МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На тему «братського народу», або ще раз про «брати» і «бра=

12/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Як ми вже неодноразово повідомляли, на Донеччині активно діє Донецьке обласне товариство ім. Олекси Тихого, яке займається дослідженням та популяризацією історії рідного краю. Зокрема, місцеві краєзнавці студіюють історію Дружківки, Донецької обл. - батьківщини Олекси Тихого. В ході пошуків виявилося, що існує неоднозначність в трактуванні походження назви Дружківка, бо в свій час під час заснування (1768 р.) на цьому ж місці існував хутір Друшкова.

Аби отримати однозначну відповідь, Донецьке обласне товариство ім. Олекси Тихого звернулося до селищного Голови Олексієво-Дружківської селищної ради Вовкотруба А.О., який надіслав офіційний запит до Російського державного архіву стародавніх актів з проханням надіслати копію карти Єкатерининської провінції 1768 року для створення історичного музею селища Олексієво-Дружківка (див. копію в кінці повідомлення). Яким же було здивування дружківчан, коли у відповідь вони одержали лист з пропозицією оплатити проведення підготовчих робіт в розмірі 2960 російських рублів! При цьому було зазначено, що якщо щось буде знайдено, то копіювання документів проводитиметься за додаткову плату, сума якої не вказана. Звичайно ж, краєзнавці таких грошей не мають, а якщо якимось чином їх вдасться знайти, то, як випливає з відповіді з «Білокам’яної», нема гарантії, що необхідні матеріали там є. От і маємо, що при СССР усі данні звозилися у Москву, а тепер вона вимагає за нашу ж українську історію великі гроші. Це й є московська мораль, політика, поведінка.

Відповіді

 • 2009.12.09 | Koala

  Голодранці

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  > ...2960 російських рублів!.. Звичайно ж, краєзнавці таких грошей не мають...
  Виконком Дружківської міськради не має 700 гривень. Ню-ню. Не маєте грошей - надсилайте людину, хай сама копирсається по московських архівах. Чи й тоді будете вимагати, щоби їй оплатили проїзд?
 • 2009.12.09 | 123

  ну і маразм. архів 100 дол запросив за роботу .- привід волати

  про проклятих москалів?
 • 2009.12.09 | ziggy_freud

  в архіві сидять майже такі самі музейні працівники,

  скоріш за все, вони беруть однаково з усіх замовників. Якщо в них з Уралу чи Кубані попросять, теж візьмуть.

  персональної відповідальності за вивіз документів з України ті, що працюють зараз, не несуть. Мапу, копію з якої хоче в музей панство, міг малювати автентичний клятий москаль. А скоріше взагалі вчений німець.

  до речі, недавно лазив на сайт цілком вітчизняної ЦНБ. В них теж коштує грошей зняти копію з книги чи докУмента. В електронному вигляді дешевше. Але тоді доведеться плакать, що в селі нема жодного принтера.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua