МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

американці не хочуть продавати Опель росіянам (/)

08/29/2009 | Хвізик
невже американці порозумнішали?

************

http://echo.msk.ru/blog/radzihovski/616252-echo/
Леонид Радзиховский, публицист : Тяжелая история
29.08.2009 | 21:22

Последняя новость: «Дженерал моторс» готова продать свое немецкое подразделение «Опель» - при условии, что среди покупателей не будет российских компаний Сбербанк и ГАЗ.

Поскольку «Опель» компания немецкая, то продажа – видимо, по законам Германии (?) – должна быть согласована с немецким правительством.

Фрау Меркель пообещала Медведеву, что она поддержит именно РОССИЙСКОЕ участие в продаже «Опеля». Так что между американцами и немцами возник конфликт по поводу России.

Здесь необходимо уточнение.

«Дженерал моторс» сегодня – компания ГОСУДАРСТВЕННАЯ, 60% ее акций принадлежат правительству Соединенных Штатов.

Итак: правительство США не желает продавать компанию «Опель» Российской Федерации (хотя, даже если покупка состоится, КОНТРОЛЬНЫЙ ПАКЕТ все равно не будет принадлежать России).

Мотивировку свою, как я понял, США не скрывают: они не желают, чтобы Россия получала доступ к высоким технологиям – хотя бы тем, какими располагает «Опель». Разумеется, речь идет не о том, что есть «внутри автомобиля», а о ТЕХНОЛОГИЯХ ПРОИЗВОДСТВА.

При этом, «Опель» - фирма отнюдь не военная.

Вот такая история.

Скажу честно: позиция американцев меня эмоционально ВОЗМУЩАЕТ.

Возмущает как возмущала бы надпись на ресторане «Евреям (или русским, или американцам, или зулусам) вход ВОСПРЕЩЕН».

Меня возмущает эта ГРУБАЯ ДИСКРИМИНАЦИЯ.

Меня возмущает то, что Россию пытаются – и вполне успешно! – держать «при трубе», и не пускать к высоким технологиям, да и вообще – не пускать в Большой Западный Бизнес. Таких историй много – вспомним, как не пускали Северсталь к контролю над крупными европейскими металлургическими компаниями. Причем, в каждом отдельном случае, делается это, наверное, по разным соображениям, но плюньте в глаза тому, кто скажет, что это «только бизнес, ничего политического».

Черта с два «ничего политического» ! Бизнес само собой, но когда речь идет о Большом бизнесе, когда в сделки вмешивается правительство, то политика, конечно же тут есть.

Конечно, далеко не ВСЕ наши проблемы в области высоких технологий определяются именно этим – саботажем со стороны западных правительств (или связанного с ними бизнеса).

Однако, этот момент НЕСОМНЕННО имеет большое значение.

Но ахать и материться на «русофобов» (или уж без кавычек?) – удел слабых. Во всяком случае, бранью делу не поможешь.

А чем поможешь?

Очевидно, тут есть две стратегии.

Ах, так? Хорошо ! Мы будем со своей стороны МСТИТЬ - вести с вами ПОЛИТИЧЕСКУЮ БОРЬБУ по всему периметру, всеми доступными нам средствами, поддерживать всех, кто «против» вас, господа, будь то Иран, КНДР, или Ливия.

Что ж – душу так отвести можно.

А что еще?

Как вырваться из «технологического капкана» в который нас загоняют? Пытаться продать какие-то политические уступки – в обмен на экономические уступки? Типа «мы поддержим резолюцию против Ирана в ООН – а вы согласитесь продать нам «Опель»?

Теоретически такой размен возможен. Но практически – не получается.

Не получается конвертировать свое политическое влияние в экономические соглашения. Наоборот – чем жестче конфронтация – тем тверже экономическое противостояние. (Ценные идеи «воровать технологии» не обсуждаю – можно украсть «секрет Бомбы» или покупать паленые диски. Построить экономику на «воровстве» - такой номер еще ни у кого не получался).

Но если не выходит катаньем, то может попробовать мытьем?

В самом деле: если не считать, что вы, господа, испытываете физиологическую, этакую «расовую ненависть» к русским и России, то, значит, нормальные отношения ВОЗМОЖНЫ. Для этого надо, чтобы в России не видели противостоящую политическую силу, а видели союзника – хотя бы в главном.

Возможно ли это?

Здесь есть ответ – чем больше мы им уступаем (1990-е годы, козыревская дипломатия) тем больше они на голову садятся. По-моему это далеко не так: не слишком долго продолжалась «козыревщина»; с Россией тогда вообще было трудно иметь дело; и все-таки нам довольно сильно помогали (например, кредитами, займами) и т.д. Но не буду залезать в дебри недавней истории.

Вопрос не в этом.

Никакого ТРЕТЬЕГО пути между конфронтацией и сотрудничеством – нет.

Конфронтация дает психологическое облегчение нашему обществу («ну мы им дали!»), но она консервирует наше отставание, фиксирует нашу позицию «ненавидим – считаем врагами – продаем сырье – еще гуще ненавидим». Тупик. Запугать никого не получится, перехитрить – тем более. (О том, в какой бред и маразм превращается «американофобия» во ВНУТРЕННЕЙ ПОЛИТИКЕ и идеологии я в данном случае молчу – слишком много об этом уже написал).

Но если конфронтация гарантирует погружение в нефтегазовое болото все глубже; если «сами одни» выбраться мы не можем (как и НИКТО не сможет в XXI веке); то тогда остается один вариант – несмотря ни на что искать варианты СОЮЗНИЧЕСТВА. Как минимум – сотрудничества.

Не самое легкое дело. Часто – очень даже ПРОТИВНОЕ. Но если думать не о том, как «показать пиндосам», не о своих понтах, а – для разнообразия - об интересах страны, то какая альтернатива? Отставать все больше, задирая свои кукиши все выше?..

Леонид РАДЗИХОВСКИЙ

Відповіді

  • 2009.08.29 | Пан Коцький

    Шкода, що п. Радзіховського дещо инше не "возмущяєт"...

    Хвізик пише:
    > ...
    > Скажу честно: позиция американцев меня эмоционально ВОЗМУЩАЕТ.
    >
    > Возмущает как возмущала бы надпись на ресторане «Евреям (или русским, или американцам, или зулусам) вход ВОСПРЕЩЕН».
    >
    > Меня возмущает эта ГРУБАЯ ДИСКРИМИНАЦИЯ.
    Шкода, що навіть такі [відносно проґресивні] як п. Радзіховський бачать напис «каґебістам (=російському урядові) зась», а читають його як «русским вход ВОСПРЕЩЕН». Коли рак свисне й риба писне, а каґебісти почнуть грати по правилах (принаймні перестануть використовувати бізнес як знаряддя своєї зовнішньої політики), тоді можливо ставлення й зміниться. А так вибачайте, tough shit, "не нєт і суда нєт"...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.29 | Мартинюк

      Приєднуюся до Вас - тут справа не в технологіях

      А в примітивному вивозу і відмиванню капіталів , реально вкрадених з економіки Росії. Допускати такого кримінального монстра у свій город вельми небезпечно як для Європи так і для Америки.

      А колишня НДРівська (східнонімецька) комсомолка Меркель, схоже страждає від шантажу її комсомольськитм минулим . Меркель була висопоставленим функціонером (FDJ-Freie Deitshe Jugend) і в Путіна схоже є якісь документи, фотки та відео з цього бурхливого періоду життя тоді ще панянки Меркель.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.30 | Адвокат ...

        Що сь мі підказує, що колишніх касомолок не буває.

        Як і бувших ґебняків...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.30 | GreyWraith

          Так само, як і колишніх зрадників, повій і гомосексуалістів...

          "Моряк один раз - моряк на всю жизнь". :)
      • 2009.08.30 | yes

        Re: І в технологіях також. Кому ці технології у руки+

        потрапляють теж важливо. Коли йдеться про прибуток, то вони будь-кому продадуть і диктатору-канібалу. Я би не ідеалізував США там, де йдеться про вигоду.

        Проблеми США створюють конкуренти на ринках збуту, а не диктаторські режими. (тому і мусолять вони з цим опелем у Німеччині) Звичайно, якщо диктаторські режими, ще й закривають доступ на свій ринок збуту, ну то взагалі негідники, і їх потрібно усувати.

        Доки доступ на російський ринок контролюється кремлівським режимом, а усунути його не получається, то не бачити Росії нічого нового крім своєї газової труби.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.30 | Хвізик

          Re: І в технологіях також. Кому ці технології у руки+

          yes пише:
          > потрапляють теж важливо. Коли йдеться про прибуток, то вони будь-кому продадуть і диктатору-канібалу. Я би не ідеалізував США там, де йдеться про вигоду.
          Вигода в даному випадку ні до чого, бо Росія Штатам не конкурент, навіть, якщо москалі отриамюь всі секрети американського автопрому, Жигулі від того кращими не стануть
    • 2009.08.30 | Хвізик

      стає зрозумілим, навіщо Гапром тримає таке "демократичне" Ехо Мо

      Москви з його "демократичними" педерачами
      Коли ніщо інше не помагає - до пропаганди підключиться Ехо, чи вже підключилось: "Караул, наших бьют!"
  • 2009.08.30 | GreyWraith

    Re: американці не хочуть продавати Опель росіянам (/)

    Хвізик пише:
    Последняя новость: «Дженерал моторс» готова продать свое немецкое подразделение «Опель» - при условии, что среди покупателей не будет российских компаний Сбербанк и ГАЗ.
    Самі ж росіяни кажуть "хозяин - барин", так що нема чого обурюватися.

    Та й цікаво: Росія стільки часу гадила і робила різну підлість тим же США (та й он послухати тих же русофільчиків - кожен із них заодно США люто ненавидить. Я у таку масовість генетичних вивихів не вірю, а от у масовану державну пропаганду - вірю. :)) - і чому вона не дивується, що її старанні "аукання" отримали такий "отклік"? ;)

    Фрау Меркель пообещала Медведеву, что она поддержит именно РОССИЙСКОЕ участие в продаже «Опеля».
    А з якого це переляку росіяни вирішили, що Меркель - це базарна продавщиця? ;) Вона ж сама обіцяла, що лише підтримає, а не продасть. Підтримала - "нє шмагла". До побачення.

    BTW ще в 1929 році сини Адама Опеля продали свою мануфактуру "ДжіЕм", а не уряду Німеччини. І я не чув, щоб уряд Німеччини викуповував "Опель". А от попередник пані Меркель на прізвище Гітлер раз "Опель" конфісковував, і я не чув, що німеччина розрахувалася із "ДжіЕм" за це свавілля...

    Мотивировку свою, как я понял, США не скрывают: они не желают, чтобы Россия получала доступ к высоким технологиям – хотя бы тем, какими располагает «Опель». Разумеется, речь идет не о том, что есть «внутри автомобиля», а о ТЕХНОЛОГИЯХ ПРОИЗВОДСТВА.
    Росія стільки часу розказувала, що США їй ворог, що США повірили і врешті-решт вирішили свого ворога зі світу звести, і вже навіть дедлайн призначили. :)

    Возмущает как возмущала бы надпись на ресторане «Евреям (или русским, или американцам, или зулусам) вход ВОСПРЕЩЕН».
    А напис "Естонцям вхід заборонено" пана Радзіховського не обурює? :lol:

    Меня возмущает то, что Россию пытаются – и вполне успешно! – держать «при трубе», и не пускать к высоким технологиям, да и вообще – не пускать в Большой Западный Бизнес.
    Так у чому проблема? Росіяни так голосно верещать про свій особливий шлях і про те, що вони є супердержавою, і саме тому мають керуватися своїми околицями, зокрема Україною і Грузією, - так хай візьмуть і не клянчать ті самі технології, а винайдуть самі свої - із блекджеком і шльондрами. :lol: Ніякий Захід цьому не заважає... Та й не так давно росіяни пихато заявляли, що у них самих є Великий Бізнес, зокрема "Газпром" скоро стане найбільшою за кпаіталізацією компанією світу, а західний бізнес от-от здохне. :) Так в чому справа?

    А от якщо без західного бізнесу вони ні туди і не сюди, то нема чого хамити великим дядькам і вказувати, що вони мають робити, а що ні. Зокрема, де розміщувати і де не розміщувати ПРО, чи кого приймати у склад НАТО, а кого ні. :)

    Ах, так? Хорошо ! Мы будем со своей стороны МСТИТЬ - вести с вами ПОЛИТИЧЕСКУЮ БОРЬБУ по всему периметру, всеми доступными нам средствами, поддерживать всех, кто «против» вас, господа, будь то Иран, КНДР, или Ливия.
    Лівія вже помирилася із Заходом, в Іраку справи поступово налагоджуються, а проти КНДР вони самі розгорта.ть зентіні комплекси... :)

    Как вырваться из «технологического капкана» в который нас загоняют? Пытаться продать какие-то политические уступки – в обмен на экономические уступки? Типа «мы поддержим резолюцию против Ирана в ООН – а вы согласитесь продать нам «Опель»?
    Вам, росіянам, вже черговий раз вказали на місце, - пора б стати понятлівими. Зокрема, що "Опель" і тому подібні речі будуть мінятися не на чергові пустопорожні резолюції по Ірану, а на вступ України і Грузії в НАТО, разом із негайним виведенням російських військ із Севастополя і окупованих частин Грузії. :) І причитання російського МЗС на якесь там незаодоволене місцеве населення нікому цікаві не будуть, - це вже російські проблеми...

    Теоретически такой размен возможен. Но практически – не получается.
    Рядзіховський - дядько розумний. Думаю, мав би здогадатися, чому. :)

    Не получается конвертировать свое политическое влияние в экономические соглашения. Наоборот – чем жестче конфронтация – тем тверже экономическое противостояние.
    І чому це російське керівництво вирішило, що лідери Заходу - дурні і мазохісти? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.30 | Адвокат ...

      Напоставили Ви питань,-- "що мама мая дараґая!"

      GreyWraith пише:
      > Хвізик пише:
      > Последняя новость: «Дженерал моторс» готова продать свое немецкое подразделение «Опель» - при условии, что среди покупателей не будет российских компаний Сбербанк и ГАЗ.
      > Самі ж росіяни кажуть "хозяин - барин", так що нема чого обурюватися.
      >
      > Та й цікаво: Росія стільки часу гадила і робила різну підлість тим же США (та й он послухати тих же русофільчиків - кожен із них заодно США люто ненавидить. Я у таку масовість генетичних вивихів не вірю, а от у масовану державну пропаганду - вірю. :)) - і чому вона не дивується, що її старанні "аукання" отримали такий "отклік"? ;)
      >
      > Фрау Меркель пообещала Медведеву, что она поддержит именно РОССИЙСКОЕ участие в продаже «Опеля».
      > А з якого це переляку росіяни вирішили, що Меркель - це базарна продавщиця? ;) Вона ж сама обіцяла, що лише підтримає, а не продасть. Підтримала - "нє шмагла". До побачення.

      Касамолка,-- подавальщиця. За визначенням. ;)


      > BTW ще в 1929 році сини Адама Опеля продали свою мануфактуру "ДжіЕм", а не уряду Німеччини. І я не чув, щоб уряд Німеччини викуповував "Опель". А от попередник пані Меркель на прізвище Гітлер раз "Опель" конфісковував, і я не чув, що німеччина розрахувалася із "ДжіЕм" за це свавілля...

      Нє барскоє ето дєло!..


      > Мотивировку свою, как я понял, США не скрывают: они не желают, чтобы Россия получала доступ к высоким технологиям – хотя бы тем, какими располагает «Опель». Разумеется, речь идет не о том, что есть «внутри автомобиля», а о ТЕХНОЛОГИЯХ ПРОИЗВОДСТВА.
      > Росія стільки часу розказувала, що США їй ворог, що США повірили і врешті-решт вирішили свого ворога зі світу звести, і вже навіть дедлайн призначили. :)
      >
      > Возмущает как возмущала бы надпись на ресторане «Евреям (или русским, или американцам, или зулусам) вход ВОСПРЕЩЕН».
      > А напис "Естонцям вхід заборонено" пана Радзіховського не обурює? :lol:


      Ні звичайно. Згадайте Ваш же ж пасаж про руSSохвільчікоФФ. ;)


      > Меня возмущает то, что Россию пытаются – и вполне успешно! – держать «при трубе», и не пускать к высоким технологиям, да и вообще – не пускать в Большой Западный Бизнес.
      > Так у чому проблема? Росіяни так голосно верещать про свій особливий шлях і про те, що вони є супердержавою, і саме тому мають керуватися своїми околицями, зокрема Україною і Грузією, - так хай візьмуть і не клянчать ті самі технології, а винайдуть самі свої - із блекджеком і шльондрами. :lol: Ніякий Захід цьому не заважає... Та й не так давно росіяни пихато заявляли, що у них самих є Великий Бізнес, зокрема "Газпром" скоро стане найбільшою за кпаіталізацією компанією світу, а західний бізнес от-от здохне. :) Так в чому справа?

      Ві нічєво ніпанімаєтє! Триндіти,-- то одне, а "жить хочєцца,-- круто!". А работать,-- ніхочєцца!!!


      > А от якщо без західного бізнесу вони ні туди і не сюди, то нема чого хамити великим дядькам і вказувати, що вони мають робити, а що ні. Зокрема, де розміщувати і де не розміщувати ПРО, чи кого приймати у склад НАТО, а кого ні. :)

      Вапрс, канєшна, рітаріц`кій...


      > Ах, так? Хорошо ! Мы будем со своей стороны МСТИТЬ - вести с вами ПОЛИТИЧЕСКУЮ БОРЬБУ по всему периметру, всеми доступными нам средствами, поддерживать всех, кто «против» вас, господа, будь то Иран, КНДР, или Ливия.
      > Лівія вже помирилася із Заходом, в Іраку справи поступово налагоджуються, а проти КНДР вони самі розгорта.ть зентіні комплекси... :)

      Для мацькальви,-- "і вся-то наша жизьнь єсть борбба!". Панімать нада! ;)


      > Как вырваться из «технологического капкана» в который нас загоняют? Пытаться продать какие-то политические уступки – в обмен на экономические уступки? Типа «мы поддержим резолюцию против Ирана в ООН – а вы согласитесь продать нам «Опель»?
      > Вам, росіянам, вже черговий раз вказали на місце, - пора б стати понятлівими. Зокрема, що "Опель" і тому подібні речі будуть мінятися не на чергові пустопорожні резолюції по Ірану, а на вступ України і Грузії в НАТО, разом із негайним виведенням російських військ із Севастополя і окупованих частин Грузії. :) І причитання російського МЗС на якесь там незаодоволене місцеве населення нікому цікаві не будуть, - це вже російські проблеми...

      Та йой! З Бляруськконі, Муркель та Сракозі? Най мя вкрадуть! :(


      > Теоретически такой размен возможен. Но практически – не получается.
      > Рядзіховський - дядько розумний. Думаю, мав би здогадатися, чому. :)

      Ви дійсно так думаєте? ;)


      > Не получается конвертировать свое политическое влияние в экономические соглашения. Наоборот – чем жестче конфронтация – тем тверже экономическое противостояние.
      > І чому це російське керівництво вирішило, що лідери Заходу - дурні і мазохісти? ;)

      Тому що вони є розбещені, ліниві, тупі себарити. Клімактеричного віку. ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.30 | GreyWraith

        Re: Напоставили Ви питань,-- "що мама мая дараґая!"

        Адвокат ... пише:
        Касамолка,-- подавальщиця. За визначенням. ;)
        Воно то зрозуміло, але ж навіть російське керівництво повинно було розуміти, що обіцяти Меркель може що-завгодно, а от виконати... ;)

        Нє барскоє ето дєло!..
        А це вже США мають вирішувати. :)

        Ні звичайно. Згадайте Ваш же ж пасаж про руSSохвільчікоФФ. ;)
        Ну так нічого іншим подвійними стандартами дорікати і ндравствєнності вчити. :) Та й невже росіяни думали, що після того, як вони торік хвацько поваляли "Будапештську систему" і хвалилися, що Захід змушений був плювком в обличчя утертися, що це їм зійде з рук? Звісно, ніхто російські міста в скляні озера пететворювати не стане, а от інших вважелів є більш ніж досить.

        Ві нічєво ніпанімаєтє! Триндіти,-- то одне, а "жить хочєцца,-- круто!". А работать,-- ніхочєцца!!!
        Більше того, росіяни вже привчилися до думки, що працюють лише лохи. :) Саме про це нам русофільчики і пишуть...

        А з приводу триндєжу. Серйозні люди і держави відрізняються саме тим, що за свої слова відповідають. Тому якщо до Росії ставляться як до лоха позорного, нема нічого дивного.

        Та йой! З Бляруськконі, Муркель та Сракозі? Най мя вкрадуть! :(
        Як показує зокрема ця ж історія з "Опелем", і цій трійці є кому вказати на місце. :)

        Ви дійсно так думаєте? ;)
        Ну якщо ні - то ні...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.30 | Адвокат ...

          Re: Напоставили Ви питань,-- "що мама мая дараґая!"

          GreyWraith пише:
          > Адвокат ... пише:
          > Касамолка,-- подавальщиця. За визначенням. ;)
          > Воно то зрозуміло, але ж навіть російське керівництво повинно було розуміти, що обіцяти Меркель може що-завгодно, а от виконати... ;)

          Касамлка поцьку підставля,-- хце не хце. Работа у нєйо такая! ;)


          > Нє барскоє ето дєло!..
          > А це вже США мають вирішувати. :)

          Єбама? Та йой! :(


          > Ні звичайно. Згадайте Ваш же ж пасаж про руSSохвільчікоФФ. ;)
          > Ну так нічого іншим подвійними стандартами дорікати і ндравствєнності вчити. :) Та й невже росіяни думали, що після того, як вони торік хвацько поваляли "Будапештську систему" і хвалилися, що Захід змушений був плювком в обличчя утертися, що це їм зійде з рук? Звісно, ніхто російські міста в скляні озера пететворювати не стане, а от інших вважелів є більш ніж досить.

          Для тего тре поліична воля. Я тієї волі, поки що, не бачу... :(


          > Ві нічєво ніпанімаєтє! Триндіти,-- то одне, а "жить хочєцца,-- круто!". А работать,-- ніхочєцца!!!
          > Більше того, росіяни вже привчилися до думки, що працюють лише лохи. :) Саме про це нам русофільчики і пишуть...

          Сцушьчяя праФФдонька! Нація ледарів, ґвалтівників та аґресорів.


          > А з приводу триндєжу. Серйозні люди і держави відрізняються саме тим, що за свої слова відповідають. Тому якщо до Росії ставляться як до лоха позорного, нема нічого дивного.

          І пачіму ані так нілюбят РаSSію??? :( ;)


          > Та йой! З Бляруськконі, Муркель та Сракозі? Най мя вкрадуть! :(
          > Як показує зокрема ця ж історія з "Опелем", і цій трійці є кому вказати на місце. :)

          Не певен.


          > Ви дійсно так думаєте? ;)
          > Ну якщо ні - то ні...

          Ґуть! :)
  • 2009.09.10 | Хвізик

    ні. все-таки продадуть, і опель буде кгб-шний (/)

    10.09.2009 22:02 : Американская автостроительная компания General Motors приняла решение продать принадлежащую ей немецкую компанию Opel канадской Magna в альянсе с российским "Сбербанком"

    Об этом заявила в четверг канцлер Германии Ангела Меркель.
    В заявлении, распространенном General Motors, говорится, что перед подписанием сделки необходимо решить еще ряд вопросов - в том числе, о деталях финансовой поддержки, которую окажет компании Opel правительство Германии. Руководство американской компании рассчитывает, что договор будет заключен в ближайшие месяцы. По условиям сделки, Magna приобретет 55-процентную долю в Opel. 35 процентов останутся в собственности американской автокомпании, 10 процентов будут переданы трудовому коллективу.

    Решение о продаже автоконцерна «Opel» российским и канадским инвесторам, вопреки ожиданиям, не спасло некоторые заводы компании от угрозы закрытия. Покупатели немецкого концерна объявили о постепенном сокращении производства.

    Долгие колебания руководства «General Motors», кому продать своих европейских «дочек» - немецкий концерн «Opel» и британскую автокомпанию «Vauxhall» , породили волну слухов, что американцы намерены и вовсе отказаться от сделки. Но в этом случае им пришлось бы закрыть два завода “Opel” в Германии, один в Бельгии и уволить часть британских рабочих, пишет газета “The Wall Street Journal”. Поэтому профсоюзы этих заводов надеялись, что «Opel» все-таки будет продан альянсу канадской компании «Magna» с российским Сбербанком. Такое решение и приняли сегодня американцы. Однако, судя по всему, завод в бельгийском Антверпене это не спасет. Как сообщает агентство «Франс-Пресс», канадская «Magna» планирует постепенно закрыть это предприятие. В этом случае будут уволены более 2 тысяч человек. Представители компании пообещали не закрывать заводы “Opel” в Германии, но предупредили, что и там в рамках общей реорганизации будут сокращать число рабочих.

    Добавим, что всего на заводах концерна «Opel» работают около 50 тысяч человек по всей Европе. Половина из них живет в Германии.
    http://www.echo.msk.ru/news/619179-echo.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.11 | 123

      туди йому й дорога, цьому опелю. най дасть технологій кремлінам

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.09.11 | GreyWraith

        Думаєте, ці технології кремлінам допоможуть?

        Вже ГАЗ торік із шумом і тріском купив за $500M крайслеровську технологічну лінію і погрожував, що завалить увесь СНГ машиною "ГАЗ Сібер". Врешті-решт за рік випустили 2000 автомобілів...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.09.11 | Lantuch_2

          Re: Думаєте, ці технології кремлінам допоможуть?

          головним каменем спотикання під час пошуків інвестора як раз і були права на патенти і таке інше

          як пише німецька преса, дженерал моторс залишає за собою право вето на використання чи передачу росіянам ноу-хау

          отже, все виглядає дещо інакше, аніж покупці собі на початку уявляли

          до речі, таке рішення головного акціонера - уряду сша - добре ілюструє справжній зміст "перезавантаження" відносин із рф та різницю у підходах сша та німеччини (приклад із суднобудівними заводами) до засад у співробітництві із росією


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".