МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Класна стаття О.Сугоняка (л)

02/29/2012 | Pavlo Z.

Антигречка. Как не наступить на старые грабли
Українці живуть чи не найгірше від усіх у Європі. Чим же вони в рази гірші за поляків, литовців, чехів, угорців, чи німців?

Може, не здатні до комп’ютерного програмування (згадайте світлої пам’яті Віктора Глушкова), до нових авіа- чи космічних технологій?

Може геть погані в співах, чи, говорячи ширше, культурі, або у спорті? Але ж ні!

І літаки робити можемо, і космічні апарати створювати, і співаків маємо знаменитих, і втерти носа боксерам всього світу можемо, і наші програмісти скрізь відомі. Як науковці, робітники та інженери, письменники, спортсмени, домогосподарки, програмісти – ми начебто не гірші.

Але є вид людської діяльності, в якому ми з вами мабуть-що таки найгірші в Європі. Це – діяльність людей як громадян власної країни, необ‘єднаність у досягненні спільних цілей.

В цьому програємо громадянам названих і багатьох неназваних країн. Ми справді геть погані громадяни своєї країни.

Ну дійсно, в якій ще країні Європи за кілограм горезвісної гречки чи іншої подачки від кандидата в депутати громадянин (а чи громадянин?) продає право розпоряджатися приблизно однією тридцятип’ятимільйонною частиною своєї України – надр, земель, лісів, бюджету, економіки решти багатств – якимось пройдисвітам?

Не можна своє право управляти країною віддавати шахраям. Аморальним вчинком є продаж своєї громадянської совісті. З цими простими істинами ми ще не зжилися.

Суспільно-політичною змовою є по суті торг з бандитом: ти мені – "гречку", я тобі – голос. Результати такої примітивної змови: 1) допуск до влади в країні не найкращих, а найгірших; 2) нагромадження кількості безсовісних, які продали свою совість громадянина України.

Якесь жахливе поєднання зажерливих політиків і безсовісних громадян.

При цьому утворюється зворотній зв’язок, який запускає механізм смерті суспільства, своєрідний вир зла, куди затягується все: економіка, політика, освіта і медицина та інше, жахливі результати чого ми всі бачимо.

Такий депутат, чи такої ж якості партія, оці продавці гречки за чиїсь душі згодом з отих, і не тільки своїх, виборців здеруть сім шкур, а також з їхніх дітей і з цілої країни.

Згадайте хоча би приклад Києва! А потім кажуть нам: "Ви нас обрали, і тож не жалійтеся. Який народ – така і влада". Іншими словами, бачили очі, що купували – їжте, хоч повилазьте.

Не повинна совісна людина мати спільну справу з безсовісною, бо остання обдурить. Тому є темними політики, які, заперечуючи цю істину, кажуть: "Беріть гречку у них, а голосуйте за нас". І вмотивовують свою позицію так: "Цю гречку вони у вас, дорогі виборці, вкрали, тому беріть, вона ваша".

Це безсоромне потурання злодійству в загальносуспільному і державному масштабі, хіба ж це не так? А таке пропонували наші опозиціонери!

Відповідальний громадянин тієї ж Польщі чи Литви на таке сказав би: "Якщо вкрали у нас, то вони мають бути у в'язниці, а не кандидувати в депутати, купуючи наші голоси краденим". Ще й запитали б таких радників: "А ви що, їх покриваєте?".

У нас же в Україні не тільки чимало виборців, але й лідери такої опозиції, існуюча влада тим паче, плутаються в простих речах, не здатні відрізнити погане від доброго. І демонструють єдність в цій своїй духовній непросвітленості, об'єднуються в аморальності.

Ця тема існує з давніх часів. Пам’ятаєте: політикос, ідіоте? Справжніх політиків можуть обрати справжні виборці, а не ті, що гречку беруть від пройд.

І вони один одному потрібні: достойним громадянам – гідні, достойні державні діячі. А торгівцям гречкою потрібні йолопи, бо вони одного аморального поля ягоди.

Для цих торгашів "гречкою" чим більше йолопів, тим краще. До речі, "ідіоте" – це ті, хто поза суспільством. По нашому – йолопи.

Тому ці вісім місяців, що залишаються до виборів, доцільно було б усьому суспільству, нам з вами, шановні читачі, попрацювати над тим, щоб стати кращими виборцями, щоб зменшити число тих, що продають свою громадянську совість за "гречку", показати їм шкідливість таких дій для них і України.

Досягнути того, щоб збільшити в суспільстві чисельність політикос, тобто активних, свідомих громадян, а зменшити – тих, які явно програють у порівнянні з польськими, чеськими та багатьма іншими громадянами.

Дієвим було б творення належного інформування суспільства про недопустимість і шкідливість продажу свого голосу, про політиків, які роздають "гречку", а дехто – готівку, дехто щось школам дарує, дехто дороги начебто ремонтує, передплату на потрібні собі журнали "безкоштовно" оформляє і тому подібне, і сформуємо моральне ставлення до подібних махінаторів, шляхом роз’яснення наслідків такої "діяльності" для суспільства.

Якщо задіяти наявні мережі громадських об’єднань, творчий потенціал молоді, людей культури: письменників, поетів, музикантів, гумористів, долучити Інтернет – результат, думаю, може перевершити найоптимістичніші очікування.

Тим більше, що ця робота може об’єднати суспільство саме в частині плідної громадянської діяльності, яка вкрай потрібна країні, особливо та, що об'єднує в добрих справах, тобто у добро-дії, яка народжує довіру між учасниками таких справ.

Це робота може активізувати громадянську діяльність суспільства з метою його громадянського оздоровлення. Хто скаже, що цього роботи не потрібно? Хто проти: президент? ПР? БЮТ? "Удар"?.. Хочу думати, що ніхто. Нумо ж усі разом це розпочнемо!

Таким чином: ЩО? – Організація і здійснення громадянської кампанії "Антигречка".

Навіщо? – Щоб у процесі її реалізації всім нам стати кращими громадянами своєї країни, дорости до рівня, а може й вище, наших західних сусідів також і в цьому вимірі людської діяльності і, таким чином, піднести "планку" для українських політиків, яка у нас явно занижена.

ЯК це успішніше організувати, за допомогою ЯКИХ технологій? ЯКІ ресурси для цього потрібні і де їх можна залучити? Дієві відповіді на ці питання – поле для нашої спільної, творчої, гідної громадян добро-дії?

З цією нашою роботою, думаю, суспільство, дасть Бог, буде потихеньку оновлюватися, ставати моральнішим. І розірве порочне коло зла, в якому перебуває.

http://www.pravda.com.ua/rus/columns/2012/02/24/6959347/

Відповіді

  • 2012.02.29 | Hadjibei

    Wishful thinking

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.02.29 | Torr

      indeed, that is bullshit.

  • 2012.02.29 | Боббі

    нарід за гречку і не таке робить

    http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?pivnichna_koreya_pogodilas_na_yaderniy_moratoriy&objectId=193473
  • 2012.03.01 | Мірко

    Re: необ‘єднаність у досягненні спільних цілей (л)

    Цілком було до передбачення. Навіть із відстані 150 років та 1000 кілометрів.
    http://www.ukrainianvancouver.com/archives/1504
  • 2012.03.01 | Мірко

    Re: кампанії "Антигречка".

    Поставили віз поперед коня.
    Наперед треба збудувати українську Україну а лише тоді думати про представницьку форму урядування, людські права, тощо. Про це писав 150 років тому, анґлік, Джон Стюарт Милль. Точнісінько описав він державу Кучми й Януковича - (цитати в лапках із полеміки Дж. С. М. "Представницький урядовий лад" за моїм перекладом)

    Pavlo Z. пише:

    > Але є вид людської діяльності, в якому ми з вами мабуть-що таки найгірші в Європі. Це – діяльність людей як громадян власної країни, необ‘єднаність у досягненні спільних цілей.
    >
    Щодо права на власну країну написав був так -
    ”Де почуття національності існує у певній мірі, там існує право, на перший погляд, на об’єднання всіх членів цеї національности під одним урядом, і то під окремим урядом лише для них самих.”

    > Ну дійсно, в якій ще країні Європи за кілограм горезвісної гречки чи іншої подачки від кандидата в депутати громадянин (а чи громадянин?) продає право розпоряджатися приблизно однією тридцятип’ятимільйонною частиною своєї України – надр, земель, лісів, бюджету, економіки решти багатств – якимось пройдисвітам?<

    > Не можна своє право управляти країною віддавати шахраям. Аморальним вчинком є продаж своєї громадянської совісті. З цими простими істинами ми ще не зжилися.
    >
    А про це тут -
    ”… Є ще більш важлива умова. Вільні інституції майже неможливі в країні, яка складається з різних національностей.”
    а далі
    ”Серед людей, без почуття спільности, особливо, якщо вони читають і розмовляють різними мовами, єдина громадська думка, необхідна для функціонування представницької форми урядового ладу, не може існувати. Впливи для сформoвання власної думки і вирішання політичних дій є різними в різних частинах країни. "
    а чому голосують за наявне зло?
    "Наскільки будь-який з них почувається потерпілим від політики загального правительства це стає достатним приводом щоби забезпечити підтримку цієї політики другою стороною."

    > Якесь жахливе поєднання зажерливих політиків і безсовісних громадян.
    >
    Лише таке є можливе за цих умов.

    > Ця тема існує з давніх часів. Пам’ятаєте: політикос, ідіоте? Справжніх політиків можуть обрати справжні виборці, а не ті, що гречку беруть від пройд.
    >
    > І вони один одному потрібні: достойним громадянам – гідні, достойні державні діячі. А торгівцям гречкою потрібні йолопи, бо вони одного аморального поля ягоди.
    >
    > Для цих торгашів "гречкою" чим більше йолопів, тим краще. До речі, "ідіоте" – це ті, хто поза суспільством. По нашому – йолопи.
    >
    Ні.
    По грецьки політікос це міщани, а ідіоте це селяни. В Україні міщани покищо московські а лише ідіоте українські. Тут чогось дивного? Без українських (значить україномовних) політікос не буде українських політиків.

    > Таким чином: ЩО? – Організація і здійснення громадянської кампанії "Антигречка".
    >
    Віз поперед коня. Спочатку кампанія "Антимоскальська".

    > ЯК це успішніше організувати, за допомогою ЯКИХ технологій? ЯКІ ресурси для цього потрібні і де їх можна залучити? Дієві відповіді на ці питання – поле для нашої спільної, творчої, гідної громадян добро-дії?
    >
    Неможливі тому -
    "Навіть якщо усі є потерпілими, вони не відчуватимуть довіри і не зможуть покладатися на других у рамках спільного опору, а сил у нікого не є досить, щоб протистояти поодинці – і так кожен має підстави вважати що він обстоює власну користь найкраще тим, що виторговує собі ласку уряду всупереч інтересів других."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.03.01 | Hadjibei

      Мірку, Ви влучили у десятку

      A+
    • 2012.03.01 | Pavlo Z.

      ))) Не смішіть, будь ласка!)

      "...і Шафарика, і Ганка..."
      Т.Ш.

      Мірко пише:
      > Наперед треба збудувати українську Україну а лише тоді думати про представницьку форму урядування, людські права, тощо.
      Питання "як?" Ви, звісно ж не ставите ні собі, ні читачам. Натомість Сугоняко і багато хто з тут сущих саме це питання питання ставлять як головне, намагаються вирішити - і будьте певні, вирішать

      > ”… Є ще більш важлива умова. Вільні інституції майже неможливі в країні, яка складається з різних національностей.”
      То кебекуа вже заговорили англійською, чи Канада - невільна країна?))


      Ваша стаття http://www.ukrainianvancouver.com/archives/1504, починаючи від промовистої назви "...Чому демократичний уряд неможливий в сучасній Україні" - це "наливання молодого вина в старі міхи" і, де факто, за вектором думки - апологія нинішніх костоламів при владі, колабораціонізму й еміграції з України. Владі Ви говорите: "Молодці, так і треба, бо інакше неможливо - за теорією!", народові: "Не тратьте куме сили, спускайтеся на дно!" Перешліть статтю на Банкову, вони її зроблять хітом передвиборної кампанії, а Ви отримаєте медальку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.03.01 | Мірко

        Re: Сміюся з Вашого

        Pavlo Z. пише:

        > Питання "як?" Ви, звісно ж не ставите ні собі, ні читачам. Натомість Сугоняко і багато хто з тут сущих саме це питання питання ставлять як головне, намагаються вирішити - і будьте певні, вирішать
        >
        От що бракувало 21 років! Сугоняк ще не був вирішив! :lol:

        > Ваша стаття http://www.ukrainianvancouver.com/archives/1504, починаючи від промовистої назви "...Чому демократичний уряд неможливий в сучасній Україні" - це "наливання молодого вина в старі міхи" і, де факто, за вектором думки - апологія нинішніх костоламів при владі, колабораціонізму й еміграції з України.<
        Ні. Мова тут є що причина політичної деґрадації це те що ми поставили то що мало бути першим завданням - на останне місце.

        > Владі Ви говорите: "Молодці, так і треба, бо інакше неможливо - за теорією!",<
        З владою я не говорю. Це здається Ваша спеціяльність.

        > народові: "Не тратьте куме сили, спускайтеся на дно!" <
        Де Ви таке прочитали? Кажу почати із себе - із присвоєнням української мови (якщо хочуть жити у свобідній Україні), а це завдання, як бачимо, багато тяжче aніж Антигречкове бля бля.

        >Перешліть статтю на Банкову, вони її зроблять хітом передвиборної кампанії, а Ви отримаєте медальку.<

        Не треба. Вони добре розуміють що заграванням то із одною стороною то із другою, триматимуться влади в безконечність. А влада у їхньому значінню це грабунок і насильство на власну користь. Робили це вже 20 років. Ви думаєте що вони раптом забули як і треба їм підказати?
        Ні треба оповісти народові чому із ними діється то що діється і що вихід із ситуації у їхних руках, хоч не легкий.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.03.01 | Woodstock generation

          Київ будемо відрізати від справжньої України - чи як? Бо він знаєте московськомовний здебільшого

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.03.01 | Hadjibei

            Київ відрізати не треба. Відрізати від Києва треба табачників

            Не треба пересмикувати. А те, що Київ кацапомовний (там російською володіють може кілька сот чоловік) - так це відомо усім. Місцеві хахли - дуже продажні. Але в Києві є також кілька сот чоловік, які добре володіють українською мовою - надія на них.
            Але спочатку треба перекрити кисень табачникам.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.03.01 | Pavlo Z.

              ДУЖЕ велике прохання до наївних і хвільозохвів: спробуйте замість "треба" говорити "як саме".

              Покроково.
              Дякую.)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2012.03.02 | Мірко

                Нарешті зрозумів хтось

                Pavlo Z. пише:
                > Покроково.
                > Дякую.) <

                Все коли була мова про майбутню українізацію сходу я питався а як саме. Покроково. І відповіді уже 6 років ніхто не дав.
                Отже якщо нема способу українізації сходу, тоді стоїть перед нами моя давня пропозиція Або-або. Покроково.
                http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_arch2006&trs=-1&key=1148695715

                Що можу додати у формі додаткового пояснення - українське громадянство буде надаватися віком коли людина уважається дорослою і лише пісьля усного й писемного іспиту з мови й історії. (це не більше муки аніж набуття права водія) Ті що не здали іспиту лишаються жителями України із захистом українських законів, але без права голосування, і без права на власність землі. Щодо татар у Криму, то якщо не зможуть українською, матимуть право здавати іспит татарською і матимуть право голосу і власності але лише в Криму.

                Раптом усім виникне необхідність мати україномовне ТБ, радіо, часописи, журнали і т.п.
                Це так само як в анґломовній Канаді. І побачите що ті що 21 років не змогли вивчити українську раптом оволодіють мовою через кілька місяців. Це також як в Канаді.

                Вищезгадані умови будуть вияснені підчас референдуму Або-або. Ті що схочуть жити повноправними громадянами в московськомовній країні матимуть свободу цього вибору.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2012.03.05 | Мірко

                  "як саме" - Павло дає мені останне слово?

                  Дуже хотів би почути алтернативне "як саме". Може друг пише нам довгу епопею? A якщо погодився то можна поставити символ пальцем догори.

                  Як пояснення до попередного
                  - перше завдання нмд це окреслити за якоюсь обєктивною лоґікою межі діяння українського уряду / закону / конституції. (межі держави) (чи пак відповідь на питання чому/навіщо Україна?)
                  - друге завдання це творення конституції / уряду / закону - який би забезпечив українцям найширший рівень свободи
      • 2012.03.01 | Hadjibei

        При чому тут Квебек? Що за дурниці!

        Наведіть мені аналог Квебеку в Україні.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.03.01 | Pavlo Z.

          Ви читати вмієте?

          Мірко пише:

          > ”… Є ще більш важлива умова. Вільні інституції майже неможливі в країні, яка складається з різних національностей.”
          Що не зрозуміло в моїй відповіді, де проводиться аналогія не з швейцаріями-фінляндіями, а з країною, де проживає мій візаві?
          Франкофони і англофони у Канаді є? Тоді що, відповідно до наведеної вище цитати вільних інституцій там немає?
          Якщо й зараз незрозуміло - то, вибачте, я "пас"...
          P.S.І автор книги, і автор посту говорячи про "національність" мають на увазі однозначно не громадянство, а етнічну приналежність, а під "різними національностями" - різні етноси.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.03.01 | Мірко

            З анґлійської точки зору усе файно, але із французької ні

            Був один референдум за незалежність, буде і другий.
            Перший програли тільки тому що квебекські націоналісти побоялися позбутися ящіркового хвоста (індіянське населення в Унґаві яке проголосувало за союз). А політики "тримають" Квебек тим що все сиплють їм гроші, контракти, тощо.

            А здається що в Україні Квекек це україномовна частина держави (меншина).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.03.01 | jz99

              український квебек (33%)



              Успіхів :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2012.03.01 | Пані

                Ну це не дуже коректно, ви ж розумієте

                Більшість україномовних ВЗАГАЛІ яндексом не користуються... Гугль
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2012.03.02 | jz99

                  та розумію, але шукати квебек на мапі рідної мови некоректно в інший бік

                  Там у Києві 72,1% …
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2012.03.02 | Мірко

                    Вибачте але не зрозумів щодо шукання Квебеку

                    jz99 пише:
                    > Там у Києві 72,1% …<

                    ???
              • 2012.03.02 | Мірко

                Угу: український квебек (33%)

                jz99 пише:

                > Успіхів :) <
                Подібно як в Україні - асиметрична двомовність. Україномовні знають московську, а московськомовні українську ні. Лихо з розуму. За цим рахунком перевага у московськомовних. :(
      • 2012.03.01 | Лермонтов

        Дійсно. Більш на часі звикати до колоніального статусу (л)

        "Росія - головна в українських ефірах"
        http://www.pravda.com.ua/news/2012/03/1/6959846/
      • 2012.03.01 | Мірко

        Re: ))) Не смішіть, будь ласка!)

        Pavlo Z. пише:

        > То кебекуа вже заговорили англійською,<
        Так.

        >чи Канада - невільна країна?))
        >
        Залежить від точки зору. Із точки зору франкомовних то чітко бачуть що їх перетравлюють на анґломовних. Щось як в Україні москалі українців.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".