МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"День незалежності з Махно" - андеґраундовий фестиваль

06/28/2006 | Майдан-ІНФОРМ
«ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ З МАХНО»
Музично-літературний андеґраундовий фестиваль

час і місце
23-24 серпня
місто Гуляй-Поле, історична Батьківщина Нестора Махна
Запорізька об.

Програма*
Музичні гурти:
«Мертвий Півень» (м. Львів)
«Гайдамаки» (м. Київ)
«Вертеп» (м. Дніпропетровськ)
«ДахаБраха» (м. Київ)
«П@п@ Карло» (м. Харків)
«Інкунабула» (м.Львів)
«Транс- Формер» (м. Полтава)

У фестивалі передбачається участь провідних українських бардів
Центр сучасного мистецтва «Дах» (м. Київ)

Письменники:
Сергій Жадан
Юрій Андрухович
Лесь Подер’вянський
Світлана Поваляєва
Андрій Кокотюха
Таня Малярчук
Сашко Ушкалов
Павло Солодько
Іван Драч

Окрім концертної програми, заплановано проведення карнавально-розважальних акцій та конкурсів, наприклад:
«Поетичний фестиваль»;
«Махновські читання»;
«Гонки на тачанках»;
«Томатний лідер нації»;*програма доповнюється


ідея
Максимальна демократизація відзначення головного свята країни – Дня Незалежності – уже давно на часі, оскілки воно нині набуло вже такої кількості ознак офіціозу, що поступово перестає бути справді народним святом. У столиці громадяни, які виходять на вулиці й площі святкувати, змушені тривалий час вислуховувати промови політиків перед тим, як почати насолоджуватися власне святом, з його концертами та іншими розвагами. Відтак, Мистецьке об’єднання «ОsтаNNя Барикада» поставило собі за мету відродити справжні максимально демократичні відзначення Дня Незалежності – державного свята, що ідейно об’єднує переважну більшість українських громадян. При цьому передбачається провести святкування в містечку Гуляй-Поле (Запорізька область), яке, попри, здавалось би, свою теперішню непримітність, насправді є одним із найвідоміших (у європейських масштабах) історичних об’єктів України.

цілі
«День Незалежності з Махно» – це також значна подія в мистецькій сфері. Фестиваль має зібрати найпопулярніших українських музикантів та провідних українських літераторів, а відтак, проведення заходу сприятиме популяризації кращих зразків національного мистецтва, насамперед українськомовного, яке, незважаючи на значний час, що минув з моменту здобуття Україною незалежності, й досі потребує всебічної підтримки. Досі українськомовне мистецтво в нашій країні зосереджувалось на Заході й у столиці, тому проведення фестивалю в Запорізькій області стане вагомим кроком у просуванні національної культури на Схід та Південь – у значною мірою зросійщені регіони.
Українська нація, незважаючи на свою тривалу історію, на сьогодні має обмежену кількість знаних у світі брендів. Одним із них є, без сумніву, ім’я Нестора Махна – українського керівника анархістського руху, який на початку минулого століття втілював у життя ідеї анархізму на півдні нашої країни. Проведення молодіжного фестивалю під цим всесвітньо відомим брендом на історичній батьківщині Махна – в Гуляй-Полі – забезпечить інтерес до акції з боку не лише української, але й загалом європейської громадськості.

організатори

Мистецьке об’єднання «ОsтаNNя Барикада». Організатори мають значний досвід проведення публічних, у першу чергу мистецьких, акцій. Видання літературно-мистецького часопису «Молода Україна» (2003 – 2004 роки); арт-клуб «ОsтаNNя Барикада» (м. Київ, 2000-2001 роки та м. Харків 2005-2006 роки).

партнери

• Телеканал «НТН»
• Радіо «Ера»
• «Україна Молода» (газета)
• «Київський телеграф» (газета)
• «Главред» (інтернет – видання)
• І-Репортер (інтернет – видання)

Оскільки фестиваль заплановано як дводенний, для учасників і гостей буде споруджено наметове містечко.

Заявки на участь надсилати на e-mail: ost_bar@i.ua
тел.: 8(044) 253-02-40
моб.: 8(067)247-26-02 Ксенія Омельченко

Відповіді

  • 2006.06.29 | zaza

    Re: "День незалежності з Махно" - андеґраундовий фестиваль

    Можливо правильніше було би "з Махном"
  • 2006.07.26 | Дедуля

    Re: "День незалежності з Махно" - андеґраундовий фестиваль

    Перед сном необходимо еще раз повторить слова. Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует, созданный волей народов, Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надежный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведет!. Апосля можно еще раз спеть. Затем все вместе. Увидите каков будет Эффект.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua