МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Наша Україна" закликала скасувати недоторканність

06/28/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Наша Україна" закликала парламентські фракції у ВР скасувати недоторканність. "Усі політичні сили із подій на Кіровоградщині мають винести для себе серйозний урок. Слід зробити все, щоб унеможливити подібні трагедії у майбутньому", - йдеться, зокрема, у відповідному зверненні з'їзду партії. Пропонуємо Вашій увазі повний текст документа.


ЗВЕРНЕННЯ
VII З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАША УКРАЇНА»
ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ ФРАКЦІЙ БЛОКУ ЛИТВИНА, БЛОКУ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО, КОМУНІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ ТА ПАРТІЇ РЕГІОНІВ У ПАРЛАМЕНТІ УКРАЇНИ

Шановні народні депутати!
Днями вся країна стала свідком страшної трагедії – нахабного і жорстокого вбивства мешканця Голованівського району Кіровоградської області Валерія Олійника. За існуючою інформацією, цей 55-річний чоловік загинув внаслідок дев’яти вогнепальних поранень, побиття, ампутації правої ноги, можливо, пошкодження хребта або перелому шийних хребців. Важко навіть уявити, яких нелюдських катувань зазнав цей чоловік.

Валерій йшов по полю і нікому не чинив зла. Його наздогнали, примусили тікати та оборонятися, потім в нього стріляли, як у загнаного звіра. Закованого у кайдани, Валерія Олійника привезли до лікарні, де він помер в муках.

У скоєнні цього страшного злочину підозрюється народний депутат від фракції Блоку Юлії Тимошенко Віктор Лозінський, прокурор Голованівського району Євген Горбенко та начальник райвідділу міліції Михайло Ковальський. Але на жаль, країна і досі не знає всієї правди щодо цього жорстокого вбивства.

За скоєний злочин Кримінальний кодекс України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років, або довічного ув’язнення. Але підозрюваних у скоєнні злочину сьогодні не можна навіть затримати. Причина тому – недоторканність Лозінського як народного депутата, Горбенка як прокурора та Ковальського як міліціонера. Ці люди прикриваються повноваженнями та посвідченнями, які їм довірило суспільство. На жаль, затримати народного депутата, не зважаючи на тяжкість злочину, який він скоїв, не дозволяє зробити і нинішня Конституція.

Президент Віктор Ющенко та Партія «Наша Україна» неодноразово закликали депутатів Верховної Ради скасувати депутатську недоторканність. Це записано у коаліційних угодах, під якими поставили підписи депутати Блоку Юлії Тимошенко, Блоку Литвина та Народного Союзу «Наша Україна». Але наші колеги досі не бажали виносити це питання на розгляд парламенту.

Переконані, що усі політичні сили із подій на Кіровоградщині мають винести для себе серйозний урок. Людське життя не повернути, але відповідальні політичні сили повинні зробити все, щоб унеможливити подібні трагедії в майбутньому.

Ми закликаємо Юлію Тимошенко, її фракцію у парламенті ініціювати дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата від фракції БЮТ Віктора Лозінського. Сьогодні ваше гасло «Справедливість є, за неї варто боротись», як ніколи, актуальне. Тож доведіть суспільству свої наміри боротися за правду. Також закликаємо Вас виконати дану людям обіцянку і скасувати депутатську недоторканність – усі громадяни, і депутати в тому числі, мають відповідати за скоєні злочини.

Закликаємо фракції Блоку Литвина, Комуністичної партії та Партії регіонів – підтримайте скасування недоторканності народних обранців.

Ми звертаємось до людей – якщо Ви знаєте про злочини депутатів, які так і не були покарані – повідомте про це місцеві осередки нашої партії або сайту партії www.razom.org.ua.

Закликаємо працівників правоохоронних структур – не закривайте очі на страшні злочини, які скоюють представники влади. Захищайте права громадян, а ми захистимо вас та ваші родини!

Звертаємось до суддів – будьте справедливі! Чому селянина, який вкрав центнер зерна, засуджуєте до п’яти років ув’язнення, а злочинці з грошима відбуваються умовним покаранням!

НЕ ДЛЯ ТОГО ЛЮДИ ОБИРАЮТЬ ДЕПУТАТІВ, ЩОБ ПОТІМ ПРОЩАТИ ЇМ ВБИВСТВА. МИ НАВЧИМО ВЛАДУ ВІДПОВІДАТИ ЗА СВОЇ ВЧИНКИ!

http://www.razom.org.ua/news/1446/

sean

Відповіді

 • 2009.06.28 | kotygoroshko

  свєжо пітаніє, да сєрєтся с трудом (с)

  Тюля обіцяла перед попередніми виборами до ВР скасувати депутатську недоторканність

  НУНС підгавкував


  ПР проголосувала проти скасування повним складом, НУНС і БЮТ частково проти, для скасування недоторканності не вистачило менше 10 голосів
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.28 | Адвокат ...

   Re: свєжо пітаніє, да сєрєтся с трудом (с)

 • 2009.06.28 | shu

  Злочинці та хабарники у нас лише серед депутатів?

  Цікаво дізнатися чим ця недоторканість заважає розслідувати справи не депутатів. Хіба міністри у нас чимось кращі за депутатів? Чиновники усіх рівнів?

  Хіба хтось покаран останнім часом? Навіть тих кого за руку на мілйонних хабарях ловили і по телевізору показували і тих відпускають. До чого тут недоторканість?
  Кращє б вимагали реформи судової системи та системи правопорядку.

  Нажаль популізм у наших топових партій - це їх головна рушійна сила.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.06.28 | Адвокат ...

   Re: Злочинці та хабарники у нас лише серед депутатів?

 • 2009.06.28 | karpo

  Недоторканість депутатам потрібна

  на мою думку. Тут потрібен прозорий механізм притягнення до відповідальності і потрійне покарання у випадку доведення вини посадовця або депутата.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua