МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

законопроект №3102 (л) - стосовно громадянства

06/24/2009 | Alex_1
http://podrobnosti.ua/power/2009/06/02/606448.html

Верховная рада приняла законопроект №3102 "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно ответственности за укрывательство факта пребывания в гражданстве другого государства или приобретения такого гражданства)". За соответствующее решение проголосовали 235 депутатов из 438 зарегистрированных в зале.

Согласно законопроекту, гражданин Украины, который находится в гражданстве (подданичестве) другого государства или государств на момент вступления в силу этой нормы, а так же гражданин Украины, который получает гражданство (подданичество) другого государства или государств, обязан в течение тридцати календарных дней в письменном виде проинформировать об этом любой из государственных органов, который принимает участие в решении вопросов гражданства. При неинформировании в течение установленного законом срока любого из государственных органов, граждане Украины несут установленную законом ответственность

Відповіді

 • 2009.06.25 | Angry Orange

  - стосовно громадянства

  Ну вони там і дуріють... :hot:
  Хоча, ... якщо з московського боку, то таки розумно придумано. Анти-українські! Це ж треба не одну сотню тисяч українців, що легально живуть по Америках-Європах і законно приймають громадянство країн проживання, так одним махом поставити поза українським громадянством. Таку масу ділових, активних і у більшості анти-російських виборців залишити поза виборчим процесом.

  Ні, звичайно, ніхто нічого проти "подвійних громадян" тут не зробить, у Америках-Європах. Ніхто "подвійних громадян" тут не ловитиме. Але ж в Україну люди їздять також. А тут вже проблеми з законодавством нікому не потрібні при поверненні додому. Отже, скоро не тількі мешканців України поменшає (а населення знижується невпинно), а й українських громадян по світах також менше буде :sarcastic:.

  З про-московським лобі все ясно. Такий закон потрібен саме їм. А ось цікаво, які ж такі "розумники" з "про-українського" боку таке підтримують? :crazy:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.26 | Alex_1

   Re: - стосовно громадянства

   Так-ви праві. То що ж мені тепер-писати листа до українського посла?
  • 2009.06.26 | omela

   +100. Дурний закон і шкідливий.

   Його остаточно прийнято чи в першому читанні? Президент має заветувати це дике неподобство.

   P.S. Взагалі вважаю, що треба дозволити мати інші громадянства. Це єдина модлива цивілізована практика в сучасному глоблізованому світі.

   Або продовжувати нинішню (так простіше): для України - тільки громадяни України, а інші громадянства не цікавлять.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.26 | Kohoutek

    Вполне разумный закон.

    А Южной Осетии в Крыму вам не хочется?

    Закон этот - лишь уточнение тех положений, которые УЖЕ содержатся в нашем законодательстве. Ничего нового по сути он не добавляет, лишь прописывает механизм осуществления контроля за недопущением второго гражданства у граждан Украины. Уже согласно действующему закону, добровольное и намеренное получение второго гражданства влечёт за собой потерю гражданства Украины. Намеренным считается получение документов на второе гражданство, даже если оно обретается автоматически (например, в случае заключения брака с иностранцем). Если же гражданин Украины получил второе гражданство автоматически, но не получал документы, подтверждающие его, то это не является основанием к утрате украинского гражданства.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.26 | omela

     Дурний. Проти Росії не допоможе, проти власних громадян - так.

     Kohoutek пише:
     > А Южной Осетии в Крыму вам не хочется?
     >
     > Закон этот - лишь уточнение тех положений, которые УЖЕ содержатся в нашем законодательстве. Ничего нового по сути он не добавляет, лишь прописывает механизм осуществления контроля за недопущением второго гражданства у граждан Украины. Уже согласно действующему закону, добровольное и намеренное получение второго гражданства влечёт за собой потерю гражданства Украины. Намеренным считается получение документов на второе гражданство, даже если оно обретается автоматически (например, в случае заключения брака с иностранцем). Если же гражданин Украины получил второе гражданство автоматически, но не получал документы, подтверждающие его, то это не является основанием к утрате украинского гражданства.


     Прошу міркувати не теоретично, а практично.

     Замість вдосконовалювати закони до нормального цивілізованого стану, проблему додатково поглиблюють і тим самим заганяють громадян в глухий кут.

     А стосовно Криму - Півд. Осетії, то Росія використає й інший привід, крім того, що цей шлях навряд чи буде ефективним, спираючись знову ж на практику: Україна не здатна протидіяти Росії ефективно.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.06.26 | Odesa

      Re: Дурний. Проти Росії не допоможе, проти власних громадян - так.

      Чи можуть панове супротивники прийняття цього закону ясно викласти хоч якісь аргументи? Сенс закону мені абсолютно зрозумілий: це - профілактика розгортання агресії РФ проти України за абхазько-південноосетинським сценарієм. Цілком своєчасна профілактика з огляду на настирливі спроби РФ видавати російські пашпорти всім бажаючим в Україні, зокрема - в Криму. Кому це може зашкодити - не розумію.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.26 | omela

       п. Angry Orange менш-більш написав. Sapienti sat.

       а проти Росії ця метода - все одно що з шаблею проти танка.
      • 2009.06.27 | Sych

       Це не профілактика проти Росії, а спонукання до конфлікту.

       Бо якщо дійсно почнуть тиснути щоб вибрали одне громадянство, вгадайте з трьох разів яке громадянство оберуть 80% Севaстополя?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.06.27 | karpo

        І прекрасно, бо на найближчих виборах

        після цього в Севастополі встановиться абсолютно проукраїнська влада і ми забудемо про проблеми з цим містом.

        Sych пише:
        > Бо якщо дійсно почнуть тиснути щоб вибрали одне громадянство, вгадайте з трьох разів яке громадянство оберуть 80% Севaстополя?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.27 | Sych

         А до виборів діло дійде? Думаю не встигне.

         До речі, нема ніякої гарантії що 20% з укр. громадянством проголосують за проукраїнську владу. Я вже мовчу про вереск щодо "ущємлєнія прав" більшості.

         Філософське: Ви десь в Україні бачили проукраїнську владу?
       • 2009.06.27 | selu

        Українське оберуть. Бо нема дурних.

        яке громадянство оберуть 80% Севaстополя
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.28 | Alex_1

         Re: Українське оберуть. Бо нема дурних.

         А хто їм заважатиме, після отримання російського громадянства - залишити українське? Так, в законі сказано що людина має повідомити органи влади про отримання іншого громадянства у 30 денний термін - але ж це Україна, навіть не зовсім Україна - Крим, то як перевірити, що людина отримала російський паспорт, якщо вона не повидомила ці кляті органи?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.06.28 | karpo

          Оце вже інше питання.

          Бо всі хто не повідомив - порушили закон, і при з'ясуванні цього факту будуть покарані.

          Alex_1 пише:
          > А хто їм заважатиме, після отримання російського громадянства - залишити українське? Так, в законі сказано що людина має повідомити органи влади про отримання іншого громадянства у 30 денний термін - але ж це Україна, навіть не зовсім Україна - Крим, то як перевірити, що людина отримала російський паспорт, якщо вона не повидомила ці кляті органи?
    • 2009.06.27 | Alex_1

     Re: Вполне разумный закон.

     Треба доповнити - громадяни України, що добровільно набувають громадянства РФ, мають залишити теріторію України на протязі 48 годин.
 • 2009.06.27 | Хвізик

  Верховна Зрада - місце зібрання ворогів українського народу

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.27 | Odesa

   Сапієнті не сат!

   Не знаю, на кого розраховані наведені вище натяки, якщо їх не зрозуміла людина з феноменальною ерудицією і IQ під 200. Може, Ви їх і самі не розумієте? Прошу навести реальні аргументи.
   Якщо жителі Севастополя захочуть бути громадянами РФ, то хай будуть, але тоді вони не зможуть ані брати участь у виборах, ні легально працювати в Україні. Додам: тоді вони будуть в полі зору української влади, поіменно. Впевнений, що таких ідіотів набереться зовсім небагато, як то кажуть, "в межах статистичної похибки". І далі, всеодно, - просте питання: ну і що, в чому проблема?
   Якщо Ви просто хочете висловити своє роздратування нинішнім складом ВР, то так і скажіть. Мені він подобається не більше, ніж Вам. Але до чого тут очевидно корисний закон?
   Був і лишаюся категоричним противником подвійного громадянства як єдиного коректного і ефективного підходу до неперетворення України на прохідний двір і, врешті решт, колонію.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.06.27 | Alex_1

    Re: Сапієнті не сат!

    Вони не тільки не зможуть брати участь у виборах - а мають залишити теріторію України на протязі 48 годин
   • 2009.06.27 | Хвізик

    Ви надзвичайно наївна людинаCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua