МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Актуальна книга: "Україно-Польський військовий союз 1919-21" (л)

10/19/2010 | Бригада UA
лише список використаних джерел тут

на 120 сторінок!!

The Ukrainian-Polish defensive alliance, 1919-1921: an aspect of the Ukrainian revolution

Michael Palij - Михайло Палій




гугл-переклад рецензії

"... Чіткі, докладні описи численних військових кампаній ... велика бібліографія з яких учені будуть отримують значні вигоди". Пітер Д. Stachura - польський Історична довідка, В. CXII, n.449 (листопад 1997)

"... Перша спроба всеосяжної історії Петлюри-Пілсудського альянсу ... великий ресурс бібліографічним ..." Марк Бейкер - Канадський Слов'янський доповіді, т. 39, 3-4 (1997)

"... Ретельно вивчені і ретельно обгрунтовані урахуванням подій 1919-1921 ..." Джон У. Лонг - Міжнародний огляд Історія, XX, 1 березня 1998

Майкл Palij представляє англійською мовою для читача і студентів історії щодо маловідомих аспектів революційних потрясінь, що охопили Україну, Польщі та Росії після Першої світової війни. Він представляє біографії Республіки двох національних лідерів-Симона Петлюри ofthe Української Народної та Йосип Пілсудський, до вирішення питання про цих країнах військові конфлікти, дипломатичні відносини, і їх наступний союз проти спільного ворога, Радянська Росія. Доктор Palij знайомить нас з Детальна інформація про військової і дипломатичної історії України і Польщі в 1919-1921 роки.

Він розповідає про війну 1918-1919 років у Галичині між Польщею і Західно-Української Народної Республіки і політичних Конкуренція Концепції роль Польщі у Східній Європі. Після ретельного обговорення є забезпечення договору Варшаві і в результаті анти-більшовицької військовий союз між Петлюри і Пілсудського, автор переходить до детального розгляду спільного українсько-польського військового наступу проти Радянської Росії, причини її невдачі, і подальший наступ радянських військ у Польщу і його поразка. Автор представляє український погляд на зраду Польщі Україна з метою забезпечення своєї позиції по відношенню до Росії. Переговори, які призвели до радянсько-польським договором Риги і сам договір розроблені.

У дослідженні робиться висновок з описом останній етап української військової боротьби за незалежність від Росії, українські зусилля емігрант продовжувати боротьбу на міжнародній дипломатичній арені, Петлюра у вбивстві з радянським агентом у Париж, і суду і виправдання нападника . Доктор Монографія Palij заснована на багаторічному ретельного дослідження в опублікованих джерел, більшість з них українською, польською та російською мовами. Книга містить вражаючий 120-сторінки бібліографії. Українську-польський альянс буде мати велике значення не тільки для студентів зі Східної Європи, але і для тих, хто хоче розібратися в ситуації там і сьогодні.

Відповіді

  • 2010.10.19 | Бригада UA

    Автор: видатний український історик Михайло Палій(97років йому)

    Михайло Михайлович Палій (* 22 грудня 1913, Хоростків) — український історик, доктор історичних наук, професор, громадський діяч.
    Михайло Палій народився у Хоросткові, в родині Михайла Палія і Палани (з дому Слободян) 22 грудня 1913 року.
    Коли йому виповнилось 15 років, він вже був активним членом Хоростківської «Просвіти», допомагав укомплектовувати народну бібліотеку. Довгий час був бібліотекарем І секретарем «Просвіти» при «Народному домі» міста Хоросткова, організатором патріотично-громадської організації «Луг», активним членом хору «Просвіти». А також організував при «Народному домі» секцію противників куріння.
    З наступом німців на Польщу у 1939 році Михайло Палій був мобілізований до польського війська, а потім потрапив до німецького полону. Після приходу американців до Німеччини він потрапив у переселенські табори. З часом переїхав у США.
    Історію він студіював у Геттінгені і Міннеаполісі, а бібліотекознавство — у Денвері. Захистив докторську дисертацію на тему «Історія Східної Європи». У 1951 році в Міннеаполісі Михайло Палій відкрив книгарню з метою поширення українських книжок в університетських і міських публічних бібліотеках та серед своїх людей. У 1952 році заснував в Міннеаполісі товариство «Приятелі української книжки». Був ініціатором заснування в 1958 році «Бібліотечної комісії при НТШ» в Нью-Йорку.
    У 1977 році Михайло Палій разом з сином Петром заснував «Меморіальний фонд імені Марії Палій» при університеті Кензас в Лоренс, для поширення знання про Україну. Як професійний бібліотекар, він розбудував колекції українських книжок в багатьох університетських бібліотеках. Особливо багата колекція з української історії і літератури. Він автор друкованих праць на англійській мові: "Анархізм Нестора Махна, 1918—1921 рр, «Українсько-польський союз, 1919—1921 рр.», «Україна і українці» (1983 рік) та численних статей про сучасну історію України.
    Доктор Михайло Палій — член НТШ, УЗСА, АААСС та інших українських і американських наукових товариств.
    Володіючи власною величезною бібліотекою, доктор Михайло Палій, як український патріот, велику кількість книжок безкоштовно передав для університетів Києва, Львова, Харкова, Тернополя, а також міській бібліотеці рідного міста Хоросткова.
    21 червня 1998 року, майже через 60 років розлуки з отчим краєм, доктор Палій відвідав рідний Хоростків. Міський голова Іван Пасічник вручив гостю диплом почесного громадянина Хоросткова і подарував пам'ятний сувенір із зображенням славного козацького ватажка Северина Наливайка. Сувенір виготовили хоростківські народні майстри, члени Спілки художників України Галина і Володимир Ковальчуки. А місцевий письменник-краєзнавець, член спілки журналістів України Василь Корчемний подарував гостю свою друковану працю — книжечку про Хоростків під назвою «Місто на річці Тайна».

    http://uk.wikipedia.org/wiki/Палій_Михайло_Михайлович
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.19 | Sean

    цікаво

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.19 | Бригада UA

      я вчора знайшов. 120 сторінок джерел!

      варто читати ВСІМ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".