МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тарасюк: Угоду про асоціацію з ЄС в п'ятницю НЕ підпишуть

12/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Голова Комітету ВР з питань європейської інтеграції, лідер Народного Руху України, директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва (ІЄАС) Борис Тарасюк упевнений, що Угоду про асоціацію з Євросоюзом 4 грудня у Києві підписано не буде. Про це політик заявив під час громадських слухань на тему «Європейська інтеграція України: розвиток демократії та правової держави», які відбулись у Хмельницькому.

Зокрема, Б.Тарасюк нагадав, що Україна перебуває напередодні чергового, Тринадцятого самміту Україна – ЄС, проведення якого заплановано на 4 грудня у Києві. Він уточнив, що нині тривають переговори з Євросоюзом щодо укладення Угоди про асоціацію. «Швидше за все, ця Угода буде готова до підписання у другій половині наступного року. Усі чутки, що ніби на самміті Україна – ЄС вже цієї п’ятниці буде підписано вищезгаданий документ, не мають жодного підґрунтя», - сказав директор ІЄАС.

Український дипломат додав, що наразі тривають дуже серйозні переговори щодо Зони вільної торгівлі, яка є складовою частиною Угоди про асоціацію. «Але говорити сьогодні про підписання усієї Угоди ще зарано, занадто оптимістично», – резюмував Б.Тарасюк.

Джерело: Прес-центр НРУ

Відповіді

 • 2009.12.03 | hrcvt

  Тарасюк замовчує велику частину правди

  > Український дипломат додав, що наразі тривають дуже серйозні переговори щодо Зони вільної торгівлі, яка є складовою частиною Угоди про асоціацію. «Але говорити сьогодні про підписання усієї Угоди ще зарано, занадто оптимістично», – резюмував Б.Тарасюк.


  Тарасюк не каже тут всієї правди. Переговори складні, але чому? Ось що каже друга сторона:

  --------
  Угода про зону вільної торгівлі з ЄС буде підписана тоді, коли головні економічні гравці в Україні зважаться на економічні реформи.

  Про це на брифінгу в понеділок заявив голова делегації Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

  "Зараз Україна така сама, як була 20 років тому у багатьох аспектах", - зауважив Пінту Тейшейра.

  "Угоду про зону вільної торгівлі буде підписано, коли люди, які мають вплив на економіку, і уряд зрозуміють, що зона вільної торгівлі – це можливість для України трансформувати економіку, залучити нові інвестиції та вийти на ринки країн ЄС", - додав він.

  За словами Пінту Тейшейра, "цей фактор впливає на прийняття рішення". "Коли ці люди зрозуміють, що це перевага, тоді буде підписана ця угода", - додав він.

  Представник Єврокомісії зазначив, якщо метою нинішнього підходу України до переговорного процесу є захист української економіки в нинішньому стані, "то підписати угоду буде дуже важко".

  При цьому Пінту Тейшейра наголосив, що не можна залишати економіку України такою, як вона є.

  Представник Єврокомісії зауважив, якщо спитати представників Американської торгової палати чи Європейської бізнес-асоціації про бізнес-клімат в Україні, то вони скажуть, що він "жахливий".

  "Корупція, адміністративні перешкоди у різному вигляді, речі, які слугують інтересам певних груп людей, які не хочуть конкуренції, та бюрократія", - пояснив він.

  "Якщо ви хочете змінити Україну, ця угода є дуже цікавою", - заявив Пінту Тейшейра.
  --------------


  Економічні реформи проводити Тарасюк, його лідерка, їхня коаліція, комітет - збираються? Ні?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua