МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рахів. Хвест "Європа-центр"

09/30/2005 | Sean
Текст - з розсилки від організаторів. Не передрук :)


-----------------------------
Доброго дня, друзі та колеги!

В Рахові таки відбувся фестиваль „Європа-Центр” про який Ви можете дізнатися докладніше з цього листа.

Якщо потрібна додаткова інформація, можете звертатися до мене за координатами наданими внизу.

Фестиваль в Рахові побив всі відомі рекорди в Україні,зробивши підготовку за два місяці на „відмінно” Рахів – це незвичайне місто в горах Закарпаття. Зі всіх сторін воно відокремлено від іншого світу горами. В цьому місті мешкають справжні гуцули, які зберігають традиції, культуру та одяг предків. Яркі, сонячні кольори одягу, в якому ходять люди запалюють посмішки та тепло у серці. В горах не може бути погано, тож всі хто зібрались 25 вересня в Рахові, відчували тільки добрий настрій та драйв. До того ж цього дня святкували день міста. Сурмачі та кобзарі вийшли на вулиці в етнічному одязі. Духовий оркестр грав запальну музику, а народ збирався біля сцени під горами. Вино та шашлики розігрівали ї без того теплі почуття. Це було перше дійство яке бачила гора Говерла, де застосували таку кількість сучасної світової та звукової техніки.

Народ зібрався будь якого віку, до того ж до міста з’їхались з усіх міст західної України любителі фольклору та етносу. Також було багато „зелених” туристів, які жили в наметах біля гір. До речі, цей фестиваль має на меті не тільки музичний напрямок, але і розвиток туристичних маршрутів нашої надзвичайно красивої країни. Артисти яких підібрали організатори до недавнього часу вважались некомерційними або не форматною музикою в країни.

Цю музику не брали до ефіру, артистів ігнорувала преса, концертні майданчики вважали за ризик взяти такого артиста до складу виконавців свят. Це не споглядаючи на той факт, що всьому світу відомі гурти, які грають етно-world-музику: U2, Bjork, Peter Gabriel, Enigma, Brian Eno, Enya, Natasha Atlas та богато інших. Н
аша країна в нарешті зуміла сприйняти той факт, що є інша мирова музика з етнічним корінням, крім запропонованого нам ЗМІ комерційної однакової музики. Чому саме в Рахові організатори вирішили зробити цей містичний для України фестиваль? Справа в тому що саме в Рахові є Центр Європи. Це було вичислено в далекі часи і з цього приводу в Рахові є встановлений пам’ятник.

Доречно що в географічному центрі Європи тепер буде щорічний фестиваль „Європа-Центр”. Організатором цього фесту виступило Державне Концертне Агентство „Україна”, при підтримці та ініціативи Міністерства Культури та туризму. Концепція фесту належить Заслуженому працівнику культури України пану Дмитру Ципердюку, а місце проведення запропонувала Оксана Володимирівна Білозір.
Ця ідея виникла ще кілька років тому, коли О. Білозір виступала з концертом у Рахові й була зачарована його природною красою. Тоді в неї виник задум провести в Рахові міжнародний фестиваль, який би міг об’єднати різних артистів із різних країн й привернути увагу інших держав до наших природних ресурсів, в чому полягає ще одна функція (чи стратегічне завдання) цього фестивалю - соціальна, тобто сприяння відродженню територій, розвитку їх потенціалу. Цього року „Європа-Центр” мав на меті оприлюднити своє народження за короткий проміжок часу. Від рішення проводити фест до гучного гуркоту музики серед гір пройшло лише два місяці. Це напевно рекорд серед українських фестивалів.
За цей час організатори зробили не можливе: підготували найдорожчу постановку в Україні, елітний світ та звук, привезли з Сербії видатного артиста – Boban Markovic Orkestar, який відомий всьому світу за участь в саундтреках до фільмів Arizona Dreams та Underground. Він і став подарунком долі для фесту, тому що інші виконавці за такий короткий термін вже були заангажовані. Але наступного року організатори обіцяють зробити цікавий склад учасників, який затягне до України чимало туристів з інших країн.
До речі „Європа-Центр” планується не тільки бути щорічним фестивалем, а ї чередою Етно-фолк акцій по всієї Україні на протязі року. А раз на рік всі будуть зустрічатись в епіцентрі ї колисці Етно руху України у горах.

Проведення фестивалю спровокувало появу в суспільстві багато колективів, яки до цього часу вже виступали в Європі або були відомі для вузького кола слухачів, але для України ці колективи були не відомі. Одним з таких гуртів був „Бурдон” зі Львову. Як виявилось, Бурдон вже багато років їздить по всій Європі з концертами, та виступає на європейських фестивалях. Також на фестивалі „Європа-Центр” був сприйнятий з першого звуку всіма слухачами гурт „Dazzle Dreams”, який підняв народ на танці під сучасну електрону музику, яку до речі до цього часу ніхто не чув, замішану на гуцульської та world music.
Dazzle Dreams:„В горах завжди є емоції, я виріс у горах и тут є таке поняття, як гірська ейфорія, коли в тебе офигений настрій, тебе не бере алкоголь, тебе драйвить. Те, що ми бачимо зараз перед сценою.И почуватись погано в горах просто не можливо”.

Давно вже відома Катя СHILLY мала величезний успіх серед гуцульського панства. Вона вже кілька років не сходить з екранів ТБ, та Ії пісні нарешті почули на радіо, тому кожен з присутніх мав щастя побачити на живо цю небесну красуню.
Катя СHILLY„Дуже файна атмосфера. Враження шалені. Я рада що цей фестиваль відбувається саме тут. Я маю надію що над цім фестивалем будуть і надалі працювати професіонали, яки зроблять його більш експресивним, и буде більше інформації про цей фестиваль. Я використовую автентичну музику центральної України, Полтавщини, поліського регіону, Кіровоградщини. В нас є дуже багато виконавців які виконують українську музику західного регіону, в мене в крові музика центральної України. Але я ніколи не говорю „ніколи”. Якщо я буду відчувати цю музику серцем, то я обов`язково Ії зроблю”.

Несподіванкою на фестивалі була Олександра, яка відкривала концерт після справжніх гуцульських пісень, яки подарували місцеві фольклорні колективи.
Олександра«Атмосфера зворушуюча, я такого ще не бачила. Перша вийшла на сцену, але люди вже були розігріти. Таке враження, що до мене вже виступало багато команд. Серед гір ти себе почуваєш прекрасно, як би ти в приміщенні знаходишся, а не на вулиці».

Перші іноземні мелодії залунали коли на сцені з’явились дівчата зі Львову - „Горгішеллі”, які є грузинками. Етери та Тамара здивували всіх своєю зовнішністю, а музика замішана на грузинських темах зворушила місцевих жителів. Вже кілька років Україна знає цю команду, але гори їх чули вперше.

Горгішеллі„Це дуже файне місце для фестивалю. Наша музика їде від души, від серця. А в горах це помножується силою гір. Ми тільки приїхали з Грузії, та по дорозі ми бачили нескінченні гори в Грузії. А тепер відчуваємо, що наші народи схожі, бо в нас є гори. Наші народи є дуже співочими, що грузини, що українці. Такий фестиваль дуже необхідний для молодих виконавців”.

Юлія Лорд приїхала на цей фестиваль переживши, на мій погляд, трете оновлення. Після двох перших своїх амплуа, це вже третя іпостасія співачки. До того ж тепер з нею були ще Сербські друзі, тому ії було важко впізнати, тим хто знав ії багато років.
Юлія Лорд„Ідея проводити фестиваль серед гір мені дуже імпонує, бо тут відтворюється автентична атмосфера. Звідси ніби вона повинна була народжуватися саме тут. Я виступала зараз з друзями із Сербії „ Balkan Groove system”, саме Карпати поєднують нас. Я рада що в такому обсязі приділяється увага такий музиці, и я сподіваюсь що ріст фестивалю буде кожного року і ми побачимо міжнародних улюбленців Natasha Atlas, Dead Can Dance…”.

Також перероджені на фестивалі були музиканти с гурту ДАТ. Тепер вони взяли назву Ю-ра і представили слухачам нову програму.
Ю-ра„Дуже сподобалось тут, я ні чекала побачити тут стільки людей. Єдине що я не чую запахів. Ми ще не виступали серед гір. Відчуття простору дуже приємне”.

Справді дійство переросло в море серед гір коли на сцену піднялись хлопці з Івано-Франківську „Перкалаба”. Тут почалось справжнє весілля.

Перкалаба:„Все що відчувається в горбах, то дуже добре. Тут відчувається дружба, любов. Всі найкращі почуття людей вони тут проявляються, незалежно від того чи вона приїхала з мегаполісу, чи вона тут живе в сусідньому селі. Відповідно тут виступати просто кайф навколо горби вони силу дають”.

До фестивалю приєднався Boban Markovic Orkestar перед самим своїм виступом. Цей справжній серб-циган, зі своєю зграєю безумних сурмачів та барабанщиків дали концерт присвячений український природі. Танцювали гори, танцювали дерева, танцювало небо, але багато людей вже не змогли піднятись після натиску енергетики від гурту „Перкалаба”. Ті хто ще міг рухатись були в повному екстазі. Серед гостей фестивалю було багато важних персон, та VIP гостей, які насолоджувались живою музикою серед гір просто неба. Вони були в захваті від природи та розкинутого серед гір фестивального майданчика. Особливо приємно було побачити на фестивалі інших музикантів, яки приїхали ні за раді роботи, а просто відірватись.

Корадо, ГУРТ „Друга Ріка” (гість фестивалю)Файний фестиваль. Місто супер. Направлення вірне. Але весь фестиваль пройшов монотонно до появлення Dazzle Dreams. Тоді почалась енергетика та Перкалаба ії продовжила. Автентика не може бути тільки повільною. Це не тільки моє враження, а і вислови людей, котрі стоять перед сценою”.

Перший фестиваль „Європа-Центр” відбувся, доказавши своїм проведенням, що най фантастичні мрії можуть здійснитись, якщо поєднати бажання та наполегливість. На цьому все не закінчується це тільки початок Етно казки під назвою „Європа-Центр”. Далі буде...

Андрій Гулик
Докладніше про фестиваль на сайті: www.ec-fest.com Сайт міста: www.rakhiv.com

Відповіді

  • 2005.09.30 | Стопудів

    А як на мене, в Рахові нема гуцулів

    Самі цигани. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.01 | harnack

      Re: А як на мене, в Рахові нема гуцулів

      Стопудів пише:
      > Самі цигани. :)
      (Гарнак): небилиці верзете дядьку - вся моя рідня з Рахова: білявенькі і синьоокі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".