МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сьогодні «недобитим» миронівським аптекарям підкидатимуть трамадол?

06/22/2009 | Максим Ісаєнко
В п’ятницю 19 червня 2009 року з Києва до районного центру Миронівка вирушила ціла делегація з метою перевірки деяких аптечних закладів. На місце перевірки делегація прибула двома машинами, в яких разом знаходилися працівник прокуратури Київської області, помічник прокурора Миронівського району Київської області, працівники Київської обласної інспекції з контролю за якістю лікарських засобів, Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС України в Київській області, санепідемстанції…

Перевірка здійснювалася за завданням прокурора Київської області Олександра Гардецького, а підставою стала стаття надрукована в інтернеті стаття, на роздруківці якої головний прокурор Київщини поставив свою візу.

Про це повідомило наше джерело з прокуратури Київської області, яке пояснило, що цей випадок є тривожним симптомом повернення старих часів. Адже делегація їхала з чітким завданням: позбавити деякі аптечні заклади Миронівського району ліцензій, для чого під час перевірки мав бути підкинутий трамадол. Також джерело пояснило, що часи масового підкидання правоохоронними органами неіснуючих компроматів відійшли у минуле, і такі речі практикуються або на дуже високому рівні, коли мова йде про дуже високу ціну питання, або на нижчому рівні щодо дрібних злочинців без високого «даху», коли правоохоронці та всі навколо точно знають про наявність злочинних дій, але не мають доказів чи вміння їх здобути. Випадок же з провінційною Миронівкою, коли на досить високому рівні приймається рішення щодо кількох невеличких і малоприбуткових підприємств є, на думку нашого джерела, сигналом, що старі часи повертаються. Працівник Держінспекції з контролю за якістю лікарських засобів розповів нам, що під час перевірки аптек вивертаються всі шухляди, все виймається із загашників, і створюється величезний безлад, під час якого підкинути кілька таблеток трамадолу чи навіть щось гірше значно легше ніж, наприклад, при обшуку, коли виїмка відбувається послідовно та під пильною увагою як обшукуваних, так і понятих (при перевірці поняті відсутні). Також цей працівник сказав, що за власною ініціативою обласна інспекція ніколи б не поїхала у далеку Миронівку перевіряти аптечний заклад, ліцензію якому була видана менше місяця тому (а саме таким був один з об’єктів перевірки), але знехтувати розпорядженням прокурора не може.

Делегація поїхала з Миронівки ні з чим. Розрахунок її візиту був на те, що наприкінці робочого дня п’ятниці мало хто зверне увагу на бєспрєдєл у далекій провінції щодо якихось аптечних кіосків. І до понеділка в правоохоронців є час на дії по «закріпленню» результатів операції. Однак на момент прибуття делегації до об’єктів перевірки аптеки вже зачинилися…

Тепер, за даними нашого джерела з прокуратури Київщини, тактику буде змінено. Перевірка має прибути до аптек в понеділок до закриття, і підприємці всі вихідні готувалися до неї: озброювалися камерами та підтримкою громадськості.

Звичайно, ми б радісно вітали, аби правоохоронці аж настільки жваво реагували на кожен сигнал про вчинення протизаконних дій, що скеровували б перевірки за фактом публікацій в інтернеті, якби не знали, що той самий прокурор Київщини О. Гардецький, попри його жваву антикорупційну риторику, зовсім не підтверджує свої слова діями навіть у випадках, коли йому пишуть скарги з явними фактами злочинів, та й сам не є чесним та безкомпромісним слугою закону (чого вартий лише той факт, що будинки «відомих людей» так і не знесені, натомість сам облпрокурор безкоштовно обзавівся оформленим на рідного брата величезним будинком). Тому ми провели поки що невеличке (наскільки це можливо у вихідні) «камеральне» (без виїзду на місце подій) розслідування.

Статтю в інтернеті ми розшукали на невідомому досі нам сайті http://netting.strateger.net такого собі проекту «STRATEGiUM». На сайті зазначалося, що це – інтернет-клуб політичних експертів такого собі (теж досі нам невідомого) співтовариства ВЕССНА (абревіатура складена з перших літер слів назви мовою оригіналу – ВосточноЕвропейское Сетевое Сообщество Независимых экспертов и Аналитиков). Це вдалося нам за допомогою пошукової системи Google. Під статтею зазначено, що вона з’явилася на сайті 12 червня 2009 року о 7.07. Зайшовши на першу сторінку сайту http://netting.strateger.net , бачимо безліч різноманітних повідомлень, які нібито з’являються там за допомогою RSS-стрічок з різних сайтів. Однак цієї статті там немає, хоча ми прогорнули усі… чотири (!) сторінки статей цього не дуже жвавого сайту. Перша стаття там з’явилася 25 лютого 2008 року о 18.29, а остання… 5 вересня 2009 року о 22.38. Можна, звичайно, припустити, що там або з календарем стався збій у роках (інформація, яка «випереджає час», містить діаграми рейтингів головних кандидатів у Президенти та головних політичних партій за 2008 рік), або дата й час набираються вручну (що виглядає абсурдним, адже значно простіше зробити це автоматично), і в адміністратора сайту зіскочив палець на одну цифру вправо, але ось яка халепа – дані по рейтингах кандидатів у Президенти (там тих головних чомусь лише три – Тимошенко, Янукович і Ющенко) наведені (згідно з написом у назві діаграми) станом на 21 вересня 2008 року, а по партіях на 19 вересня 2009-го, але останні стовпчики в діаграмах що по кандидатах у Президенти, що по партіях датовані 15 вересня. До того ж в одній з партійних діаграм відсутній БЮТ (зате присутня СПУ, яка відсутня в іншій діаграмі), а рейтинг Блоку Литвина просто зашкалює (скоріш за все його переплутали з БЮТ). Припустити, що календар дає аж такий «кривий» збій – дуже важко, але ще важче припустити, що адміністратора аж так не слухаються пальці.

Знайти потрібну нам статтю на вищевказаному сайті можна лише шляхом натискання кнопок з назвами категорій, які написані дрібним шрифтом. Можна привітати, звичайно, що в прокуратурі Київської області аж так моніторять інтернет, що глибоко досліджуються навіть такі маловідвідувані сайти, але тоді, за логікою речей, більш відвідувані мають моніторитись тим більше, і Олександр Гардецький повинен ініціювати просто зливу перевірок за даними численних інтернет-видань. Однак цього не спостерігається.

Правда, під статею написано, що взята вона зі значно популярнішого сайту – ОРД. Але гарячого лінку не поставлено. Ще вчора пошуковик не видавав цієї статті на ОРД навіть за складним пошуком, коли набираєш точну фразу і просиш шукати виключно на ОРД. Не дає пошук цієї статті й на інших сайтах, які беруть інформацію за допомогою RSS-стрічок. В ручному режимі (гортаючи сторінки ОРД) стаття (вчора) знайшлася, а сьогодні її можна вже знайти через Google, хоча лінк веде на сайт ОРД, який знову таки доводиться гортати, аби потрапити на допис «Мироновка и прокурор».

Все це наводить на думку, що стаття писалося виключно для того, аби ініціювати перевірку певних аптек, що, в принципі, не було б аж таким поганим, якби вона була розміщена у більш придатний для пошуку спосіб, а не «закопана» так, як роблять із замовними матеріалами одноразового використання.

Важко щось сказати щодо достовірності викладених у статті фактів (тут треба проводити спеціальне дослідження), замовність та джинсовість самої статті (чесний прокурор, який не бере хабарів, воює з порушниками закону) очевидна. Вже перша фраза другого абзацу «Не так давно в городе Мироновке Киевской области появился новый прокурор, Леонид Адамович Ящук» спростовується інформацією з офіційного сайту Генеральної прокуратури України. Леонід Ящук вже відбув на посаді прокурора Миронівського району більше половини терміну – 23 червня виповнюється три роки, як він був призначений на це місце.

Головною темою статті є злочинна діяльність якогось місцевого бізнесмена, з яким нібито бореться чесний й непідкупний прокурор. А інформація, яка спонукала прокурора Київщини ініціювати перевірку певних аптечних закладів, проходить кількома рядками – дружина начальника місцевої міліції володіє мережею аптек «Едельвейс», які торгують трамадолом.

З огляду на методи, які, за даними нашого джерела, збираються застосувати для доведення викладених у статті даних (а ми, як прихильники правової держави, тут виступаємо прихильниками Шарапова, а не Жеглова), ми найближчими днями приділимо увагу ситуації у Миронівському районі й наведемо довідки, хто є ху, а поки що можемо поділитися лише зібраною за вихідні інформацією, здобутою на відстані.

В основному це інформація з наших богуславських джерел, де Леонід Ящук пробув прокурором два терміни. Вони заперечили один з головних меседжів статті «Мироновка и прокурор», що Л. Ящук «работал в Богуславе, где прослыл человеком «старой формации», принципиальным и, что самое скандальное – не берущим денег». Наші джерела з Богуслава кажуть, що про принциповість Л. Ящука говорити не варто, і що гроші прокурор таки брав. Та ще й чимало. Зібрав компромат на всіх і вся, змушуючи танцювати під свою дудку, а для підсилення аргументів ініціював перевірки, заводив кримінальні справи, вживав інші заходи прокурорського реагування. Бізнес Богуславщини сильно зрадів, коли нарешті прокурора перевели до Миронівки, де той, за словами богуславців, зіткнувся з певним опором місцевого бізнесу, який до таких методів тиску не звик. Як не звик до опору і прокурор, який не міг навіть припустити, що йому, наприклад, відмовлять у безкоштовній заправці автомобіля, як це було в Богуславі.

Між іншим богуславці згадали, що вслід за прокурором до Миронівки подався і його друг-бізнесмен В’ячеслав Дяченко, який контролював 90% аптечного бізнесу у Богуславському районі. І що в Богуславі Леонід Ящук нещадно давив конкурентів Дяченка з числа фармацевтів.

На жаль, наші миронівські джерела, з якими вдалося зв’язатися у вихідні, ще не надали всіх даних, які ними можуть бути зібрані, але з того, що вони повідомили, випливає, що дружина начальника міліції не володіє й ніколи не володіла мережею аптек «Едельвейс». Колись давно вона працювала в одній з едельвейсівських аптек, набула досвіду та відкрила власний невеличкий бізнес, і на сьогодні, як фізична особа-підприємець, є власником маленької аптеки у селі Маслівка та ще меншого аптечного кіоску в Миронівці (того самого, що відкрився менше місяця тому). Власником же переважної частини аптечних закладів Миронівщини є… вже згадуваний В’ячеслав Дяченко, і саме його аптеки під ініційовану прокурором Київської області перевірку не підпали. А мережі аптек «Едельвейс» на сьогодні вже взагалі не існує. Це сімейне підприємство (його власниками була місцева мешканка та дві її дочки) було знищене прокурором. І нині одна з дочок, колишніх власниць «Едельвейсу», веде фармацевтичний бізнес як фізична особа-підприємець. І її аптеки також потрапили під прокурорську перевірку, хоча у статті, якщо врахувати, що фірма «Едельвейс» вже не провадить діяльність, формально вони нібито не згадувались.

Це поки що все, що ми можемо сказати про несподівану зацікавленість прокурора Київської області дрібними аптечними закладами далекої провінційної Миронівки. Далі буде, оскільки така жвава реакція нас зацікавила теж.

Відповіді

  • 2009.06.22 | Корупція ПРОКУРАТУРИ

    Відділ КА СБУ для Налівайчинка " (ДОПОВІДНА)

    "Наша ряба "за дорученням прокурора Миронивки купила "сожителке "прокурора Гордецького яка родила від ного дитину в центрі Киева за 800 тис уе квартиру ! В Ірпені мер і Прокурор на брата Гордецького купили за 900 тис дол будинок "фото на сайті Народна воля " За це "НАША Ряба " з нйбільшим прибутком в Миронівці платить НАЙМЕНЬШІ ПОДАТКИ !!!!!!!!!!!!!!
  • 2009.06.23 | люди

    Re: Сьогодні «недобитим» миронівським аптекарям підкидатимуть трамадол

    гад прокурор


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".