одна надія на Українців, що мають дати відсіч.
 • 2009.05.19 | gmk

  Re: Велике дякую від українців

  Дякуємо пане Аскольде за відстоювання національних інтересів України. Мусимо обов"язково це робити поки, врешті, і в Україні не викристалізується національна еліта, яка розбереться в своїй справжній історії і почне працювати на майбутнє своєї нації. Але тут мусять докласти зусиль українці в Україні і поступово викорчувати зі своєї влади спадкоємців злочинного комуністичного режиму, які продовжують підривати коріння українського народу, піклуючись лише про своє особисте збагачення. Зрозуміло, коли воно чуже, то й не болить. Але і цьому настане кінець. Українці повільні, але мудрі. Повірять у свої сили.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua