МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Аналіз вибуху у Запоріжжі

01/13/2011 | Святослав Караванський
У Запоріжжі коло пам’ятника Й. Сталіну сталося дві події, віддалені між собою на два-три дні. Перша подія: пам’ятнику відтято голову. Друга подія: обезголовлений пам’ятник зруйновано вибухом.

Піддаймо ці дві події логічному аналізу.

Виконавцем першої події могли бути дві особи:
1. Особа, яка вважає наявність на території України пам’ятника організатору Голодомору несумісним із статусом незалежної України;
2. Особа, яка хотіла цим актом дати привід для владних структур почати політичні репресії в Україні.

Припустімо, однак, що перше припущення значно вірогідніше, й будемо танцювати від цього припущення.

Чи треба було різуну чи різунам голови пам’ятника після обезголовлення статуї – ще й руйнувати безголову фігуру?

Очевидно, що логіка відкидає таку потребу. Безголовий пам’ятник – це вже не пам’ятник, і хазяї статуї підтвердили це, закривши покаліченого ідола від очей оглядачів. Фактом обезголовлення фігури пам’ятник демонтовано.

Кому, в такому разі, потрібно було руйнувати пам’ятник вибухом?

Після акту фактичного демонтажу пам’ятника на сцену виходить сторона оскарження. Стороні оскарження конче потрібно було зобразити факт вандалізму над кам’яним ідолом, як акт тероризму, що відкриває зелену вулицю для політичниз репресій.

Для того, щоб надати акції антисталініста чи антисталіністів забарвлення тероризму, потрібно було здійснити другу запорізьку подію: зруйувати пам’ятник вибухом.

Таке припущення дуже ймовірне, його підтверджено масовими арештами підозрюваних саме в тероризмі, які мають місце сьогодні.

Другу подію задумано з кривавими жертвами. Вибуховий апарат вибрано дуже потужної дії. Такий апарат навряд чи могли б змайструвати самодіяльні терористи. Апарат, безперечно, фабричного виробництва. Саморобні апарати часто не діють, завдають поранень або й смерти самим терористам, не мають аж такої убивчої сили. Бікфордів шнур самодіяльних терористів часто не горить або гасне. Апарат, задіяний у Запоріжжі, працював бездоганно. Усю операцію виконав підкутий у вибухових операціях фахівець.

Потужний апарат для цього фахівця вибрано з тим, щоб присутій на місці події (у приміщенні) сторож став жертвою вибуху. Тоді обуренню громадськости не буде меж.

Цей сценарій повністю не відбувся. Сторож лишився живий і здоровий, бо вийшов з приміщення. Але факт можливого убивства сторожа став невід’ємною частиною офіційних повідомлень про подію. Треба ж бодай можливістю вбивства нагнітати атмосферу навколо цієї другої події.

Дуже симптоматичним під оглядом несумісного з логікою вибуху у Запоріжжі стало приурочене до масових арештів оголошення постанови касаційного суду у справі позбавлення С. Бандери титулу героя України. Чому саме під цю пору приурочили судді своє рішення?

Відповіді

  • 2011.01.14 | Майдан

    Тому що злякалися і роздратувалися

    На "їхній території" наткнулися на жорсткий і усвідомлений спротив, який для них раніше асоціювався виключно з Галичиною.

    Але вони забувають що Запоріжжя це батьківщина козаків, до речі навіть козаків російських, що для останніх ніколи не підлягало сумніву.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.14 | Sakharov

      Розповсюджена помилка

      Запоріжжя (місто), колишній Алєксандровск, ніколи не було колискою чи батьківщиною козацтва і до козацтва ніяким боком не відноситься. Так же як і місто Жовті Води не має жодного відношення до Жовтоводської битви. Коли кажуть про запоріжжя, згадуючи козацтво, йдеться про території за порогами, Великий Луг тощо. Острів Хортиця, до речі, з козацтвом теж мало пов'язаний.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.14 | BROTHER

        Re: Розповсюджена помилка

        Sakharov пише:
        > Запоріжжя (місто), колишній Алєксандровск, ніколи не було колискою чи батьківщиною козацтва і до козацтва ніяким боком не відноситься. Так же як і місто Жовті Води не має жодного відношення до Жовтоводської битви. Коли кажуть про запоріжжя, згадуючи козацтво, йдеться про території за порогами, Великий Луг тощо. Острів Хортиця, до речі, з козацтвом теж мало пов'язаний.
        ******************************************************************************

        Що це за "розповсюджена" помилка?

        По-перше, й досі можна побачити верхи останніх величезних порогів у тому місці, що саме знаходяться на півничному краю острова. То ж острів Хортиця саме і є "за порогами" у буквальному сенсі.

        По-друге, тіки повний йолоп не скористався б островом, як дуже неприступною на той час природною фортецею, на якій, до речі, завдяки її розміру можна було і садити, і худому мати. Тому проста облога, навіть довга, успіху б не мала. А атакувати острів, який до побудови греблі у Каховці омивали стрімкі води, було можливо тіки з великою перевагою у силі. Бо втрати атакуючих були страшні через допомогу природи. Сама назва острова Хортиця дуже співзвучна до слова "фортеця". Бо звука "ф" раніше в нашій мові не було. Його, коли було треба, вимовляли як "хв". Форт-Фортеця-Хвортеця-Хортиця.

        По-третє, зрозуміло, що хоч Хортиця і великий острів, все одно він замалий для того, щоб згуртувати в собі все козацтво. Тим більше, що козаків з різними звичаями, назвами чи організацією в Україні було до біса. І колискою багатьох козаків скоріше за все є степ, але штабні чи рятувально-сховищні хвункції Хортиця цілком була здатна виконувати. Тим більше, що задовго до царів в ціх місцях коло Славутича на рясних землях жила сила-силенна людей.

        Хортиця -це безумовно значна пам'ятка козацького періоду. А якщо брати всю історію нашого народу, а не тіки козацтво, то роль острова важко переоцінити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.01.14 | Sakharov

          Re: Розповсюджена помилка

          Почитайте історію козацтва. Все, що є про Хортицю - там був замок Байди-Вишневецького. А січі були зовсім в інших місцях.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.01.14 | BROTHER

            А я вам кажу, що на Хортиці десь півтори сотні курганів скіхвів і чисельні козацькі кладовища

            Крім того, там знайдено і досі іноді знаходять багато різної зброї всіх періодів становлення українського народу. А тандем о.Байди (Мала Хортиця) + о. Хортиця міг захистити і прогодувати хлібом, водою, м'ясом і рибою доволі велику за мірками того часу кількість людей.

            Звичайно, січі були повсюди, бо була потреба де жити і боронитися захисникам землі нашої. Али навіть закордонні вчені визнають унікальні природно-фортифікаційні якості острова Хортиця, а вам він "малопов'язаний"!? Ви приїдьте сюди, подивіться на історичні назви, походіть попитайте людей, причому більше по селах, а не в місті. Біля Запоріжжя і на Хортиці майже всі історичні назви пов'язяні з тими чи іншими козацькими героями чи подіями того часу. Річки, балки, броди, старі назви островів чи то порогів.

            До речі, про броди... До побудови Каховської греблі у низу Хортиці був один з дуже важливих бродів, яким користувалися сторіччами. Тож з одного боку, він був у прямому і непрямому сенсі золотим, ще до козаків на цьому місці жили люди, що контролювали перехід через Дніпро і непогано жили з цього. Але з іншого боку, цей брод полегшував шлях на острів Хортиця. Тому, здається, Байда і побудував свою фортецю (січ) на Малій Хортиці (нині о.Байда), бо туди без спеціальних засобів і пристріїв чи без човнів з драбинами потрапити було ніяк, а під шквалом вогню з січі це зробити було дуже важко. Але... технології та велика кількість нападників в решті-решт зробили свою справу - Байдина січ не простояла довго. Що не робить її малозначною, бо то наша історія - хеопсових пірамід наші пра-прадіди не побудували, ніколи їм, мабудь, було.

            Хоча б через кількість загиблих чи похованих на Хортиці козаків та скіхвів острів має право вважатися святим для сучасних українців. Це дійсно колиска нашого народу, і вона не одна по нашій землі, то правда. Але цей хвакт є свідченням популярності, прикладу для копіювання і єдності українців, а не є причиною для заниження значення одної з найперших справжніх січей козаків.

            А за вами виходить так:

            - Запоріжжя не шляхетне, бо цариця побудувала на цьому місці своє місто;
            - січ ніяка, бо їх було багато і не тут, а там.

            Так от через таких, як ви, царі, руйнуючи наші січі і нашу культуру, пиздячи все, що можливо з нашої землі та кладовищ, якими саме і є кургани скихвів - дістаються своїх цілей. Виходить, що курва хтіла занедбання Зопорозької січі та розірвання історичного ланцюгу між нами, нашими козаками, скіхвами з половцями тощо і домоглася цього - нащадки козаків і скіхвів не бачать історичної цінности острова Хортиця для себе. Ми маємо знати і шанувати всю нашу історію, а не тільки козаків чи Бандеру, бо інакше ми не етнос. Подивіться на їгиптян чи мексиканців! Колиска - вона і є колискою, тому що це хоч і не завжди успішні, але перші кроки!

            P. S. А Великий не Луг, як кажуть росіяни, а Лук. І назва ця каже сама за себе - для фортеці це місце погане, а гарне воно для годування худоби і палювання.
      • 2011.01.15 | Майдан

        Мається на увазі не саме місто а регіон

        Назви Запоріжжя , запорожці існували задовго до "александровска".
        І жили на території достатньо великого регіону, який значно більший від теперішньої Запорізької області.

        Але навіть і в цьому випадку ніхто не може заперечити пербування острова Хортиці в межах сучасного міста Запоріжжя :)
  • 2011.01.14 | Koala

    В Україні приблизно 40 мільйонів людей, рідні яких постраждали від Сталіна

    Чому заарештували тільки 15 тризубівців? Брати - так усіх.
  • 2011.01.14 | Хвізик

    дуже цікаві міркування

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.14 | BROTHER

      Re: дуже цікаві міркування

      Це й їжаку зрозуміло, що після першої акції (позбавлення макітри) коміки виглядяли погано, як обосрані. Спосіб, у який їх обосрали, був дуже безпечним, тому майже непокарний.

      А от підрив залишків ідола (наче сховати рештки брехні про недоторканий після першої спроби) - це вже помста, з ціллю покарати тих, кого треба. Бо спосіб дуже небезпечний і потребує професійності.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.14 | Хвізик

        так. сама постановка ідола була провокативною. можливо, вже тоді все було сплановано

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.01.14 | rais

          Карфаген повинен бути зруйнованим!

          Щоденний заСУД і поКАРАння комунобандитському режиму кучмаків!

          Ізоле, не соромся, не скорочуй гасла.
  • 2011.01.14 | Хвізик

    цікава аналітична добірка на цю тему є тута (л)

    http://community.livejournal.com/ukr_nationalism/1537281.html
  • 2011.01.15 | Wolter

    Re: Аналіз вибуху у Запоріжжі

    Це витвір РИГОЗАДИХ ,щоб кинути репресії на патріотів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.15 | Хвізик

      Re: Аналіз вибуху у Запоріжжі

      Wolter пише:
      > Це витвір РИГОЗАДИХ ,щоб кинути репресії на патріотів.
      дякую
      і Вас туди само. тим самим предметом, у те самісіньке місце


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".