МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Якби ми вчились так,як треба.."

12/12/2009 | Леонід Пінчук
Сьогодні напередодні виборів маємо ще і ще раз згадати слова Т.Шевченка,які зокрема,дають відповідь на запитання,хто може бути Президентом,на те питання.на яке дав відповідь Є.Сверстюк в "Україні молодій"№200 за 28.10 ц.р.,чомусь не згадавши про те,що Президент як ніхто інший має бачити помилки і негайно шукати шляхи їх виправлення.При цьому говорити про помилки публічно,не приховуючи їх від суспільства і радячись із суспільством,елітою ,краще науковою,а не політичною.Це як в любій працюючій інформаційній системі,де існує зворотній зв,язок для врахування реального стану справ і внесення необхідних змін чи в помилкову програму дій чи в помилкові дії виконавця.Без такого зв.Язку і дій по виправленню помилок люба інформаційна система ,як відомо,працює не ефективно.До того ж,як кажуть розумні люди,вчитися треба на помилках чужих,особливо,коли мова йде про таку відпоаідальну роботу як робота Президента.
ТОму сьогодні,бажаючи отримати в січні 2010 року ефективного і обов,язково Українського Президента України,з яким Україна переможе і буде,буде захищена ,маємо сконцентрувати увагу на помилках нині діючого Президента В.Ющенка,шляхах виправлення тих помилок,краще із вуст самого В.Ющенка.А вже потім змалювати портрет майбутнього Українського Президента з чеснотами нинішнього, шість із яких Є.Сверстюк перечислив, і без його помилок.І вже після такої публічної роботи ми,виборці отримаємо спільне бачення і уявлення ,хто може бути Президентом,а на виборах проголосувати за того,хто має чесноти оті, можливість виправити помилки В.Ющенка.
Отож перше.,що маємо добавти до чеснот Є Сверсюка,якби ми вичлись так як треба і бажали,щоб це робили і наші керманичі,насамперед,ПРезидент,-це вміння бачити помилки,на приховувати помилки і публічно з залученням наукових сил шукати шляхи виправлення і діяти в цьому напрямку.
На жаль,цього позбавлений В.Ющенко з його сумнозвісними оточенням,радниками,яким він надмірно довіряв.В.Ющенко і сьогодні нарешті визнав,що помилки були,але зосереджує увагу тільки на здобутках,критикуючи повсякчасно Ю.Тимошенко і вкладаючи навіть в її голову свої домисли про "прокремлівські дії "і такуіншу нісенітницю,запускаючи останю на вес ь світ.ПРикро,що ці помилки бачить і мовччить партія НУ,оточення,інтелігенція під проводом І.Дрвча і М.Жулинського на так званих регіональних форумах під гаслом"Буде Ющенко-буде Україна". То ж будемо сподіватися,що Віктор Андрійович розкаже про помилки,своє бачення шляхів виправлення,щоб майбутній Президент їх не повторив,щоб зробили висновки уже сьогодні всі кандидати,суспільство,насмперед,етнічні українці,80% населення,яким має бути Український Президент без загальної балаканини,а з баченням тих помилок,яких треба уникнути.
І ось коли В.Ющенко розкаже про помилки,ми остаточно змалюємо портрет Українського Президента і почнемо шукати його серед нинішніх претендентів,окрім послідовного в помилках і довірливого радникам В.Ющенка.Та чи дочекаємося?!А тому,не чекаючи сповідей В.Ющенка і його вибачень перед українською нацією,вкажемо на одну лише,але головну,мабуть,помилку,яка завадила В.Ющенку стати Українським Президентом.Мова йде про його помилкове тлумачення,свідоме чи по недомисленню його чи його радників, української нації як всього українського народу., а тому відсутність активвної роботи над виконанням статті 11 Конституції України,за якою держава забезпечує КОНСОЛІДАЦІЮ української націі разом з іншими -ЕТНІЧНУ,мовну,культурну,релігійну САМОБУТНІСТЬ.Зрозуміло,що з баченням В.Ющенка української нації як всього народу передбаченого в статті 11 не досягти.А тому існуюча реально українська нація,оті 80% населення ,залишилася неконсолідованою хоча б мові ,залишилася,як стверджував професор Анатолій Погрібний,якого не почув Президент,в стані ЕПІДЕМІЧНОЇ хвороби.Зрозуміло,що В.Ющенко і не став лікувати хвору українську націю,а казав :"моя"."наша",Сучасна".."єдина " нація з єдиною мовою.Сьогодні маємо ще одне ноу-хау:"держава створена-маємо створити націю".Неначе нації створюютьься не віковим розвитком,а за велінням і діями політиків,навіть таких,яким вважає себе В.Ющенко.А в проекту його Конституції записано ,що вже відбулося самовизначення української нації(хворої!), навіть нароуду.А це мало б означати,що українська нація консолідована і побудована українська національна держава Україна.Чи так воно?!Сьогодні В.Ющенко і його оточення кажуть,що відбулося "утвердження української мови"Натомість маємо як і було,до 50% українців на півдні,сході,в Криму вважають рідною мовою російською і підтримують вимоги про другу державну мову.ТО де ж те утвердження української мови,коли в Донецьку українці слухають М.Левченка,а не Президента,і захищають своє право на рідну мову в судах,коли українці- високопосадовці по телевізору "чешуть по-московськи" без зауважень ПРезидента.В.Ющенко мав би прочитати дописувачів А.Погрібного,щоб знати дійсний стан з українською мовою серед українців, більшість із яких за висловом того ж А.Погрібного перебувають в стані "дурного хохла",зневажаючи рідну мову.Прикро ,що на згаданих регіональних форумах інтелігшенції закривають на правду очі і не чують поодиноких голосів про хвору націю і потребу нагальної терапії,а слухають В.Ющенка .
ТОму ще однією чеснотою ПРезидента має бути його український націоналізм як сповідування необхідності консолідації української нації як необхідної умови самовизначення нації через побудову української національної держави,чітке загальновідоме тлумачення української нації як спільноти етнічних українців.
Всі інші чесноти ми добавимо,коли почуємо про всі помилки В.Ющенка і ї шляхи їх виправдлення.Ось чи встигнемо дочекатися і зробити висновик.Будемо сподіватися і допомагати.

Відповіді

 • 2009.12.12 | selu

  А розкажіть нам про власні помилки, Дайте приклад.

 • 2009.12.12 | Мартинюк

  Князь поганий - голосуємо за ханів ...

  Оте мантроподібне бла-бла на тему: Петлюра не перемагає Тухачевського, то ж йому на зло виберем "петлюрою" Тухачевського.

  А до речі що це за Леонід Пінчук - він чимось славний?
  Людині дуже хочеть підтримати когось конкретного, але прізвище його він соромязливо замовчує...
 • 2009.12.12 | rais

  Уламки системи не хотіли чути Анатолія Погребінського

  ... а хто бачив, як похилилася сива голова В.Брюховецького під час презентації ющом Універсалу, а хто почув коли замовк голос Ліни Костенко? Хто ще вірить що кравчуки і кучми подарували нам незалежну Україну? Брехня і ліцимірство, бутафорія перебудов і реформ, безглуздя і бездіяльність свободи слова, і нескінченна залупендриковість всіх кандидатів в Президенти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.12 | Украинец

   Re: Уламки системи не хотіли чути Анатолія Погребінського

   Потрібен Тягнибок, Ющенко своє зробив. Плебс зневірений, його більше не підтримає. Ради України - всі за Тягнибока! Не сподобається, скинемо!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua