МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Підпишіться проти нищення Андріївського узвозу

06/26/2009 | Майдан-ІНФОРМ
20 травня 2009 з метою привернути увагу всіх, кому не байдуже, в якому жахливому стані знаходиться найвідоміша столична вулиця, розпочалася безстрокова акція "Андріївський узвіз. За півкроку до знищення."

В акції вже взяли участь відомі і не дуже кияни та всі ті, для кого Андріївський узвіз - не просто напіврозбита машинами бруківка з обдертою Андріївською церквою, а перлина і серце Києва.

Тільки під час “Дня Києва-2009” було зібрано понад 1600 підписів на підтримку нижчевикладених вимог, реалізація яких дозволить зупинити варварське знищення історичного надбання, що належить не тільки Україні, а й всьому цивілізованому світу.

Серед тих, хто віддав свій голос на підтримку цих вимог були не лише кияни, а й мешканці Білої Церкви, Боярки, Василькова, Вінниці, Донецька, Дніпродзержинська, Дніпропетровська, Ірпеня, Калуша, Кременчука, Луганська, Львова, Москви, Нікополя, Полтави, Санкт-Петербурга, Світловодська, Севастополя, Сум, Тернополя, Харкова, Черкас, Чернігова, Хантінгтона (США).

Серед тих хто, підтримав акцію - Галина Вдовиченко, Ірина Горшкова, Лариса Денисенко, Ігор Завадський, Андрій Кокотюха, Андрій Курков, Євген Курман, Олександр Полянкер, Олена Придувалова, Ада Роговцева, Ірен Роздобудько, Олег Скрипка, Катерина Степанкова, Сергій Фоменко, Наталка та Олександр Шевченки, Ігор Щербаков та інші відомі українські митці.

Учасники акції у своєму зверненні до Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради і Київського міського голови висунули такі вимоги:

1. Поновити дію Указу Президента України № 208/2007 від 15 березня 2007 року щодо захисту історичного центру Києва та заборони його варварської забудови та знищення.

2. Створити культурно-меморіальну зону “Андріївський узвіз - пам’ятка світового значення”, яка об’єднає верхню та нижню частини м. Києва.

3. Всі проектні та реставраційні роботи, що стосуються культурно-меморіальної зони “Андріївський узвіз - пам’ятка світового значення”, повинні виконуватись виключно на відкритих конкурсних засадах.

4. Терміново припинити відведення, продаж та приватизацію земель та об’єктів культурно-меморіальної зони “Андріївський узвіз - пам’ятка світового значення”.

5. Заборонити нове будівництво на території Андріївського узвозу та на територіях, що до нього відносяться.

6. Заборонити рух автомобільного транспорту Андріївським узвозом.


Учасники акції сподіваються, що будуть використані всі наявні можливості для збереження історичних святинь Києва та суттєво змінена ситуація на краще, щоб киянам не потрібно було вдаватися до більш радикальних методів, захищаючи рідне місто від сучасних варварів-забудовників.

Щоб долучити свій підпис до звернення, перейдіть на сторінку зверення за цим лінком http://www2.maidan.org.ua/n/petit/1244905901 та натисніть кнопку «Підписатися»

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua