МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кодекс честі у вищих навчальних закладах Тернопільщини

06/01/2009 | Оксана Кулинич
29 травня у приміщенні Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка проходив круглий стіл на тему: “Кодекс честі у вищих навчальних закладах м. Тернополя: можливі шляхи впровадження та реалізації”, який проводився у рамках проекту «Студентський Кодекс честі – американський досвід через Українські традиції», що реалізовується Студентським Європейським Парламентом за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
У заході взяли участь лідери органів студентського самоврядування та представники адміністрацій вищих навчальних закладів міста Тернополя.
Розпочався захід з вітального слова учасникам круглого столу від проректора з виховної роботи Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Брославського Володимира Любомировича, начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Тернопільської міської ради Юрика Юрія Зіновійовича, консультанта проекту “Студентський Кодекс честі – американський досвід через Українські традиції” Гуляги Ігоря Денисовича, заступника голови Палати лідерів Міжрегіонального об’єднання студентських самоврядних організацій “Студентський Європейський Парламент (СЕП)”, координатора Студентського Європейського Парламенту в Тернопільській області Процика Ігоря та Міляновської Катерини – голови Ради студентських деканів Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.
Безпосередньо круглий стіл розпочався з презентації Ігоря Процика, основною метою якої було ознайомлення учасників круглого столу із американським досвідом Кодексу Честі на прикладі національного університету Братів Райт та університету штату Колорадо. Було відзначено, що виникнення самої ідеї Кодексу Честі було ініційовано 1998 року студентами Болдерського університету в знак протесту проти академічної нечесності серед студентів. Зазначений Кодекс Честі спрямований на підтримку атмосфери, в якій права та свободи кожного учасника навчального процесу поважають як найціннішу властивість взаємовідносин в суспільстві, в якому кожна людина вільна у своїх висловлюваннях, ідеалах та переконаннях.
Родзинкою круглого столу стало обговорення проектів Кодексу Честі вищих навчальних закладів м. Тернополя – зокрема проекту Кодексу честі студентів Тернопільського національного економічного університету та Тернопільської філії Міжрегіональної академії управління персоналом. Представлені проекти Кодексів честі враховують американський досвід Кодексу Честі, а також містять особливості навчально – виховного процесу вищої освіти України. Учасники круглого столу також висловлювали думки щодо врахування у проектах Кодексів честі таких особливостей як християнські цінності, національно-патріотичне виховання молоді, врахування історичних традицій вищих навчальних закладів, відповідальність за свої вчинки, чесність та взаємоповага між учасниками навчального процесу. Також учасники круглого столу – лідери студентського самоврядування та представники адміністрацій обговорили шляхи впровадження та реалізації його у практичному житті студентства та створення організаційних структур, які будуть здійснювати контроль за дотриманням Кодексу честі. Також після обговорення проектів Кодексів честі, які в основному стосуються відносин між студентом та представниками адміністрації, було репрезентовано Кодекс честі українського викладача.
Як зазначив заступник голови Палати лідерів Міжрегіонального об’єднання студентських самоврядних організацій “Студентський Європейський Парламент (СЕП)”, Процик Ігор: “Метою реалізації даного проекту є вивчення досвіду впровадження Кодексу Честі у вищих навчальних закладах США, ознайомлення з історією морально-етичних принципів в українському студентському середовищі, проведення інформаційно-освітньої кампанії серед лідерів студентського самоврядування вищих навчальних закладів Тернопільської області задля вироблення шляхів впровадження етичного Кодексу Честі в українських закладах освіти, нових методів взаємодії між студентською громадою та адміністраціями ВНЗ. Але, звичайно ж, враховуючи хронологічні рамки існування та особливостей вищої освіти, державності Сполучених Штатів Америки ми хочемо наблизити наше студентство, нашу молодь до тих демократичних цінностей, які існують у всьому світі саме через створення Кодексів Честі в українських вищих навчальних закладах”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua