МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cлід віддати "належне" БЮТівській пропагандистській машині (л)

10/02/2009 | Shooter
http://www.pravda.com.ua/news/2009/10/2/102612.htm

(Типу) все "закулісся" навколо ОПЗ в моменті зливається у вигідному для тов. Ю.В.Кучми світлі - спасала народноє імущєство. Винуватими "назначаються" Ющенко та Коломойський. Заодне "замазується" Янукович, Каддафі і "всі-всі-всі" - для розмивання картинки.

При цьому "якось" забувається, що

1) в Тимошенко передвиборчий фонд - десь на рівні стартової ціни на ОПЗ
2) Сибур піднімав планку 18 разів
3) громадянин Росії, себто РОСІЙСЬКИЙ бізнесмен, тов. Григоришин є тим, хто вже кілька разів рятував тов. Ю.В.Кучму від відставки, через контрольовану ним КПУ.
4) представник Сибуру/Газпрому мав переговори з тов. Ю.В.Кучмою
5) Юля всіма силами "змагається" за симпатію Кремля (див. все той же "контракт вєка" за газ).

Ну і саме головне. Якщо Тимошенко знала, що торги можуть бути або зірвані, або ціна буде "занизька" - що саме їй забороняло відмінити торги та/або переглянути мінімальну ціну в бік хоча би 800 млн УСД??? Тим більше, що в разі відміни торгів можна було ще раз гнівно заклєйміть "укр бурж націналіста" Ющенко.

Ну і далі: з тією катастрофою, яка в наповнені бюджету, в будь-якому випадку КРАЩЕ ОТРИМАТИ 620 млн замість 0!! Ан нєт - бюджет, в принципі, пофіг. Бо на повторення конкурсу в найближчому майбутньому чекати не доводиться. А наступний конкурс вже може відбуватися при ІНШИХ, хто контролюватиме процес.

А так, виглядає, дєвушку (її касу) "кинули" - от і настала "змова".

Слів БЮТу защітан. Слід відзначити - грамотна робота.

Відповіді

  • 2009.10.02 | Мартинюк

    Гадаю різницю Тимошенко хоче отримати "налом" від Коломойського.

    Якщо вже не отримала - бо тепер при будь-яких розкладах і президентах Коломойський отримав право претендувати на ОПЗ . Навіть захоплювати його силою в період якого небудь міжчасся і хаосу.
  • 2009.10.02 | Чучхе

    та ну не гоніть ви на ту "Українську правду"

    Навіть якщо стаття й замовна, це ж не означає, що вона неправдива.

    А то бідні Лещенко й Притула - і на ВФ їх всі матюкають, і на "Немає часу".

    А кого ж читати тоді? Коробову?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.02 | Адвокат ...

      Кулєґо! Як що стаття замовна,-- вона,-- не правдива.

      За визначенням.

      Вам, як хваховому журналісту, теє має бути добре відомо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.02 | Чучхе

        Чому ні? Дуже часто замовляються абсолютно правдиві статті

        Їх дуже часто замовляють, наприклад, горілчані заводи, які, щоб обійти обмеження реклами алкоголю, організовують візити на завод чи неалкогольні конкурси під своєю торговою маркою. Практично всі матеріали у розважальних журналах про шикарність відпочинку десь у Ніцці проплачені туроператорами - але від цього відпочинок не стає неправдивим

        Відкрию ще більшу таємницю: практично 90% того, що називається "журналістськими розслідуваннями" тим чи іншим чином проплачено. Але як правило той хто платить одночасно є й найбільшим носієм інформації з проблеми
    • 2009.10.02 | Shooter

      А де я гоню?

      Лещенко та Наєм "чемно" опублікували те, що їм злили зі штабу БЮТ.

      Чи Ви думаєте, що вони вже роки уважно стежать за тим як розвивається ситуація навколо ОПЗ? і володіють всіма деталями?

      Лещенко та Наєм - лише піаністи. В яких, згідно правила, "ніхто не стріляє". Себто, жодних претензій (або майже жодних: зливали не особливо напружуючись хоча би над елементарним аналізом).

      А от те, що БЮТ "майстер подібних кін" - то це їм "плюс". Якщо ж решта лохи в Пі-аРі - то я їм не лікар.

      ПиСи. Думаєте те, що саме вчора на УП з'явилася стаття про аренду "Президент-готелю" - це випадковість?
    • 2009.10.09 | Мартинюк

      Тимошенко показала як "правильно" розводити лохів (/)

      Тимошенко передала Григоришину, що його грошей більше немає
      09.10.2009 19:10___ www.ПРАВДА.com.ua

      Версія для друку Додати коментар [ 1 ]

      --------------------------------------------------------------------------------

      Прем'єр Юлія Тимошенко визнала, що у бюджеті немає грошей на повернення застави учасникам приватизації Одеського припортового заводу.

      Про це "Українській правді" повідомив бізнесмен Костянтин Григоришин, який брав участь у конкурсі з продажу заводу через ТОВ "Фрунзе-Флора".

      Останні події

      МЗС нічого не чуло від США про розміщення ПРО в Україні
      Порошенко забув "смугастий купальник" Тимошенко і поїхав на саміт


      За його словами, минуло вже 10 днів після проведення аукціону, однак йому досі не повернули 400 мільйонів гривень застави, внесеної для участі у конкурсі.

      "У нас за договором з Фондом держмайна повернення застави передбачено протягом трьох днів. Минуло вже 10 днів. Гроші не повернуто", - сказав Григоришин.

      "Від імені прем’єра нам повідомили, що грошей у бюджеті немає, і заставу нам повернуть, якщо МВФ виділить гроші Україні, і якщо від них щось потім залишиться. Але це буде не раніше листопада", - зазначив Григоришин.

      За його словами, юристи вже подали позов проти Фонду держмайна.

      Як відомо, Фонд держмайна не повернув вчасно заставу двом учасникам аукціону з продажу Одеського припортового – ТОВ "Фрунзе-Флора" і ТОВ "Нортіма". Натомість третій учасник, який представляв газпромівський "Сибур", отримав назад свою заставу в розмірі 400 мільйонів гривень.

      Українська правда
  • 2009.10.02 | observеr

    є ще й така версія (/)

    ...НОРВЕЖСКАЯ Yara Inc., лидер мирового рынка азотных удобрений (мочевины и карбамида), руками украинских властей смогла выиграть первый раунд сложной борьбы за приватизацию ведущего в Украине ОАО «Одесский припортовый завод» (ОПЗ) — норвежцы и их партнеры в последний момент отказались от участия в торгах, дав правительству Тимошенко идеальный шанс дискредитировать оставшихся претендентов и обеспечить им дискомфорт на время неминуемого повторного конкурса. Вполне в русле такой стратегии 28 сентября правительство Юлии Тимошенко провело тестовые торги и после достижения максимальной цены в 5 млрд. грн. посчитало предложение заниженным. При этом официальной причиной отмены итогов конкурса премьер-министр назвала признаки устойчивого сговора между участниками, который, по ее версии, был заключен с целью не допустить к конкурсу инвесторов из Норвегии, Ливии и Польши.
    ...
    http://comments.com.ua/?art=1254416448
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.02 | Shooter

      Коломойського годен гірше дискредитувати?

      Не думаю.

      Ну і далі: откуда бабки для бюджету, зін? послєдняя надєжда ж була.

      значиться були аргументи "вагоміші" ніж хоч часткове наповнення "дири в бюджеті".
    • 2009.10.02 | 123

      версія дебільная

      якщо мета була така - простіше було погодитися з указом Юща і просто не проводити конкурс. Норвежці б взяли участь наступного разу - так як і зараз вони візьмуть (якщо захочуть, після всього що було).

      Щодо дискредитації учасників - то фігня повна. Дискредитація України та Юлі відбулася, а не учасників.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.02 | Shooter

        Re: версія дебільная

        123 пише:
        >
        > Щодо дискредитації учасників - то фігня повна. Дискредитація України та Юлі відбулася, а не учасників.

        Ото ж бо воно. І наступного разу навряд чи хтось, крім Газпрому та Коломойського, захоче зв'язуватися.

        ..сказано ж - діктатура.
  • 2009.10.09 | Мартинюк

    Ще одна комбінація Юлі і Коломойського(/)

    Коломойський прибере до рук Одеський НПЗ?

    Отже, Одеський НПЗ узято в облогу групою "Приват". Якщо її лобі справді настільки сильне в уряді, як і раніше, то Вагіт Алекперов може не отримати від Юлії Тимошенко гарантій стабільної роботи. І хто тоді захоче купити у "Лукойла" завод?

    Група "Приват" у четвер повністю завантажила потужності Кременчуцького НПЗ (ЗАТ "Укртатнафта"), залучивши азербайджанську нафту по системі придніпровських нафтопроводів, запущеній у реверсному режимі.

    Речники підконтрольних "Привату" підприємств подають цю подію як революційний для України крок із диверсифікації поставок нафти. Безумовно, частка правди у цьому є.

    Досі на вітчизняні НПЗ надходили морем лише невеликі обсяги неросійської сировини, які транспортувалися від портів залізницею, оскільки всі трубопроводи працювали лише в напрямку з півночі на південь.

    Тепер переробка нафти у Кременчуці зросла з 250 до 420 тисяч тонн на місяць, і може бути, за словами керівника заводу Павла Овчаренка, нарощена до 600-650 тисяч тонн. При тому контракт з державною азербайджанською нафтовою компанією SOCAR автоматично пролонгується, і Овчаренко планує працювати за ним не менше року.

    Однак цей дещо зухвалий крок з розвороту нафтопроводу "Кременчук-Одеса" спричинив негаразди у роботі кількох підприємств, зокрема, Одеського НПЗ, підконтрольного російській компанії "Лукойл".

    Як стало відомо "Економічній правді", президент НК "Лукойл" Вагіт Алекперов домагається зустрічі з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, однак під час його візиту до України 6 жовтня Тимошенко не знайшла можливості прийняти його.

    "Лукойл" звик отримувати гарантії своєї роботи від вищих чинів держави. Це важкий шлях, але вони не хочуть гарантій "Привату", вони хочуть їх від Тимошенко. Або - категоричної відмови. Тоді вони будуть просто продавати завод", - запевнив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

    Тим більше, що, за свідченнями експертів, без відома прем'єрки напрямок роботи нафтопроводу не міг бути змінений.

    "Укртранснафта" не має достатньо компетенції, щоб визначати напрямки потоків. До того ж, у липні прем'єр-міністр доручила "Укртранснафті" усі рішення стосовно напрямків роботи нафтопроводів приймати тільки за окремим погодженням з урядом", - пояснив "Економічній правді" уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

    Отже, Тимошенко усвідомлювала, що рішення про реверс придніпровських нафтопроводів мало призвести до зупинки Одеського нафтопереробного заводу в обмін на повноцінне завантаження Кременчуцького НПЗ. І не заперечувала.

    Пошук межі рентабельності

    Подорожчання тонни нафти на 6 доларів унаслідок зміни маршруту її транспортування замість труби "Охтирка-Одеса" на "Білоруський кордон-Броди-Одеса", зробило роботу підприємства "Лукойл-Одеський НПЗ" збитковим, запевнив "Економічну правду" заступник директора Одеського НПЗ Віктор Кормільцев.

    Він послався на те, що Антимонопольний комітет регулює відпускні ціни заводу на нафтопродукти. Але водночас він відмовився надати розрахунки, які би підтвердили збитковість.

    Щоправда, експерти погоджуються: нафтопереробка на більшості заводів балансує на межі рентабельності.

    "У Румунії закриваються заводи, навіть кращі за "Лукойл". Shell і BP продають у Європі НПЗ, тому що економіки переробки сировини просто нема. Нафта - фондовий товар, ціна якого стрибає на біржах. А ціни на нафтопродукти визначає ринок. На них нема ф'ючерсів, ціна визначається спотом. Коли ф'ючерси хтось розганяє, пальне залишається дешевим, бо нема попиту", - пояснює Сергій Куюн.

    За його словами, навіть литовський завод Mazeikiu Nafta, який має високу глибину і великий обсяг переробки нафти, зараз також у збитках.

    "Лукойл" тільки на шляху до модернізації, глибина переробки у них низька. Вони дуже чутливі до вартості сировини. Думаю, раніше вони балансували на грані рентабельності, а тепер отримують збитки", - стверджує експерт.

    Російські ЗМІ лякають українського споживача тим, що після зупинки одеського заводу в Україні підскочать ціни на пальне. Але вітчизняні аналітики з такою тезою не згодні.

    "Думаю, на цінах це майже ніяк не позначиться, адже буде збільшено поставки нафтопродуктів з Кременчука", - зазначає Богдан Соколовський.

    Може хіба-що виникнути регіональна цінова диспропорція, адже південні області України не будуть більше забезпечуватися сусіднім НПЗ, і на їхні заправки пальне завозитимуть здаля.

    Більше того, для українського ринку робота Кременчуцького НПЗ навіть корисніша, ніж Одеського, адже він не експортує свою продукцію, а залишає її в Україні.

    За оцінками Сергія Куюна, хоча обсяги виробництва на обох заводах зараз приблизно однакові, проте 50% одеського дизпалива іде за кордон. Щоправда, одеський бензин на 99% потрапляє на внутрішній ринок.

    "Золотою" буде, за оцінками аналітиків, і азербайджанська сировина для Кременчуцького заводу. Адже легка каспійська нафта сама по собі є дорогою, і її ціна збільшиться за рахунок двох перевалок з трубопроводу у танкер і з танкера плюс фрахт 10-12 доларів.

    Але "Привату" все одно вигідно її купувати, оскільки він одночасно переробляє і дешеву українську нафту, яку купує на аукціонах по 50 доларів за барель проти 65 на ринку.

    "В сумі вийде приблизно ринкова ціна. Основний ефект буде досягнуто завдяки тому, що збільшення обсягів переробки знизить собівартість", - стверджує Куюн.

    Як поділити труби

    Між тим, переорієнтування частини нафтових потоків з придніпровської труби на нафтопровід "Одеса-Броди", який продовжує працювати у реверсному режимі, шкодить планам України у майбутньому перевести цю магістраль на роботу у проектному напрямку.

    "Ми пропонували "придніпровку" як маршрут, більш вигідний для транспортування російської нафти у тих самих обсягах, що зараз ідуть за реверсом. Це була справді золота карта у наших руках, коли вся Європа розуміла, що росіянам вигідніше транспортувати нафту коротким маршрутом. І зараз ця карта пропадає", - бідкається Богдан Соколовський.

    За його словами, міжнародний проект використання Євразійського нафтотранспортного коридору не можна підмінити будь-якими локальними комерційними проектами.

    "Однак допоки не буде ухвалене те багатостраждальне рішення уряду про аверс "Одеса-Броди", всі інші рішення - другорядні. Юлія Тимошенко особисто блокує це", - запевняє чиновник.

    Поки придніпровською системою з півдня на північ транспортується легка азербайджанська нафта, яка не може змішуватися з важкою російською, неможливо також прокачувати сировину в обох напрямках по черзі. Цей варіант спочатку пропонувала "Укртранснафта", коли прагнула транспортувати у Кременчук отриману морем важку казахстанську сировину.

    Однак група "Приват" намагається коментувати стратегічні плани з аверсу "Одеса-Броди" в бравурних інтонаціях.

    Лояльний до цієї бізнес-структури керівник "Укртранснафти" Олександр Лазорко запевнив "Економічну правду", що прецедент поставок сировини з моря на українські НПЗ привернув увагу багатьох нафтових компаній, і українським ринком зацікавилися, зокрема, лівійські та іранські постачальники.

    "Коли росіяни побачать, що ми реально можемо диверсифікувати поставки, їм не буде куди дітися, вони знімуть блокаду Кременчуцького НПЗ, і нафтопровід буде працювати і в проектному режимі", - запевнив Лазорко.

    Богдан Соколовський не менш оптимістичний. За його словами, усі вітчизняні НПЗ будуть забезпечені сировиною, навіть якщо придніпровські труби працюватимуть у південному напрямку, а "Одеса-Броди" - у північному.

    У цьому випадку Кременчуцький НПЗ може отримувати нафту за схемами заміщення: віддавати росіянам азербайджанську нафту в Одесі, а російську відбирати з придніпровського нафтопроводу.

    Однак ця схема, як уже писала "Економічна правда", малоймовірна, поки триває сировинна блокада "Укртатнафти" російськими компаніями.

    Окрім того, варіант заміщення, за інформацією Сергія Куюна, пропонувався "Лукойлу", але той визнав його неприйнятним.

    "А хіба "Приват" - власник цих обсягів каспійської нафти, чи в нього довгий контракт? Яка гарантія того, що він буде їх постачати? У азербайджанців завтра хтось вийде на біржу, дасть їм на 5 доларів більше, і все - привіт. Азербайджанці дуже прагматичні", - пояснює експерт.

    Але навіть якби "Лукойл" погодився на схему заміщення, йому все одно довелося б користуватися послугами підприємства "Ексімнафтопродукт", що також належить Ігорю Коломойському. "А бувають випадки, коли приватівська перевалка по півроку не приймає чийсь товар, каже, що у них ремонт", - каже Сергій Куюн.

    Отже, Одеський НПЗ тісно узято в облогу групою "Приват". Якщо її лобі справді настільки сильне в уряді, як і раніше, то може статися, що Вагіт Алекперов так і не отримає від Юлії Тимошенко гарантій стабільної роботи.

    І хто захоче в таких умовах купити у "Лукойла" завод, окрім того ж таки Коломойського? Може, міфічні лівійці?
    http://www.epravda.com.ua/publications/4acf0984cc22b/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".