МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чергові акти вандалізму (л)

05/18/2009 | Bestt
17 травня 2009 р. у Сєвєродонецьку було виявлено зникнення металевого хреста в сквері в районі храму в пам’ять жертв Голодомору. Про це виданню «Луганськ.proUA.com» повідомив голова Луганського обласного відділення Комітету виборців України Олексій Светіков.

За його словами, хрест заввишки в 6,5 м був вкопаний, забетонований. Отже вирвати його можна було тільки за допомогою техніки. Хто це зробив – поки невідомо.

«Хрест був споруджений 24 листопада 2007 року на виконання указу Президента України, але без участі міського голови, - розповів Олексій Светіков. – Встановили його члени Народного руху України і місцевої громади УПЦ Київського Патріархату в явочному порядку – після відмови місцевого виконкому надати земельну ділянку під установку пам’ятного знаку. Освятили хрест по черзі священики Київського Патріархату і УГКЦ».

Громада Української Православної Церкви Київського Патріархату вже вирішила, що пам’ятник відновлять в тому ж місці. Як відзначив Олексій Светіков, це вже другий пам’ятний знак жертвам Голодомору, знищений в Сєвєродонецьку.

3 березня 2008 року аналогічна доля спіткала хрест, який був встановлений за участю громади УПЦ МП в районі меморіалу воїнам-інтернаціоналістам. Тоді все списали на хуліганів, але хрест так і не відновили.

http://www.cerkva.info/2009/05/18/vandalism.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua