МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Всеукраїнська конференція "Геноцид України у ХХ столітті"

12/06/2009 | tvun_lvВсеукраїнська конференція

"Геноцид України у ХХ столітті"

Знищення України - її народу, земель, духовності, культури традицій за національними, етнічними, релігійними, расовими ознаками із застосуванням усіх можливих і немислимих методів та засобів геноциду, етноциду, екоциду, лінгвоциду відбувалося протягом усього ХХ століття.

Зловісні механізми фізичного, економічного, інформаційного, інтелектуального терору, депортацій та фрагментацій, демографічної, екологічної, соціальної політики сповна відчув на собі кожен мешканець української землі.

Вбивство України - її роду-племені в ХХ столітті сягає, за різними оцінками, 15-35 мільйонів невинно убієнних жертв. Щонайменше, це половина української нації. Додаємо до цього етнічні українські землі, які дотепер загарбані іншими країнами, а також затоплені та радіоактивно забруднені землі - отримуємо пекельний, людоненависницький результат. В ХХ столітті на кону стояло питання власне існування української нації. Незважаючи на всю антиукраїнську кампанію всеспалення і всезнищення, ми вистояли, ми вижили - Україна перемогла.

В сьогоднішньому часі імперські зазіхання, геноцид України продовжується. Не замовчати, не заховати сім мільйонів втрат українського населення за 18 років незалежності.

Українське суспільство перестає належним чином переосмислювати післяколоніальну реальність.

Метою конференції є:

1)Показати геноцид України у ХХ столітті як світоглядну проблему, витягнути її із закутків української колективної пам'яті на офіційний рівень. Велетенська трагедія всесвітнього масштабу не може перетворитися на історичний опис.

2)Висвітлити трагічну правду про те, що безуспішність потуг української нації створити Українську Національну Державу, відсутність національної еліти в управлінні сучасною Україною, безпосередньо пов'язані з безперервним геноцидом українців.

3)Ініціювати прийняття Закону України "Про кримінальну відповідальність за заперечення геноциду України у ХХ столітті і всіх складових цього геноциду". Заперечення геноциду України у ХХ столітті - це злочин проти основ національної безпеки України, злочин проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

4)Утвердити спроможність української нації недопустити в майбутньому, створити надійний заслін та опір будь-яким проявам геноциду в Україні.Перелік актів геноциду України у ХХ столітті, які включені до програми конференції:

1. Перша світова війна
2. Інтервенція Росії та насадження рад.
3. Голодомори 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років – міжнародний аспект (під час голодоморів і в сьогоденні).
4. Великий терор 1936-1937 років.
5. Друга світова війна
6. Операція "Вісла"
7. Депортації 1939-1941, 1944-1949 років.
8. Совєтська окупація.
9. Чорнобильська катастрофа.
10. Інші прояви геноциду України у ХХ столітті.

Ініціатор проведення конференції: Львівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації "Товариство Відродження Української Нації" (ЛОО ВГО "ТВУН").

Місце: м.Львів, актова зала головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка», вул.. Степана Бандери, 12.
Дата: 27 лютого 2010р.

Оргкомітет: професор ЛНУ ім.І.Франка, член Національної спілки письменників України Любомир Сеник, Герой України Юрій Шухевич, патріарх української історичної науки, керівник Львівського відділення Інституту археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Ярослав Дашкевич, громадський діяч, голова ЛОО УП "Єдність" Роман Пак, політолог Софія Федина, проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Національного університету "Львівська політехніка" Богдан Моркляник, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою  НУ"Львівська політехніка" Ірина Ключковська, голова ВГО "ТВУН" Іван Любас (Житомир), голова Запорізької обласної ГО "Збережемо святині Запорожжя" Святослав Щербина, голова ЛОО ВГО "ТВУН" Мирослав Фіцуляк, голова управи ЛОО ВГО "ТВУН" Маркіян Гудз.

Запрошуємо очевидців трагедій, науковців та небайдужих зголошуватись до участі. Висловлюйте, надсилайте власні думки, пропозиції щодо організації та програми конференції.
Прохання надати матеріали (доповіді)  до 1 лютого 2010 року ! Примітка:учасник конференції сам визначає назву доповіді, при реєстрації вказує акт чи серію актів геноциду, які висвітлені в його праці (згідно з програмою). Матеріали конференції будуть опубліковані та розміщені на інтернет-сайті.

Контакти: e-mail: tvun_lv@ukr.net тел.моб. 0677107479, 0673702271 Інформація на сайті www.vichna-ukraina.org.ua Поштова адреса: 79013 м.Львів, вул. Нечуя-Левицького,4/18, ТВУНCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua