МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що до люстрації

12/06/2009 | Alex_1
Чи під люстрацію підпадають лише ті, хто був на керівних посадах за комуністичних часів? Чи їхні партквітки були у квіточках? Ні. Такого ж червного кольору як і в токаря дяді Васі з заводу "Арсенал". То чим дядя Вася кращий за Лазаренка? Як вступив у це лайно, що зветься КПРС - має нести відповідальність в тому ж розмірі, що і Кравчук, і уся партократія. Чи його за вуха туди тягнули? Ні.

Теж саме стосується і комсомольців. Чи в школі за вуха тягнули до комсомоліії? Ні, самі бігли навипередки. От же маємо тепер відповідати за те, що зробили.

Відповіді

 • 2009.12.06 | Isoлято

  Дуже слушні роздуми...

  Alex_1 пише:
  > Чи під люстрацію підпадають лише ті, хто був на керівних посадах за комуністичних часів? Чи їхні партквітки були у квіточках? Ні. Такого ж червного кольору як і в токаря дяді Васі з заводу "Арсенал". То чим дядя Вася кращий за Лазаренка? Як вступив у це лайно, що зветься КПРС - має нести відповідальність в тому ж розмірі, що і Кравчук, і уся партократія.
  З цим можу погодитися. Та й усім рекомендую.

  > Теж саме стосується і комсомольців. Чи в школі за вуха тягнули до комсомоліії? Ні, самі бігли навипередки. От же маємо тепер відповідати за те, що зробили.
  А отут усе не так просто. По-перше, від дитячого садку тою "касамолією" всім мОзґі трамбували, від самого несвідомого віку, і вступали туди "за принципом стадності" - причому саме в такому віці, коли цей принцип діє найсильніше. А по-друге... я, наприклад, уже потрапив у такий період, коли навіть почав роздумувати, чи мені вступати до того "касамолу", чи ні. Ну там радитися почав з родичами, з класним керівником... ну і мені всі почали вішати: "нєкасамольцам і в інститут важче поступити, і в арміі складно, і ващє..." Якщо це не "тягнути за вуха" - тоді шо?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.06 | Alex_1

   Re: Дуже слушні роздуми...

   Але були ж такі, що "забив" на ту комсу, і ні крапельки не втратив, навіть придбав - заощаджені гроші, на членськи внески. То, я к мізки були на місці - то бігли до комси. В мене були навіть друзі, що й до піонерії не вступали. І нічого-зі школи не вигнали.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.06 | Isoлято

    Оце не полінувався, знайшов свого касамольскава білєта...

    ...і порахував, скільки я тих внесків встиг заплатити. Аж 1 (один) рубль (карбованець) 56 копійок. Нє, ну тожи дєло - квиток в купейному ваґоні з Києва до Мааскви тоді всього в 10 разів більше коштував. А скільки буханців хліба на ці шалені гроші можна було купить - страшне!

    Не, ну я, як уже пашло такоє пьянко, "вступав" із певних шляхетних (як на мене тогочасного) міркувань: партія начіла пірістройку і абнавлєніє, а касамол - їйо вєрний памошшнєґ... і нада прілажиць фсе усілія... Але головний арґумент все-таки був той, щоб в інституті було легше. Але в 90-му році то вже було неактуально, тож перевірити, чи було б воно легше, чи ні, я не міг чисто технічно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.06 | Alex_1

     Re: Оце не полінувався, знайшов свого касамольскава білєта...

     От же списки залишилися, усіх минулих комсомольців і однієї ночі по вас прийдуть.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.06 | rais

      Ком система щоденно робила Люстрацію всіма засобами

      Шановне панство, в своєму обговоренні про необхідність люстрації в оновленій Україні, як першого кроку до зміни старої системи, ви отожнюєте рівень відповідальності ідеологів комсистеми та виконавців іх злочинних планів(інструктори, секретарі, державні службовці всіх рангів, правоохоронні-репресивні органи, редактори ЗМІ...) із статистами цієі системи, до яких відноситься токар, колгоспник, інженер, лікар...
      "Изолятор" написав - не можна було поступити в інститут не будучі комсомольцем, не можна було влаштуватися на той же "Арсенал" токарем, не отримавшм дозвіл першого відділу, не можна зробити кар'єру вченого не вступивши в партію... Чи вам очі позатуляло і ви не бажаєте бачити, що та система робила щоденну і тотальну ЛЮСТРАЦІЮ для всіх, кого вона вважала своїм навіть потенційним ворогом. Репресії і переслідування, катування та шантаж ось далеко не весь арсенал засобів примушення співпраці із комуністичною системою Леніна, Сталіна, Хрущова, Щербицького, Кравчука... Хто це зрозумів і бажав жити та гідно розвивати свої здібності був змушений тікати від цієї комунобандитської системи. Приклад - Зварикін, Сикорський, Ампекс, та багато інших наших талановитих земляків, які зробили свій вибір.
      Сучасні комуністичні старці - токари, інженери, лікарі - то нажаль люди з понівеченою системою підсвідомістю. Але вони активно впливають під час будь яких виборів на результати голосування. Ось в чому небезпека і відповідь - на що спирається п'ята колона в Україні. Стара система, залишаючісь безпокараною, продовжує маніпулювати людьми. Нащадки цієї системи сьогодні на всіх ключових посадах в Державі. Ви бачите, як ця комунобандитська система викрутилася під час подій 2004 року. Обраний нами Президент - із заламаними за спину руками. Державним службам незалежної країни постійні виклики - то отруєння, то кірпи, то курочкіни, то розстріли в універмагах та на кордонах. Зруйнована Армія. Співаюча СБУ. Незалежний СУД. Непідкупна Прокуратура... Поки система не змінена шансів розбудувати незалежну Україну немає. Першим кроком до цих змін має бути негайна ЛЮСТРАЦІЯ.
      А оце лякати дядю Васю з "Арсенала" що по його комквіток прийдуть - то останнє діло. І, доречі, такими закликами ви провокуєте шалений опір проти люстрації з самого низу. Відстороняти від влади комунобандитів не піздно ніколи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.06 | Isoлято

       Так воно й було...

       rais пише:
       > "Изолятор" написав - не можна було поступити в інститут не будучі комсомольцем...
       Ну, я трошки не так написав. Можна було поступити. Але важко. І далеко не в кожний.

       > Хто це зрозумів і бажав жити та гідно розвивати свої здібності був змушений тікати від цієї комунобандитської системи. Приклад - Зварикін, Сикорський, Ампекс, та багато інших наших талановитих земляків, які зробили свій вибір.
       Так вони ж зробили свій вибір В СВІДОМОМУ віці. А в касамол приймали після шкільної "мозкочистки", причому в такому віці, коли у людини найбільш сиьлне бажання "ніатриваццо ат каліктіва". А ось хто вже після цього в партію вступав - той уже це робив або зі шкурно-кар'єрних міркувань, або паґлупасці. Перший варіант, звичайно, гірший, але й другий - так собі...

       > А оце лякати дядю Васю з "Арсенала" що по його комквіток прийдуть - то останнє діло.
       Якщо "дядя Вася" так боїться за свій "комквиток" - то його проблеми. Я свого лишив на пам'ять про те, який я був молодий та наївний. І на жодні державні посади я не претендую - а люстрація насправді лише тим і обмежується, що на певний час закриває людині доступ до таких посад (якщо людину при цьому без відповідного вироку суду обмежують в інших правах - це вже не "люстрація", а "репресії"). Пахарошиму взагалі-то все воно мусить робитися через суд (причому обов'язково суд присяжних) - тоді й непотрібні питання щодо "люстрації" не виникатимуть...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.06 | Alex_1

        Суд присяжних?

        А присяжні хто? Чи не тії бувші комсомольці, що навипередки задрав штани бігли до комси? То яке право вони мають виносити вирок, як самі мають сидіти на лаві підсудних за те, що буди у комсомолії? Чи це чимось відризняється від гитлер-югенду? Так, ви можете мені заперечити, що Йозеф Ратцингер навіть до Папи Римського дібрався, а фрау Меркель, замість того, щоб сидіти на нарах, як колишні Штазі - тепер Канцлер? То я вам відповім - що й по них прийде кара.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.06 | rais

         Re: Суд присяжних?

         О яке продовження теми люстрації СУД. Штазі, НКВД, таборні охоронці та наглядачі... Думаю спочатку повинен бути заСУД системних злочинів комунобандитів. Саме прирівнення їх до злочинів фашизму. Це тільки подумати, сотні мільйонів знищених на заклик комуністичної ідеології.
         За рахунок знищених поколінь величезний ресурс богатства і влади сконцентровано в руках сучасної "успішної еліти" в Україні. І ця "еліта" не зацікавлена змінювати систему що дала їй ці "завоювання". Але вона зацікавлена дискридитувати всі спроби вшанувати героїв опору комунобандитській системі. Навіть останній процес на дідом охоронцем у Німеччіні має головною ціною ще раз висвітлити українців як злочинців. Цей процес буде мати перспективне для люстрації в Україні продовження.
        • 2009.12.08 | Isoлято

         Ото Ви гарний вигадали привід не вводити суд присяжних!

         Alex_1 пише:
         > А присяжні хто? Чи не тії бувші комсомольці, що навипередки задрав штани бігли до комси? То яке право вони мають виносити вирок, як самі мають сидіти на лаві підсудних за те, що буди у комсомолії?
         Канєшна, не мають вони на це жодного права. А хто не був у "комсомолії" - той був у "піванєрії", його теж докупи на лаву підсудних. А хто й туди не потрапив (таке бувало) - той тим чи іншим чином у Совєцкій Армії служив, захищав (зі зброєю в руках!!!) злочинний режим. Або дітей йому народжував у державних пологових будинках. Убіділі. Не треба нам суду присяжних.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.12.08 | Василь Сас-Губицький

          Re: Ото Ви гарний вигадали привід не вводити суд присяжних!

          Isoлято пише:
          > Канєшна, не мають вони на це жодного права. А хто не був у "комсомолії" - той був у "піванєрії", його теж докупи на лаву підсудних. А хто й туди не потрапив (таке бувало) - той тим чи іншим чином у Совєцкій Армії служив, захищав (зі зброєю в руках!!!) злочинний режим.
          А хто - от гад! - і від піванєриї ухилився, так той в обов'язково в антябрятах був: туди приймали всіх абсолютно в першій клясі початкової школи. Хіба би той гіпотетичний хтось виріс як Мауглі - 30 км лісом до найближчого села - і до школи ніколи не ходив... А антябрята на грудях Вовочку носили? Носили! Значит всі хто старший 30 років - підлягають негайному арешту з конфіскатою майна!
      • 2009.12.06 | Andrij

       Re: Ком система щоденно робила Люстрацію всіма засобами

 • 2009.12.06 | Адвокат ...

  Ви сі ду-у-уже помиляєте!

  Alex_1 пише:
  > Чи під люстрацію підпадають лише ті, хто був на керівних посадах за комуністичних часів? Чи їхні партквітки були у квіточках? Ні. Такого ж червного кольору як і в токаря дяді Васі з заводу "Арсенал". То чим дядя Вася кращий за Лазаренка? Як вступив у це лайно, що зветься КПРС - має нести відповідальність в тому ж розмірі, що і Кравчук, і уся партократія. Чи його за вуха туди тягнули? Ні.

  Робітників,-- переважно, а ще тріхо селян і завсім малко "трудовой інтєлліґєньції",-- таки силою затягали у КПSS. Сила була проста. Силою були,-- гроші. ;) Чльонекам КПSS платили більшу зряпляту. ;) А ще їх "посилалі на с`єсти". Це туди,-- де "с`єст КПSS! с`єст КПSS!", де мона було "атаваріться імпортом в Мацькавє"...


  > Теж саме стосується і комсомольців. Чи в школі за вуха тягнули до комсомоліії? Ні, самі бігли навипередки. От же маємо тепер відповідати за те, що зробили.

  У касамоль записували геть усих, кому минуло 14-ть. Тре було ще попручати се,-- аби не записали! ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.06 | Alex_1

   Ні не помиляюся

   Ні не помиляюся. Бо мій тато все більшість свого трудового життя пропрацював начальником відділу КБ та головним інженером заводу у Києві. І от халепа - він не був у партії. Той що?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.07 | rais

    Re: Ні не помиляюся

    Нічого, були і виключення з системи. Наприклад концтабірні КБ в свій час очолювали і С.Корольов, і інші відомі конструктори...
    В той час Конц Табором була вся країна із своєю ієрархією доступу до миски з баландою. Зараз це зветься коритом влади.
 • 2009.12.07 | Sean

  Re: Що до люстрації

  Alex_1 пише:
  > Чи під люстрацію підпадають лише ті, хто був на керівних посадах за комуністичних часів?

  Ні, під неї взагалі ніхто не підпадає. З тієї простої причини, що її нема
 • 2009.12.08 | Lexa62

  Re: Що до люстрації

  Alex_1 пише:
  > Чи під люстрацію підпадають лише ті, хто був на керівних посадах за комуністичних часів? Чи їхні партквітки були у квіточках? Ні. Такого ж червного кольору як і в токаря дяді Васі з заводу "Арсенал". То чим дядя Вася кращий за Лазаренка? Як вступив у це лайно, що зветься КПРС - має нести відповідальність в тому ж розмірі, що і Кравчук, і уся партократія. Чи його за вуха туди тягнули? Ні.
  >

  Категорично не згоден. Принаймі для молодих, без достатньої інформації і життєвого досвіду, це був інший вимір, більше пов’язаний з звичайними людськими цінностями ніж зі більшовизмом. Яких робітників затягували в КПСС? Щоб не п’яниця, не ледащо, щоб мав певний авторитет в своєму середовищі. Я працював на дуже великому заводі в ті часи, у нас це було тоді так. Так за що люструвати цих людей? І що їх там люструвати? Вони практично нікуди й не дерлися. На керівні посади добирали за іншим принципом, за здатністю до участі в відтворенні системи, от тому треба розрізняти.

  > Теж саме стосується і комсомольців. Чи в школі за вуха тягнули до комсомоліії?
  У вас викривлене уявлення про мотиви вступу до комсомолу. Вступаючи до комсомолу 14 хлоп’я чи дівча ніби переступали певну межу дорослішання ( комсольський вік 14-28 рр). Мали моральне право щоб до них ставились не як до дітей. Це був основний мотив. Комсомольцями в СССР до Перебудови були практично вся молодь комсомольського віку. Єдиною причиною не потрапити в ці славні ряди могла бути тільки розумова неповносправність. Або свідомий протест. В 14 років, ага.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.09 | rais

   Свідомий протест, як на Майдані?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua