МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українську економіку накрило "тінню"

12/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Частка "тіні" у вітчизняній економіці складає 45,4% від розміру офіційного ВВП.

Такі дослідження, проведеного газетою "Дело".

За даними видання, в абсолютних значеннях обсяг неврахованого ВВП, який створили невидимі трудівники в 2009 році, становить 420 млрд. гривень.

Найбільш "затіненим" сектором української економіки серед легальних видів діяльності, за результатами дослідження, виявилася торгівля - рівень тінізації тут досягає 50% від розміру офіційного ВВП, сформованого у цьому секторі.

Офіційно працівники прилавка і касового апарату створили за перші 6 місяців 2009 року 64 млрд. гривень доданої вартості (ВВП), відповідно, "торговці невидимого фронту" принесли тіньовій економіці України близько 32 млрд. гривень.

Наступними за рівнем тінізації ідуть сектори будівництва і торгівлі нерухомістю. Там покрито мороком 37% діяльності. У грошовому виразі це близько 7,4 млрд. гривень.

Третє і четверте місця за непрозорості посідають фінансовий сектор і сільське господарство. У цих галузях приховано 27% діяльності.

Однак в абсолютних цифрах фінансисти набагато випереджають аграріїв. Перші принесли в тіньовий ВВП за перше півріччя 10 млрд. гривень, тоді як другі - тільки 4,4 млрд. гривень.

На п'ятому місці переробна промисловість - у тіні перебуває більше п'ятої частини від офіційного ВВП, що генерується цим сектором. А оскільки це найбільший сегмент вітчизняної економіки (18,6% у структурі ВВП), то і його внесок у тінь також вельми значний - 16,3 млрд. гривень.

http://www.epravda.com.ua/news/4b1cba72ab2d2/

sean

Відповіді

 • 2009.12.08 | странник

  Справжня "ядерна зима", а не тінь.

 • 2009.12.08 | rais

  А нагадайте коли ця "економіка" ьула не в тіні ?

  Може при Івашко, Кравчуку, Кучмі? "Українська" економіка. Ну, ну...
 • 2009.12.08 | 123

  ну і нормально. аби вона була, та економіка.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.08 | Isoлято

   отож-бо... фсьо ктаму ідзьот...

   І це, можливо, був би не найгірший варіант - якби українці нарешті створили ВЛАСНУ економіку, якнайменше залежну від держави. А потім ця економіка почала би потихеньку витісняти колишніх компартєйців і касамольців з їхніми калхозно-абкомівськими "стартовими капіталами"...

   Ну і неминуче створилася б така сама незалежна ПОЛІТИЧНА СИСТЕМА. При наявності якої вже не соромно сказати "гетьусіх" - бо є кому прийти на місце тих "усіх".

   Отакоє от (© Л.Янукович).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua