МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд Тимошенко послідовно нищіть державні підприємства

12/03/2009 | Тарас Токар
Заява
фракції Партії регіонів в Полтавській обласній раді

2 грудня 2009 року

Фракція Партії регіонів у обласній раді вимагає уваги влади та громадськості до ситуації, що склалася навколо підприємства «Полтавнафтогазгеологія».

Уряд України на чолі з Ю.Тимошенко наполегливо та послідовно нищить державні підприємства з розвідки та видобування енергоносіїв. Переслідуючи мету «прихватизації» геологічної галузі, шляхом доведення її до повного банкрутства, бюджетне фінансування НАК «Надра України» та її дочірніх підприємств Державною геологічною службою в останні роки здійснювалося за залишковим принципом.

Посадовці Мінохорони природи, НАК «Надра України» здійснюють дії по відчуженню основних засобів виробництва, спеціального технологічного обладнання, цілих виробничих цехів, які могли виконувати повний цикл буріння свердловин, їх промислової розробки. На приватні структури переоформлені Спецдозволи по проведенню геологорозвідувальних робіт.

У листопаді 2009 року наказами Мінохорони природи і НАК «Надра України» було ліквідовано «Полтавнафтогазгеологію» в зв'язку «...з неможливістю його подальшого оздоровлення...». Працівники підприємства викинуті на вулицю зі значною заборгованістю по заробітній платі, що тягне за собою підвищення соціальної напруги у суспільстві.

Ніяк інакше як руйнівною політикою, спрямованою на збагачення окремих, близьких до урядової команди структур, це назвати не можна. В заручники таких дій потрапляють всі громадяни країни, бо в майбутньому 2010 році кожна українська сім'я відчує значний удар по власному бюджету у зв'язку з можливістю підвищення тарифів на тепло та гарячу воду.

Вартість російського природного газу в 2010 році складе 280 доларів за тисячу кубічних метрів. В той же час підприємства комунальної теплоенергетики з метою виробництва тепла та гарячої води для населення купують цей газ у НАК «Нафтогаз України» за ціною 110 доларів. Ця різниця в розмірі 170 доларів на тисячі кубометрів повинна бути скомпенсована за рахунок державного бюджету. Але таких коштів у повному обсязі, виходячи з поданого урядом проекту бюджету, не передбачено. Оскільки ціна на газ складає 70% собівартості тепла та гарячої води, виходить, що в наступному році споживачі – населення України – можуть бути поставлені перед фактом зростання тарифів на тепло та гарячу воду як мінімум в два рази. При цьому тяжкість прийняття таких жорстких та непопулярних рішень знову буде перекладена на органи місцевої влади.

Вважаємо, що політика уряду є економічно неграмотною, безвідповідальною та спрямована проти власного народу.

Через депутатський корпус всіх рівнів та народних депутатів України фракції Партії регіонів будемо домагатися того, щоб поставити питання щодо ситуації в геологодобувній галузі на засіданні Верховної Ради України, і в межах повноважень запропонувати створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради по спробі доведення її підприємств, в т.ч. «Полтавнафтогазгеології», до повного банкрутства та ліквідації.

Джерело: http://oblrada.pl.ua/index.php?newsid=3898


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua