МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

MAXIcard належить Фундації Острозьких

12/01/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Невдачею завершилася рейдерська атака, здійснена спритними дільцями у 2006 році, на інтелектуальну власність Фундації імені князів-благодійників Острозьких, якою є створена у 2004 і поширена у 2005 році благодійна програма “Система соціального дисконту MAXIcard”.

Спокусою, для ласих на наживу приватних підприємців, став факт масового поширення дисконтних Максі карток. У відповідності до благодійної програми, з кожної реалізованої Максі картки Фундація Острозьких мала отримати благодійні внески для допомоги найбіднішим громадянам. В тому числі шляхом безплатної передачі дисконтних карток, що дають 3-50% знижки на товари і послуги у більше 150 установах. Від так, незважаючи на підписаний ліцензійний договір, один із недобросовісних підприємців зі своїми поплічниками, зареєстрували Асоціацію (що знаходиться у приміщеннях Рівненської обласної ради, майдан Просвіти, 2) з використанням назви благодійної програми, котра належить Фундації Острозьких. А згодом випустили пластикові картки, що повністю повторювали дизайн благодійної Максі картки. Спритники на цьому не зупинилися. У 2006 році, без дозволу автора і власника майнових прав група підприємців, об’єднаних в асоціацію, зареєструвала знак для товарів і послуг, який є частиною авторських прав Фундації Острозьких. Більш того, інтелектуальні пірати з майдану Просвіти, 2 таки отримали Свідоцтво на право власності торговою маркою. І після цього почали шантажувати благодійний фонд, намагаючись стягнути (за допомогою силових структур і антимонопольного комітету) штрафи за нібито незаконне використання позначення MAXIcard, яке насправді належить самій Фундації Острозьких.

Завдяки президенту Центру “Правюс” п. Олегу Жуковському, який взявся захищати інтереси благодійного фонду, тільки майже через 3 роки після подання позову до господарського суду, права Фундації імені князів-благодійників Острозьких відновлено, її кривдникам заборонено використовувати позначення MAXIcard, а Свідоцтво на знак для товарів і послуг визнано недійсним. Тож Державний департамент інтелектуальної власності скасує його дію з моменту подачі заявки про реєстрацію. Таким чином, у судовому порядку доведено авторство і майнові права Фундації Острозьких на свій інтелектуальний продукт.

Нажаль, через цей прикрий інцидент, протягом кількох років благодійний фонд не мав можливості виконувати свою благодійну програму, яка відновлена й успішно розвивається у цьому 2009 році під новою назвою “Система соціального дисконту МнОГО-картка”.

А інтелектуальних піратів очевидно чекають для спілкування правоохоронці.

http://gurt.org.ua/news/events/4900/

sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua