МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СБУ має оприлюднити інформацію про загони ОУН УПА в Криму

07/07/2009 | krslovo
«Кримські органи Служби безпеки України мають негайно оприлюднити секретні матеріали, пов'язані з боротьбою ОУН-УПА в Криму», - заявив голова Кримської організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН. За його словами, «кримчани мають отримали доступ до справжньої, а не сфальсифікованої спецслужбами СРСР, історії боротьби України з німецькими окупантами». Він назвав «істерією» реакцію українофобських організацій півострова з приводу недавнього видання книги Володимира ЧОРНОМОРА «Повстанський Крим», яка розказує про діяльність ОУН-УПА на півострові під час Другої світової війни.
За словами ФОМУШКІНА, «кримські підрозділи УПА входили до складу антифашистських сил півострова, доклавши великих зусиль для перемоги над нацизмом». «Загони УПА діяли в Сімферополі, Євпаторії, Джанкої, Ялті, Українці, Петрівці, в Севастополі, інших містах Криму», - пояснює ФОМУШКІН.
Він повідомив, що «ОУН створило широку сітку підпілля на півострові, де діяло більше 10 озброєних груп УПА». Однак, «німецька розвідка, Гестапо та СД розстріляли сотні повстанців, знищивши провідників кримських націоналістів Івана ОСАДЧУКА та Степана ТЕСЛЮ», прокоментував ситуацію ФОМУШКІН. За його словами, «кримське ОУН-УПА активно співпрацювало з підпільними організаціями кримських росіян «Молода Росія», кримськотатарських націоналістів «Мілі-Фірка», а також червоними та татарськими партизанами, передаючи їм відбитих у німців військовополонених».
«Керівника Кримського УПА Володимира ШАРАФАНА після звільнення Криму Червоною Армією було арештовано й за вироком трибуналу НКВС 13 лютого 1945 року страчено, - розказує ФОМУШКІН. - Єдине, що йому інкримінували, - бажання залучити татарських націоналістів до боротьби з радянською владою і взяти в свої руки партизанський рух». За його словами, «рідна донька ШАРАФАНА - Людмила БЕЗКРОВНА - дізналася про ключові моменти біографії батька на початку цього століття, - коли отримала змогу погортати секретні матеріали кримського главку СБУ». «Антиукраїнські сили хапаються за штучні радянські міфи про українських націоналістів - посібників окупантів, оскільки бояться поглянути правді в очі», - підсумував ФОМУШКІН.

Відповіді

 • 2009.07.07 | GreyWraith

  Нацисти розстрілювали українських повстанців...

  ... а тепер різні русофіли виступають проти визнання УПА. За фактами виходить, що тепершіні кримські і русофіли є спадкоємцями Гітлера. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.08 | Сахаров

   Re: Нацисти розстрілювали українських повстанців...

   GreyWraith пише:
   > ... а тепер різні русофіли виступають проти визнання УПА. За фактами виходить, що тепершіні кримські і русофіли є спадкоємцями Гітлера. :)

   Не так. кримські русофіли є послідовниками Путіна. А вже той інспірує антиукраїнську істерію і насаджує у Росії модернізований фашизм.
 • 2009.07.08 | АБВГ

  Тут прочитав, що чверть німецької поліції були чекісти і кому-

  ністи, заслані "в тил" з завданням проникнути в німецькі структури.
  Таким чином все стає на свої місця - чекісти і комуністи продовжували при німцях звичну роботу по знищенню українського і крисько-татарського народів, наближаючи світову побєду російського імперіалізму над німецьким.

  http://ricolor.org/journal/wr/hi/pd/

  Входят строем пионеры: кто с моделью из фанеры,
  Кто с написанным вручную содержательным доносом,
  С того света, как химеры, палачи-пенсионеры
  Одобрительно кивают им, задорным и курносым...
  Что попишешь — молодежь,
  Не задушишь, не убьешь.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua