МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Всесвіт" в Інтернеті!

05/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
З величезною радістю презентуємо вам інтернет-версію журналу "Всесвіт", на якому в буквальному сенсі виросли кілька поколінь майданівців, включно з автором цієї новини.

"Всесвіт" це український журнал іноземної літератури, який був заснований у січні 1925 р. Миколою Хвильовим, Василем Елланом-Блакитним та Олександром Довженком.

Незмінним принципом журналу до 1993 р. було видавати іноземну прозу тільки вперше на радянському і пострадянському просторі, тобто вся проза, що тоді з'являлася в журналі "Всесвіт", виходила на цих теренах вперше. І це були твори перекладені українською мовою. У ті часи український журнал шукали росіяни і грузини, білоруси і вірмени, представники багатьох інших національностей, аби хоч поверхово, без знання української, але ознайомитись із кращими творами, що пропонував часопис.

"Майдан" сподівається, що ця традиція незабаром відновиться, і щиро бажає цього журналові!

Журнал "Всесвіт" в Інтернеті:
http://vsesvit-journal.com/

А якщо ви раптом забудете цей лінк, то ви завжди зможете знайти його на першій сторінці "Майдану" в розділі "Цікаві сайти".

Відповіді

 • 2006.05.26 | stefan

  Вітаємо "Всесвіт" в Інтернеті!

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  >
  > Незмінним принципом журналу до 1993 р. було видавати іноземну прозу тільки вперше на радянському і пострадянському просторі, тобто вся проза, що тоді з'являлася в журналі "Всесвіт", виходила на цих теренах вперше. І це були твори перекладені українською мовою.
  ***
  один факт можу підтвердити:
  Десь в середині 70-х, в "Всесвіті" я прочитав "Хрещеного батька"
  Маріо П"юзо, де був повний переклад українською, в російському варіанті
  бувс переклад в журналі "Меририан", але дуже скорочений.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.26 | otar

   Є повнометражна книжка - Київ, Радянський письменник, 1991(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua