МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

О пользе коррупции и взяток в частности

12/31/2010 | tmp
Итог года: в авторитарной Украине процветает коррупция (http://palm.rus.newsru.ua/ukraine/28dec2010/dcffrbh.html)

Оттуда:
"Согласно прогнозам экспертов, в 2011 году в Украине продолжится концентрация власти, рост протестных настроений населения, преследование представителей оппозиции, ограничение основных прав и свобод, сворачивание демократии. Также эксперты прогнозируют снижение общего уровня жизни населения, ухудшение экономического состояния наёмных работников и малого бизнеса, продолжение роста цен на продукты и услуги, а также улучшение условий для большого бизнеса. "Я не помню года, чтобы экспертные показатели были такими пессимистическими", - подчеркнула Бекешкина.

В 2010 году согласно рейтингу коррумпированности Transparency International (http://www.transparency.org/policy_research/surveys_indices/cpi/2010/results), Украина заняла 134-е место.
"

Похоже, степень коррумпированности страны не более чем отражение степени огосударствления общества, причем наиболее критична - экономическая сфера. Другими словами - отражение степени огосударствления практически всего, ибо что не есть экономическая сфера? Секс? См. семейный кодекс..

Огосударствление плохо. Коррупция - хорошо.
Воспаление легких - плохо, температура - хорошо.
Отсутствие температуры, точнее, температура окружающей среды в теле - совсем худо.

Если есть коррупция, если бизнесмены еще дают чиновникам взятки - значит еще теплится жизнь.

Лавочник предполагает прибыль и дает чиновнику взятку, чтобы тот дал ему лицензию, разрешение на торговлю, не взыскивал налог, не садил в тюрьму, не убивал. Лавочник организует казино, драмтеатр, книжный магазин, пивной ларек или предприятие по производству техники для инвалидов.

И тогда кто-то станет чуть счастливее, отдав ему свои кровные то ли за пачку сигарет, то ли за инвалидное кресло, то ли за билет на Гамлета. Лавочник станет богаче, потребитель удовлетвореннее, а колесо жизни сделает новый оборот.

Отсюда и вся забавность перманентной борьбы государств (власти) с коррупцией.
Как может раковая опухоль себя вылечить? Разве она считает себя патологией? Ну разве что какой-нибудь другой рачек выживет старую саркому, заняв ее место. Говорят, бывает такое - ну не сошлись характерами.
Кстати, думается, что наиболее интенсивная борьба с коррупцией именно в наиболее коррумпированных странах. Грипп борется с температурой...

Может ли коррупция убить страну, общество? Не думаю.
Государство? Государственность, империю, чью-то власть? Да.
И, судя по истории - весьма успешно .

Відповіді

  • 2010.12.31 | GreyWraith

    Хабарництво вбиває державу точно так само, як і мародерство - армію

    Бо знищують керованість.

    Саме тому з цими явищами й борються. Недаремно, наприклад, у республіканському Римі існувало правило не платити зрадникам.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.01 | zmej_gorynych

      Я ще з іншої сторони скажу чому не поділяю думок стартертопіка

      Бо хабар - це вельми аморально. Це протиприродньо. Це провокація. Це вербовка зі сторони кремляді-сатани. І головне - це плекає та розвиває самі низькі амебні інстинкти.

      З жалем визнаю, що ще й сам на 100% не позбавився гріха "хабародавця". Не за себе, ні. За старенького батька: за його довідки в БТІ, в держкомземі, в РЕМ, РВЗ, відділеннях банку за видачу пенсії (бо батька постійно найобують з платіжною карткою...)

      Цього я також ніколи не прощу цим "лідорам". Як і неміряну кількість інших їхніх "танців на кістках мого Народу".

      Але в 2010 для мене був і безсумнівний позитив - синочок вперше нам сказав так: "я хочу, щоби мама була завжди гарною і здоровою. А ми з татом були сильними. І щоби коли я підросту, то ми разом пішли визволяти Україну"

      2011... Надії є. Хоча підстав на них поки-що не особливо й видно. Але останнім часом світ вельми динамічний. То, можливо, щось таке й відбудеться. Якщо кожен з нас "поворухнеться", ага.. Бо скажу банальну річ в новорічну ніч :).

      Якщо "поворухнемось", то є певний шанс змінити нашу Батьківщину на краще. А одночасно і великий шанс, що нас посадять, або й приб'ють.
      Але якщо ми не "поворухнемось", то є 100% гарантія, що жодного шансу змінити нашу Україну-Батьківщину на краще нема!Вдумайтесь, будь-ласка! Жодного шансу передати нормальну країну нашим дітям НЕМА! Ми перекладемо на них свою бездіяльність, свою совковість, свою злоїбучу заздрість, все своє сміття...

      Всією душею бажаю, щоби 2011 рік став переломним в плані посадки в слідчі ізолятори (ну як моя толерантність?) наявної підарастичної провладної блядоти.

      P.S. Слідчі ізолятори слід буде попередньо об'єднати з крокодилячими фермами. Інакше виховний аспект буде зведений до нуля.
  • 2011.01.01 | Koala

    Існують два типи взаємовідносин: мережа і ієрархія

    Зло, що вбиває ієрархію, зветься корупцією. Для мережі поняття "корупція" не існує - якщо продавець в магазині зажадає від вас хабаря за свої послуги і ви йому дасьте, значить, вам це вигідно.
    Зло, що вбиває мережу, зветься монополією. Для ієрархії поняття "монополія" не існує, бо всі виконують накази центру, а не вимагають один від одного платити.
    Суспільство - мережа. Держава - ієрархія. І наразі така структура показує себе найефективнішою. Спроби побудувати в суспільстві ієрахію, монополізувавши його, і переробити державу на мережу, корумпувавши її, призводять до поганих наслідків.
  • 2011.01.01 | selu

    У системі понять хабарі не є корупцією, тому не можуть зруйнувати таку систему.

    Відмова від хабарів та крадіжок зруйнувати цю систему можуть, бо є корупцією для неї. Але людям важко, може не в цьому році?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.02 | Slavix

      Найефективніший спосіб подолати корупцію - легалізувати її

      Загалом, наскільки помічаю, корупція (не кажу про відверте казнокрадство) є певним суспільним запобіжником-стримувачем та для цього є свої передумови.
      Суспільство і держава існують незалежно одне від одного; правила, які намагається накинути держава суспільству часто виявляються нежиттєздатними та мертвонародженими, адже базовані часто не на усталених суспільних відносинах "які вони є", а в кращому випадку є фантазіями на теоретичну тему "блакитних панчох" яким по принципу "глянь кому в отдєлє больше всєх нєфіг дєлать" нарізали задачку от забора до абєда накркпать страніц 15. В гіршому випадку - механічне передирання в сусідніх держав усталених норм.
      Однак суспільство, як бульш-менш злагоджена соціальна система котиться по своїх рейках, живе за своїми правилами, взаємодіє, існує та виживає, часто ігноруючи писані закони або зберігаючи певні традиції незалежно від писанини. Ніхто, наприклад, не посвідчує договори купівлі мобілки в нотаріуса, хоча є мертвонароджена норма про нотаріальне посвідчення угод на суму понад 340 грн. Натомість від проституції багатьох дівчат стримує не копійчаний штраф, а суспільний осуд.
      Однак в держави та суспільства часто виникають "точки взаємодії" і часто доводиться шукати взаємоприйнятні та взаємовигідні варіанти вирішення питання. При цьому кожен виконує свою певну функцію: держава забезпечує відносну безпеку (щоб не порозбивали одне одному голови на наступний же день), суспільство будує певні соціальні ситеми, відносини та організовує рух ресурсних потоків.
      Корупційні механізми часто є мастилом для взаємодії держави та суспільства.
      Наприклад, держава установила абсолютно безвідповідальну форму господарювання "товариство з обмеженою відповідальністю". Для забезпечення певних функціональних гарантій, що підприємство нормально працюватиме встановила запобіжники: мінімальний розмір статутного фонду; відповідальність керівника; реєстрація адреси. Суспільство навчилося обходити дані правила: малює статутний фонд фіктивним майном (в природі не існуючими меблями абощо), наймає "номінала"-директора якогось пьяничку, що живе не за пропискою, орендує стілець в кутку котельної непрацюючого заводу аби мати юрадресу. Коли така ТОВ "Вега-плюс-мега" заявляється в тендер, бюрократ, звичайно з неї щось має і це виступає певним запобіжником: якщо ти заявляєшся, покажи що в тебе є гроші, продемонструй серйозність намірів зробити роботу, виклади певну суму зі своєї кишені, ризикни, тоді будеш допущений, адже купа папірців намальованих у корелі давно нікого не вражають і ні про що не свідчать. Таким чином складається своєрідний іспит на реальну готовність до певних дій: кому треба - той заплатить.
      В голому підсумку всі своє мають: бюджетна установа гарантії виконання певних робіт за бюджетні кошти, підприємство можливість виконати роботи і заробити копійку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.02 | Koala

        Найдурніший спосіб, як на мене.

        Основна ознака держави, нагадаю - монополія на насильство на своїй території. Це насильство може застосовуватися як ефективно, так і неефективно, це вже залежить від держави.
        Корупція - це використання службового становища в особистих цілях. Фактично - використання державної монополії на насильство для особистого збагачення. А легалізація автоматично означатиме розпад, хай і позірно цілої, монополії - бо кожен посадовець, який раніше брав хабарі за необгрунтованне вжиття/невжиття насильства, буде змушений утримувати місцеві силові органи вже безпосередньо.
        Так, явище, про яке ви кажете - використання корупції для компенсації державної неефективності - існує. Але існує і зворотнє - використання корупції для компенсації державної ефективності; так, хабарі дають спіймані злочинці, щоб їх не посадили. І легалізація значно посилить обидва явища, і неможливо сказати, яке сильніше. Вже краще скасовувати неефективні державні функції повністю.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.01.04 | tmp

          Взятки защитные и взятки агрессивные

          Koala пише:
          ..
          > Так, явище, про яке ви кажете - використання корупції для компенсації державної неефективності - існує. Але існує і зворотнє - використання корупції для компенсації державної ефективності; так, хабарі дають спіймані злочинці, щоб їх не посадили. І легалізація значно посилить обидва явища, і неможливо сказати, яке сильніше. Вже краще скасовувати неефективні державні функції повністю.


          М. Ротбард, к примеру, разделял взятки на "защитные" и "агрессивные".

          К первым он относил взятки, которые даются чиновникам с целью приблизить ту или иную ситуацию к состоянию свободного рынка. Например, взятки за получение лицензий, разрешений на деятельность, освобождение от преследования государством, от налогов, госограничений и т.п.

          Ко вторым, насколько я помню, он относил взятки наоборот - отдаляющие ситуацию от состояния свободного рынка. Например, взятки с целью ограничения, запретов к другим участника рынка, получение исключительных прав на деятельность, получения госсубсидий, госзаказов и т.д.
      • 2011.01.02 | selu

        Корупція - це порушення цілісності, звичного порядку користування та поточної моралі.

        Складність сьогодення в тому, що українці вибирають між європейською та азійською моралями. В азійській моделі хабар дійсно прийняте мастило, в європейській - ні.
      • 2011.01.04 | stryjko_bojko

        ну. дуже сумніваюсь...

        > Re: Натомість від проституції багатьох дівчат стримує не копійчаний штраф, а суспільний осуд.
  • 2011.01.04 | stryjko_bojko

    хворобу вилікувати можна, діагноз - ніколи!

  • 2011.01.05 | Ruslanmd

    Особлива користь, для тиx xто їx бере



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".